کدام لباس تو خونه زنانه مناسب است؟

0

لباس پوشیدن در منزل نیز به اندازه لباس بیرون اهمیت دارد و لازم است که در خانه نیز خوش تیپ و راحت باشیم. این مطلب را بخوانید تا بدانید کدام لباس تو خونه زنانه مناسب است؟

لباس‌‌های کهنه نپوشید

لباس‌های پاره و پر از لک و نخ کش شده یا سوراخ شده مناسب پوشیدن در خانه نیستند بلکه باید آن‌ها را دور بریزید. پیشنهاد می‌کنیم که یک دست لباس کهنه را برای کار با سفیدکننده و گذاشتن رنگ مو در خانه نگه دارید.

لباس خواب نپوشید

قرار نیست لباس خواب‌های ساتن و گیپور را در طول روز هم بپوشید. باید در خانه جوری لباس بپوشید که راحت باشید.

زیرپوش‌های نامناسب نپوشید

زیرپوش‌های کهنه که کش‌هایشان در رفته، قزن‌هایشان خراب شده، درزهایشان باز شده را باید دور بریزید. زیرپوش‌ها را ست بخرید و ست بپوشید.

 لباس‌های سخت نپوشید

لباس‌هایی که چروک می‌شوند، دامن‌های تنگی که نمی‌توانید به راحتی با آن بنشینید، لباس ‌زیرهای تنگ و سفت و لگینگ‌های پلاستیکی برای خانه مناسب نیستند. در خانه قرار است راحت باشید. حتی خوش‌تیپی هم نباید باعث شود راحتی را فدا کنید.

لباس‌های تنگ یا گشاد نپوشید

سایز را جدی بگیرید حتی در خانه. به خاطر راحتی سراغ شلوارهای سه سایز بزرگ‌‌تر و تی‌شرت‌هایی که سرآستین‌شان تا آرنج می‌آیند، نروید. لباس‌های خیلی تنگ را هم کنار بگذارید به خصوص اگر اضافه وزن دارید.

کدام لباس تو خونه زنانه مناسب است؟

ست کنید

بلوز و شلوارهای ست خانگی به وفور یافت می شوند، به ترکیب رنگ‌هایتان خوب فکر کنید. سعی کنید ترکیبی از رنگ‌های شاد و زنده و رنگ‌های خنثی و مات را انتخاب کنید. سرتاپا قرمز یا پا تا سر خاکستری نپوشید. سعی کنید سراغ رنگ‌هایی بروید که بیرون از خانه کمتر می‌پوشید. مثلا اگر بیرون دائم مشکی تن می‌کنید، در خانه سراغ سفید و فسفری‌ها بروید.

نخی بپوشید  

این یک توصیه کلی برای هر لباسی است که قرار است مدت زیادی بپوشید و در آن راحت باشید. بنابراین برای لباس خانه هم پارچه نخی را انتخاب کنید. لباس‌های چسبان درصد بالاتری از پلاستیک را دارند. پس لگینگ و تاپ‌های تنگ را زیاد نپوشید.

متعادل بپوشید

سعی کنید لباس‌هایتان نه خیلی باز باشند، نه خیلی پوشیده. حتی اگر هوا خیلی سرد است، سرتاپایتان را نپوشانید. مثلا با بلوز آستین بلند شلوار برمودا انتخاب کنید. برعکس؛ اگر هوا خیلی هم گرم بود، تاپ بندی و شلوارک کوتاه نپوشید. درعوض سعی کنید همیشه فقط یک بخش از بدن را باز بگذارید. مثلا تاپ را با شلوار بپوشید و شلوارک را با تی‌شرت معمولی. برای خانه دنبال لباس‌هایی باشید که در نقاط خاصی باز هستند. مثلا بلوزهایی که روی شانه‌شان سوراخ است، یا تی‌شرت‌هایی که از پشت روی کمر باز هستند.

متناسب بپوشید

بسته به این که چه اندامی دارید، لباس تو خونه زنانه را انتخاب کنید. مثلا اگر بالاتنه بلند و پاهای کوتاهی دارید، تونیک را به کلی از لباس‌هایتان حذف کنید. یا اگر شکم بزرگی دارید، بی‌خیال تاپ‌های کوتاه شوید. در انتخاب رنگ تیره و روشن هم این تناسب را رعایت کنید. رنگ‌های تیره برای باریک‌ تر نشان دادن و رنگ‌های روشن برای حجیم‌ تر نشان دادن مناسبند.

متنوع بپوشید

همیشه یک شکل نپوشید. چند دست لباس تو خونه زنانه در چند سبک مختلف ست کنید و آماده بگذارید که به ترتیب بپوشید. مثلا یک بلوز و دامن، یک تی‌شرت و شلوار گشاد راحت، یک تاپ و شلوار برمودا، یک پیراهن نخی تا روی زانو، یک تونیک با جوراب شلواری.

مطالب مرتبط:

1-  لباس مناسب دورکاری چگونه است؟

2- روش های ساده برای تمیز کردن لباس سفید

3- آیا واقعا نیاز است لباس های نو را قبل از پوشیدن بشوییم؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :