معرفی بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران

0

اگر قصد خرید پارچه دارید، احتمالا بر سر چند راهی که از کجا خرید کنم قرار گرفته‌اید. در این مقاله بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران را به شما معرفی می‌کنیم تا با توجه به پارچه مورد نیاز خود یکی از این بازارها را برای خرید انتخاب کنید.

 

بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران : بازار بزرگ تهران (هر نوع پارچه)

اگر قصد خرید پارچه مانتویی دارید و نمی‌خواهید وقتتان تلف شود، اولین جایی که بهتر است به آن سر بزنید «سرای امیر کبیر بازار بزرگ تهران» است. در این بازار هر نوع پارچه‌ای (Textile) که فکرش را بکنید از پارچه‌های مانتویی، مجلسی، پالتویی، ملحفه و چادری تا انواع و پارچه‌های فاستونی را می‌توانید پیدا کنید. از «سرای امیر کبیر» هم می‌توانید به صورت عمده خرید کنید و هم جزئی، ضمن اینکه در این بازار قیمت‌ها واقعا مناسب است. این بازار برای تولیدکنندگان لباس بسیار مناسب است زیرا با خرید عمده پارچه، قیمت آن حتی ممکن است به نصف قیمت فروش هم برسد. همچنین در صورت نیاز به خرج کار، دکمه، زیپ و انواع مارک و کاور بازار پاچنار (واقع در بازار بزرگ) را به شما پیشنهاد می‌کنیم. همچنین در سطح شهر تهران علاوه بر پارچه‌فروشی‌هایی که در محله‌های قدیمی قرار دارند، چند خیابان به عنوان بورس پارچه نیز معروف است. در این میان خیابان‌های مولوی، زرتشت به همراه محله عبدل آباد، پاساژ میری تجریش و خیابان گاندی مهم‌ترین بازارهای فروش پارچه هستند.

معرفی بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران

بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران : بازار مولوی

وقتی می‌گویند از شیر مرغ تا جان آدمیزاد دارد، بازار مولوی را باید مثال زد: در این بازار فروش پارچه همه چیز به شکل شگفت‌آوری مرتب در کنار هم چیده شده‌است. تمام وسایل مورد نیاز در هر خانه‌ای از لوازم تزئینی، پرده، پارچه، لوازم پلاستیکی و… در این خیابان پیدا می‌شود. اینجا قیمت‌ها پایین‌تر از سطح شهر است و تنوع محصولات به طور شگفت‌انگیزی بالاست. همچنین راسته پارچه‌فروشان در خیابان مولوی بسیار کامل است و هر نوع پارچه‌ای می‌توانید در اینجا پیدا کنید. البته تعداد زیاد مشتریان در این مکان، باعث شده است گاهی فروشندگان ترفندهایی را برای فروش در نظر بگیرند که خریداران باید به آن توجه کنند و حواس شان به قیمت‌ها باشد. به طور مثال ته طاقه فروشی یکی از این ترفندهاست که پارچه‌ها را در قواره‌های مختلف برش می‌دهند و به عنوان ته طاقه و ظاهرا ارزان‌تر در سبدهای جلوی مغازه خود می‌اندازند و به فروش می‌رسانند در صورتی که این‌ها معمولا شگردهایی برای وسوسه انداختن خریداران است. ولی در کل قیمت این بازار نسبت به جاهای دیگر مثل گاندی و زرتشت بسیار پایین‌تر است. برای رسیدن به بازار پرده‌فروش‌های مولوی باید به آدرس خیابان مولوی، قبل از چهارراه مولوی، خیابان رئیس عبداللهی برسید. بازار پارچه هم که در خیابان اردستانی قرار دارد ومتقاطع همان عبداللهی است و در اصل به هم وصل هستند. منطقه، بازاری و شلوغ است و بهتر است از ماشین شخصی استفاده نکنید.

معرفی بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران

بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران : پارچه مجلسی (خیابان زرتشت)

اگر به دنبال پارچه‌های نفیس مجلسی و کارشده هستید و قیمت برایتان چندان اهمیتی ندارد، خیابان زرتشت مکان خوبی برای خرید است. زیرا قیمت پارچه‌ها در این خیابان تقریبا ۴۰ درصد بیشتر از بازار است. اما پارچه‌های این خیابان بسیار زیبا و وسوسه‌انگیزی انگیز است طوری که نگاه هرکسی را به خود خیره می‌کند. فروشندگان این خیابان با سلیقه خاصی، مانکن‌هایی را پشت ویترین گذاشته‌ و پارچه‌ها را با مدل لباس مناسب، تن آن‌ها می‌کنند تا مشتریان بدانند هر پارچه‌ای برای چه مدل لباسی مناسب است.

 

بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران : تنوع بالای پارچه با قیمت پایین (بازار تجریش)

در بازار تجریش انواع پارچه‌های باکیفیت و زیبا با قیمت‌ مناسب به وفور وجود دارد. یکی از پاساژهای معروف در این محله پاساژ میری است که بین سر پل تجریش و میدان قدس واقع شده است. در این پاساژ، می توانید انواع پارچه‌های باکیفیت و زیبا را با قیمت مناسب تهیه کنید. فروشگاه‌های این پاساژ چند طبقه، اکثرا پارچه‌ها را از دم در مغازه تا داخل، کنار هم چیده‌اند و شما می توانید از نزدیک جنس و طرح آن‌ها را بررسی کنید. همچنین در این پاساژ چند خرازی وجود دارد که انواع خرج کار، دکمه، نوار و .. را می‌توانید از همان جا بخرید.

معرفی بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران

بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران : پارچه‌های متنوع و با کیفیت (خیابان گاندی)

در خیابان گاندی هم مثل بازار تجریش، انواع پارچه‌های باکیفیت و زیبا با قیمت‌ مناسب بسیار به چشم می‌خورد. خیابان گاندی چند مغازه پارچه فروشی و یک خرازی دارد. احتمالا نام پارچه فروشی «عادل» را شنیده اید، در این خیابان چند مغازه با نام «عادل» و «عادل اصل» وجود دارد که پارچه‌هایی با قیمت‌های مناسب در کنار پارچه‌های نفیس و گران قیمت به مشتریان ارائه می‌دهد. در آن سمت خیابان هم چند فروشگاه پارچه‌ مجلسی و کارشده وجود دارد که معمولا به دلیل خاص بودن نوع پارچه‌هایشان قیمت نسبتا بالایی دارند.

معرفی بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران

بهترین بازارهای فروش پارچه در تهران : پارچه کیلویی (عبدل آباد)

دراین خیابان، بیشتر پارچه‌ها به صورت کیلویی به فروش می‌روند که معمولا از کیفیت لازم برخوردار نیستند و بیشتر می‌توان دنبال پارچه‌هایی برای دستمال و درنهایت ملحفه بود. البته پارچه‌های زیبا و با کیفیت نیز در بین آن‌‌ها به چشم می‌خورد. در این بازار بزازان پارچه‌ها را با قیمت حداقل  تومان می‌فروشند. دراین بازار دنبال پارچه‌های مجلسی، زیبا یا رنگارنگ نگردید و یا حداقل با قصد خرید چنین پارچه‌ای به این بازار نروید.

 

مطالب مرتبط:

۱- کدام پارچه ها دوستدار طبیعتند؟

۲- فرآیند تولید پارچه چگونه است؟

۳- کدام جنس پارچه را انتخاب کنم؟

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

آسنا در تاریخ 18 ژانویه 2018

مرسیییییییییییی خیلی خوب بود این مقاله تون

سارا هنجنی در تاریخ 18 ژانویه 2018

من خیلی تونستم از این راهنمایی شما استفاده کنم برای خرید پارچهارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :