چطور از عینک آفتابی مراقبت کنیم؟

۲ شهریور ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۶

توسط مهفام میرزایی

چطور از عینک آفتابی مراقبت کنیم؟

عینک آفتابی یکی از اجزای ضروری اکسسوری های یک خانم و آقای شیک و خوش لباس است. عینک آفتابی مناسب و مرغوب قیمت نسبتا بالایی دارد پس باید در مراقبت از آن دقت کافی داشته باشید تا عمر بیشتری داشته باشد و زود خراب نشود. پس چطور از عینک آفتابی مراقبت کنیم تا بیشتر عمر کند و دچار آسیب و خرابی نشود.

چطور از عینک آفتابی مراقبت کنیم

۱- آن را روی سر خود نگذارید
بسیاری از افراد فکر می کنند با گذاشتن عینک آفتابی روی سر خود خوش تیپ می شوند یا این که جای مناسبی برای مواقعی که آن را در چشم خود ندارند پیدا کرده اند اما این کار بسیار اشتباه است به سه دلیل:

  • در مدل های حلبانی یا مدل های دیگری که بالشتک بینی دارند سیم های فلزی آن ممکن است در مو های شما گیر کند و فشاری که برای خارج کردن آن به عینک وارد می کنید سیم های فلزی آن را خم می کند.
  • اگر سر بزرگی دارید این کار به دسته های عینک فشار می آورد و آن ها را از حالت طبیعی خارج می کند.
  • اگر خم شوید عینک از سر شما می افتد و می شکند.

۲- آن را تنظیم کنید
صورت اکثر افراد دارای مقداری نامتقارنی است که در افراد مختلف متفاوت است. حتی در بسیاری افراد ارتفاع گوش ها با هم متفاوت است و یا ممکن است هر دو گوش پایین تر از حالت عادی باشند. پس ضرورت دارد که عینک را بر اساس صورت خود تنظیم کنید. اگر این کار را انجام ندهید عمر عینک شما بر اثر فشار نامتقارن کم خواهد شد. بیشتر مغازه های معتبر عینک این کار را به رایگان برای شما انجام می دهند.

چطور از عینک آفتابی مراقبت کنیم

۳- عینک را در کیف خود نیندازید
بله شما می توانید عینک خود را در کیفتان بگذارید به شرطی که عینک را در قاب محافظ خود قرار داده باشید، بسیاری افراد به این نکته توجه نمی کنند و بدون محافظ آن را در کیف خود می گذارند در نتیجه عینک دچار خش و آسیب می شود. اگر کیف شما کوچک تر از آن است که قاب عینک در آن جا بگیرد عینک را داخل یک دستمال محافظ بپیچید و در کیف بگذارید.

مطالب مرتبط:

۱- عینک آفتابی، یک ضرورت

۲- نکات اساسی در استفاده از عینک آفتابی

۳- چگونه بعد از یک شب بیخوابی خوش تیپ باشیم؟

۴- تاریخچه برند پرسول

آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است