مهفام میرزایی در
0

چطور از عینک آفتابی مراقبت کنیم؟

چطور از عینک آفتابی مراقبت کنیم؟

عینک آفتابی یکی از اجزای ضروری اکسسوری های یک خانم و آقای شیک و خوش لباس است. عینک آفتابی مناسب و مرغوب قیمت نسبتا بالایی دارد پس باید در مراقبت از آن دقت کافی داشته باشید تا عمر بیشتری داشته باشد و زود خراب نشود. پس چطور از عینک آفتابی مراقبت کنیم تا بیشتر عمر کند و دچار آسیب و خرابی نشود.

چطور از عینک آفتابی مراقبت کنیم

۱- آن را روی سر خود نگذارید
بسیاری از افراد فکر می کنند با گذاشتن عینک آفتابی روی سر خود خوش تیپ می شوند یا این که جای مناسبی برای مواقعی که آن را در چشم خود ندارند پیدا کرده اند اما این کار بسیار اشتباه است به سه دلیل:

  • در مدل های حلبانی یا مدل های دیگری که بالشتک بینی دارند سیم های فلزی آن ممکن است در مو های شما گیر کند و فشاری که برای خارج کردن آن به عینک وارد می کنید سیم های فلزی آن را خم می کند.
  • اگر سر بزرگی دارید این کار به دسته های عینک فشار می آورد و آن ها را از حالت طبیعی خارج می کند.
  • اگر خم شوید عینک از سر شما می افتد و می شکند.

۲- آن را تنظیم کنید
صورت اکثر افراد دارای مقداری نامتقارنی است که در افراد مختلف متفاوت است. حتی در بسیاری افراد ارتفاع گوش ها با هم متفاوت است و یا ممکن است هر دو گوش پایین تر از حالت عادی باشند. پس ضرورت دارد که عینک را بر اساس صورت خود تنظیم کنید. اگر این کار را انجام ندهید عمر عینک شما بر اثر فشار نامتقارن کم خواهد شد. بیشتر مغازه های معتبر عینک این کار را به رایگان برای شما انجام می دهند.

چطور از عینک آفتابی مراقبت کنیم

۳- عینک را در کیف خود نیندازید
بله شما می توانید عینک خود را در کیفتان بگذارید به شرطی که عینک را در قاب محافظ خود قرار داده باشید، بسیاری افراد به این نکته توجه نمی کنند و بدون محافظ آن را در کیف خود می گذارند در نتیجه عینک دچار خش و آسیب می شود. اگر کیف شما کوچک تر از آن است که قاب عینک در آن جا بگیرد عینک را داخل یک دستمال محافظ بپیچید و در کیف بگذارید.

مطالب مرتبط:

۱- عینک آفتابی، یک ضرورت

۲- نکات اساسی در استفاده از عینک آفتابی

۳- چگونه بعد از یک شب بیخوابی خوش تیپ باشیم؟

۴- تاریخچه برند پرسول

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :