عینک ریبن مناسب فرم صورت من کدام است؟

کمپانی عینک ریبن راهنمایی برای انتخاب عینک های برندش بر اساس علایق و فرم صورت شما دارد. اگر از جمله کسانی هستید که احساسی خرید می کنید سلیقه ی شما بر اصول انتخاب عینک غالب خواهد بود ولی اگر می خواهید اصول انتخاب عینک مناسب بر اساس فرم صورتتان را بدانید در این مقاله همراه کارشناسان چی بپوشم باشید تا در این باره بیشتر بدانید.

ad banner

۱- خلبانی

این مدل عینک همانطور که از اسمش پیداست مخصوص خلبان ها طراحی می شده است و به مرور زمان و توسط فیلم هایی مثل Top gun فرهنگ استفاده از آن میان عموم جا افتاده است. این مدل بسیار معروف و محبوب بازساختی از مدل اصلی آن در سال ۱۹۳۷ است که اشکی بودن لنز آن و نازک بودن فریم آن مورد طراحی مجدد قرار گرفته است. این شکل لنز مخصوص در مدل های دیگری از عینک ریبن مثل اریکا، مدل تکنولوژی و مدل فعال آن نیز به کار برده شده است. مناسب صورت های تقریبا گرد و کوچک و بدون زاویه است.

عینک ریبن مناسب

۲- مربعی

این مدل لنز را در عینک های مدرن و کلاسیک ریبن مثل مدل مسافرتی آن مشاهده می کنیم. معمولا توسط آقایان مورد استفاده قرار می گیرد و مخصوص صورت های زاویه دار است. گفته می شود که در مدل “حرفه ای” عینک ریبن نیز این لنز به کار برده شده است و به نوعی پایه ی کار برای تولید لنزی شبیه چشم گربه بوده است.

عینک ریبن مناسب

۳- مستطیلی

این مدل که شباهت زیادی با مدل مربعی عینک های ریبن دارد کمی پهن تر و عریض تر ساخته شده است و در مدل “جاستین” عینک ریبن به کار برده شده است. این مدل مخصوص کسانی است که به دنبال فریم های بزرگ و عریض هستند و می خواهند عینک را روی صورتشان به عنوان عنصری بزرگ به نمایش بگذارند. به دلیل ساختاری که در فریم و لنز این عینک مشاهده می کنیم مخصوص صورت های عریض است.

عینک ریبن مناسب

۴- گرد

شکل گرد عینک های ریبن برگرفته از مدل های قدیمی تر این برند است. این شکل از لنز در مدل های دایروی شکل این برند یافت می شود و برای فریم آن از طراحی های منحصر به فردی کمک گرفته شده است. به دلیل گرد بودن و بدون زاویه بودن آن مناسب صورت های زاویه دار و مربعی یا مستطیلی شکل است. این مدل برای صورت های کشیده به هیچ وجه توصیه نمی شود.

عینک ریبن مناسب

مطالب مرتبط:

۱- عینک آفتابی، یک ضرورت

۲- نکات اساسی در انتخاب عینک آفتابی

۳ –عینک خلبانی آیینه ای برای خانم های خوشتیپ

۴- تاریخچه برند پرسول

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :