مصی روشن در
21,382

در زمستان هم عینک آفتابی بزنیم یا نه؟ چند نکته‌ای که حتما باید بدانید!

در زمستان هم عینک آفتابی بزنیم یا نه؟ چند نکته‌ای که حتما باید بدانید!

در فصل سرد که بیرون می‌رویم؛ همان طور که لباس و کفش خود را چک می‌کنیم؛ باید و حتما از همراه داشتن عینک با خودمان مطمین شویم.

می‌دانم به چه چیزی فکر می‌کنید؛ «چرا باید در زمستان از عینک آفتابی استفاده کنم؟» چون آسمان ابری و بادهای زمستانی شما را گمراه کرده‌اند و فکر می‌کنید برای پوست و چشم شما بی‌خطر هستند. اما حقیقت این است که نور خورشید زمستان و پاییز می‌تواند حتی از آفتاب تابستان برای چشمان شما مضرتر باشد.

عینک آفتابی در پاییز و زمستان

همه ما شنیده‌ایم که اشعه آبی و اشعه ماوراء بنفش چقدر برای چشمان ما مضر است. هر دوی این شیاطین عامل اصلی نقص‌ها و بیماری‌های مربوط به چشم هستند.

آب مروارید، دژنراسیون ماکولا (تاری و از دست دادن بینایی) و سرطان چشم از جمله مشکلاتی هستند که ممکن است در اثر قرار گرفتن بیش از حد در معرض نور خورشید ایجاد شوند.در ادامه شش دلیل محمکم برای اینکه چرا هنوز در فصل پاییز و زمستان به عینک آفتابی یا عینک نیاز دارید، آورده شده است.

نور از پوست اطراف چشم می‌گذرد

خورشید در طول سال اشعه ماوراء بنفش ساطع می‌کند. اشعه‌های UVA و UVB می‌توانند حتی از طریق پوست اطراف چشم به درون چشم‌ها نفوذ کند. با این حساب اندازه عینک آفتابی مهم‌تر از مدل آن می‌شود و یا طراح آن باید حتما به سلامت چشم شما هم فکر کرده باشد.

عینک آفتابی در پاییز و زمستان

بنابراین، قبل از اینکه بخواهید زیر آفتاب بخوابید و برنزه شوید؛ مطمئن شوید که از چشمان خود در برابر اشعه ماوراء بنفش محافظت کنید. خصوصا که عمل جراحی چشم هم داشته اید.

 

خورشید در پاییز و زمستان کمتر است اما شدیدتر!

حتما موقع برگشت از اداره و شرکت و هر کاری که دارید؛ موقع رانندگی متوجه شده‌اید که نور در این فصل بیش از پیش شما را آزار می‌دهد.درست احساس کرده اید؛ چون در هوای ابری نور حتی شدت بیشتری دارد و خورشید پاییزی می‌تواند تابش شدیدی از خود ساطع کند.

عینک آفتابی در پاییز و زمستان

پس بهتر است قبل از اینکه کار از کار بگذرد؛ پیشگیری از طریق عینک آفتابی بهتر از درمان است.

برای اینکه کور برفی نگیرید

اگر وزشکار هستید و یا در جغرافیایی سرد و پر برف زندگی می‌کنید؛ برایتان این طور بگوییم که از سرما یخ بزنید بهتر از این است که عینک نداشته باشید.

عینک آفتابی در پاییز و زمستان

برف می‌تواند شما را تا حد نابینایی ببرد و بهتر است اساسی‌ترین خرج را برای بهترین عینک آفتابی داشته باشد.در واقع برف ۸۵ درصد از تمام نور خورشیدی را که بر روی آن می‌افتد منعکس می‌کند و این یعنی چیزی در حد اینکه به آفتاب زل بزنیم و بخواهیم او را از رو ببریم.برف کوری می‌تواند خیلی زود اتفاق بیافتد و بسیار هم دردناک است و باعث می‌شود احساس کنید قرنیه خود را از دست داده اید.

باد رطوبت چشمان شما را از بین می‌برد

آیا تا به حال در یک روز بادی در چشمان خود احساس خشکی بیش از حد کرده اید؟ زمانی است که چشم‌های شما بیشتر پلک می‌زنند تا خود را مرطوب و روان نگه دارند.

عینک آفتابی در پاییز و زمستان

شاید این مورد را کمتر از موارد دیگر شنیده و با آن برخورد کرده باشید اما حقیقت امر این است که باد می‌تواند رطوبت چشم شما را بگیرد.خشکی چشم در حالی که بینایی را تار می‌کند احساس درد و سوزش هم ایجاد می‌کند. همان طور که گفتیم.

پوست اطراف چشم ما بسیار حساس‌تر از سایر قسمت‌های بدن ما است. بادهای شدید زمستانی می‌تواند به راحتی آن‌ها را خشک کند.عینک آفتابی محافظ بزرگ می‌تواند سپر عالی در برابر باد داشته باشد و به چشمان شما کمک کند رطوبت خود را حفظ کند.

چون شیک هستند

قرن بیست و یکم است و عینک بسیار فراتر از یک ابزار محافظتی یا اصلاحی است. همه ما عاشق استفاده از عینک آفتابی هستم، اشتباه هم نمی‌کنیم چراکه آن‌ها می‌توانند فوراً ما را باحال‌تر نشان می‌دهند.

عینک آفتابی در پاییز و زمستان

عینک آفتابی تنها اکسسوری است که بدون زحمت به استایل ما روح می‌بخشد. در مجموعه‌های عینک آفتابی زنانه و مردانه سبک‌های بی‌پایانی وجود دارد، به طوری که می‌توانید به راحتی یک قاب برای هر حال و هوایی پیدا کنید، چه برف‌سواری و چه یک قرار ملاقات عاشقانه!

و حرف آخر

اگر فکر کرده‌اید که چرا اینفلوئنسرهای اینستاگرام عینک آفتابی طراحان را به لباس پاییزی خود اضافه می‌کنند، اکنون پاسخش دارید. پس فرصت را از دست ندهید و به جای اضافه کردن یک پالتو یا کاپشن تازه و یا بوت، برای خودتان سلامت و البته خوش تیپی بیشتر بخرید!

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :