تاریخچه سبک رترو در مد

با شنیدن کلمه “رترو” اولین چیزی که به ذهن می‌آید کلکسیون عکس‌های قدیمی است که روزی لحظه‌های مهم زندگی ما را تشکیل می‌داده‌اند. تاثیر مد دهه‌های قبل در ترندهای امروز هم قابل توجه است. در این مقاله سفری کوتاه به چندین دهه قبل خواهیم داشت تا با روند و تغییرات مد در آن سال‌ها بیشتر آشنا شویم و سبک رترو در مد را بررسی خواهیم کرد.

ad banner


بیشتر ترندهای مد در دهه 20 میلادی به دلیل موقعیت خوب اقتصادی آمریکا به شدت مجلل بود و لباس‌ها طراحی‌هایی با جزئیات زیاد داشتند. یک نمونه خوب از مد لباس آن زمان را در فیلم “گتسبی بزرگ” می‌توان دید. یکی از چیزهایی که لباس‌های آن دهه را متفاوت می‌کند زرق و برق زیاد و جزئیات است که در طرح‌های پارچه‌ها، تکه دوزی‌ها و گلدوزی‌ها و خزهای به کار رفته در لباس‌ها خود نمایی می‌کردند. به علاوه خانم‌ها از جواهرات بسیار درخشنده برای شرکت در مهمانی‌ها بهره می‌بردند. حجم زیادی از اکسسوری‌ها متوجه کلاه‌ها بود و بیشتر خانم‌ها مدل موی کوتاه و موج‌دار داشتند.

تاریخچه سبک رترو در مد

بعد از این دوره پر از تجمل و زرق و برق نوبت به رنگ‌های روشن رسید که جای خود را در ترندها و طراحی‌های لباس آن زمان باز کنند. میراث دهه 40 میلادی عکس‌های زنده‌ و شفافی است که خانم‌ها در آن‌ها موهای خود را بالای سر می‌بستند، پیراهن‌های چین‌دار رو رافل می‌پوشیدند. موهای کوتاه و متوسط فر و موج‌دار و آرایش‌های درخشان متناسب با رنگ لباس‌ها از ویژگی‌های آن دوران بوده است.

بعد از سال 1950 بازگشتی قابل تامل را به قوانین مد دهه 20 میلادی می‌توان دید. اکسسوری‌های مو و روسری‌ها تبدیل به بخش جدایی ناپذیر استایل خانم‌ها شدند. ویژگی لباس‌های این دوره رنگ‌های روشن و دستکش‌های تور و گیپور، پیراهن‌ها و دامن‌های پرچین و پلیسه و دامن‌های مدادی با بلندی تا روی زانو است.

اگر شما از طرفداران سبک رترو هستید، می‌توان گفت شانس با شماست، زیرا ثابت شده است که ترندهای مد و همه چیز مربوط به آن در طی چند سال تکرار می‌شود. 

سفید، آبی و بژ رنگ‌هایی است که در سبک رترو به وفور دیده می‌شود. یک پیراهن آستین حلقه‌ای ساده با دامن چین‌دار به رنگ سفید یا بژ و گلدوزی گل‌های سیاه همراه یک کت قرمز، کیف دوشی چرم همراه دیگر اکسسوری‌هایی که در تصویر می‌بینید می‌تواند شما را به استایل دهه‌های گذشته نزدیک کند. 

تاریخچه سبک رترو در مد

 

در فصل گل‌های بهاری با پیراهن‌های طرح‌دار سبک رترو افسانه‌ای به نظر برسید. سعی کنید این لباس‌ها را با عینک آفتابی گرد، صندل یا کفش راحتی و کیف دوشی مناسب ست کنید.
تاریخچه سبک رترو در مد
ترکیب رنگ سیاه و سفید همیشه شیک و مد روز است. برای نزدیک کردن این لباس‌های سیاه و سفید به مدل‌های قدیمی به مدل یقه و سرآستین لباس و جزئیات دقت کنید. 
تاریخچه سبک رترو در مد
مطالب مرتبط:

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

rahele در تاریخ 15 مارس 2017

عاشق طراحیهای لباسهای قدیمی هستمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :