chadmin در
2,331

رهبران کشورهای مختلف چگونه لباس می‌پوشند؟ پشت پرده پوشش‌های سیاسی!

رهبران کشورهای مختلف چگونه لباس می‌پوشند؟ پشت پرده پوشش‌های سیاسی!

رهبر کشورها در زمان‌های متفاوت استایل‌های متفاوتی دارند. استایل آن‌ها اغلب بنابر موقعیت کشورشان انتخاب می‌شود. استایلیست‌ها برای نوع پوشش به آن‌ها مشورت می‌دهند تا در یک مجمع بین‌المللی غیر از حرف، با سبک لباس پوشیدن‌شان هم با مخاطب خود ارتباط برقرار کنند. گاهی خیلی از حرف‌ها را نمی‌توان به زبان بیان کرد، بنابراین انتخاب یک استایل، بهتر می‌تواند منظور شخص، مخصوصاً اگر جایگاه سیاسی داشته باشد را بیان کند.

پوشش رهبران کشورهای مختلف

نقل قولی از مرلین مونرو وجود دارد که گفته است: “تنها چیزی که برای فتح دنیا لازم است یک جفت کفش مناسب است.” شاید زمانی که او این حرف را زد منظورش همان استایل ظاهری بوده و نمی‌دانسته در واقعیت جمله‌ی مهمی گفته است.

بسیاری از مردم برای انتخاب کفش‌ها، لباس‌ها، کت شلوارها و حتی کلاه‌ها نگاه بسیار تیزبینانه‌ای دارند و به خوبی منظور مخاطب خود را برای انتخاب لباس درک می‌کنند. ارتباط بین سبک استایل رهبر کشورها و نوع سیاست‌گذاری‌های آن‌ها اتفاق تازه‌ای نیست.

پوشش رهبران کشورهای مختلف

به جای لباس معمولی پشتون‌ها، او از چاپان، کتی که متعلق به قوم ازبک از شمال افغانستان است، به عنوان لباس اصلی استفاده کرد. هم‌چنین از کلاه استراخانی که در سرتاسر افغانستان به عنوان کلاه افراد بانفوذ و ثروتمند استفاده می‌شود، اما یکی از تکه‌های لباس‌ ترکمن‌هاست، به عنوان سربند استفاده کرد.

در سال 2002، مردم افغانستان به ترکیب لباس او می‌خندیدند، زیرا کاملاً سرهم شده از نقاط مختلف و «جعلی» بود. او همین‌طور لباس‌هایی از مناطق و گروه‌های مختلف را ترکیب می‌کرد. اما یکی از پشتون‌های مسن از قندهار نسبت به استایل او چنین اظهارنظر کرد: “او ممکن است مضحک به نظر برسد، اما خارجی‌ها لباسش را دوست دارند و بنابراین سبب جذب پول می‌شود.” تام فورد که در آن زمان (2001-2002) نیروی خلاق گوچی بود، او را “باعزت‌ترین مرد روی کره زمین” نامید.

استایل رهبر کره شمالی؛ کیم جونگ ایل

به گفته‌ی یکی از وب‌سایت‌های دولتی کره شمالی، کیم جونگ ایل به لطف کت شلوار با علامت تجاری زیپ‌آپ، به نماد مد در زمان خودش تبدیل شده بود. این وب‌سایت در زمان حیات کیم جونگ ایل ادعا کرده بود که کت شلوارهای سبک توینک او، دنیای مد را به آتش کشیده و مردم سراسر دنیا از استایل رهبر کره شمالی پیروی می‌کنند.

پوشش رهبران کشورهای مختلف

در این مقاله در مورد چنین ادعایی آمده بود: «تصویر ماه اوت این ژنرال بزرگ، که همیشه در زمان کار کت شلواری به دور از تفاخر بر تن دارد، تأثیر عمیقی در ذهن مردم جهان برجای می‌گذارد.»

پوشش رهبران کشورهای مختلف

استایل رهبر کره شمالی حتی در زمان پذیرایی از مقامات کشورهای خارجی تونیک و شلوارهای یک شکل به رنگ خاکی یا خاکستری بود. هم‌چنین گفته می‌شود که کفش‌های او همه با کفی تخت بودند و مدل موهای کوتاه و بدون شکل و مدل خاصی را ترجیح می‌داد.

نکات رعایت شده در استایل ولودیمیر زلنسکی

وقتی با عینک ولودیمیر زلنسکی به دنیا نگاه کنید و همان حس شوخ‌طبعی را داشته باشید همه چیز متفاوت خواهد بود. او برخلاف افراد هم صنف خود مانند پترو پوروشنکو، کت شلوارهای عالی می‌پوشد. مطبوعات اوکراینی استایل زلنسکی را «سبک زی» Ze style نامیده‌اند.

پوشش رهبران کشورهای مختلف

اما به طور کلی سبک لباس پوشیدن او تا قبل از شروع جنگ با روسیه سبک اسمارت کژوال بود. کت شلوارهای آبی تیره با پیراهن‌های مردانه بعضاً با آستین کوتاه کفش‌های کتانی laconic sneakers، کفش‌های دربی و چکمه، استایل زلنسکی را تشکیل می‌داد.

او علاقه‌ی زیادی به پوشیدن لباس‌های یقه‌ اسکی داشت. حتی در یکی از مجمع‌های ناتو که شرکت کرد، برخلاف اغلب حضار که با کت شلوارهای رسمی شرکت کرده بودند، او یک بلوز یقه اسکی سبز رنگ را تن کرده بود. به نظر اوکراینی‌ها شرکت در چنین جلسه‌ای استایل رسمی‌تر نیاز داشت.

او یک تی‌شرت ساده سبز رنگ به نشانه هم‌بستگی با سربازان خود می‌پوشد. این کار او سبب شد که مردم اوکراین دلگرم به مبارزه شوند و برای دفاع از شهرهای‌شان سینه سپر کنند. زلنسکی مرد دوربین است و به خوبی می‌داند مقابل آن چگونه ظاهر شود و چطور رفتار کند.

او به خوبی می‌دانست که در زمان جنگ، کت شلوارهای رسمی مناسب شرکت در کنفرانس آنلاین در اتحادیه اروپا نیست. بنابراین لباس نظامی پوشید و با یک سخنرانی تأثیرگذار، توانست توجه کشورهای اروپایی را به کشورش و مردمی که آواره می‌شدند جلب کند.

زلنسکی به خوبی می‌داند قبل از این‌که لب به سخن باز کند، همه لباس‌های او را می‌بینند و متوجه موقعیتی که در آن قرار دارد می‌شوند. او آوای استایل را به خوبی درک کرده است. پیام او به مردمش کاملاً واضح است: من با شما هستم.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :