چگونه ماشین لباسشویی را پس از شستن لباس‌های مشکوک به کرونا ضدعفونی کنیم؟

در ادامه مجموعه راهکارهایی که برای مقابله با ویروس کرونا ذکر کردیم، امروز درمورد ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی صحبت می‌کنیم. اگرچه ماشین لباسشویی، خود به‌عنوان دستگاهی برای شست‌وشو و تمیزی مورد استفاده قرار می‌گیرد، اما چه با ویروس کرونا و چه بدون آن، خودش محلی برای تجمع باکتری و کثیفی محسوب می‌شود. پس درهر صورت بهتر است که هرچند وقت یکبار سری به آن بزنید و تمیزش کنید.

ad banner

مطالب مرتبط:

برای مقابله با ویروس کرونا، لباس‌ها را چگونه ضدعفونی کنیم؟ + پیشنهاد خرید

با وجود کرونا، چطوری فرزندانم را برای عید خوشحال کنم؟

نحوه تمیز کردن ماشین لباسشویی

اولین جایی که باید به آن توجه کنید، واشر پلاستیکی در ماشین لباسشویی است؛ محلی که بیشتر از هرجای دیگر، احتمال تجمع باکتری، کثیفی و حتی کپک در آن وجود دارد. لکه‌های سیاهی که برروی واشر دیده می‌شوند، ممکن است به مرور زمان روی لباس‌ها بنشینند و باعث بیماری‌های پوستی و سایر بیماری‌ها شوند. می‌توانید با پنبه آغشته به الکل طبی، این کار را انجام بدهید؛ البته یادتان باشد که این قسمت را هربار بعد از شستن لباس‌ها نیز باید با ابر کفی تمیز کنید و سپس با حوله تمیز، خشک کنید.

جاپودری را تمیز کنید. در بسیاری مواقع، بخش زیادی از پودری که در جاپودری می‌ریزیم، بعد از اتمام شست‌وشو درون آن باقی می‌ماند. این پودرها به‌مرور در آنجا بو گرفته و باعث می‌شوند که لباس‌ها نیز بو بگیرند. اگر می‌توانید جاپودری را دربیاورید و اگر هم نمی‌توانید، با فشار آب داغ، حسابی آن قسمت را شسته، سپس با دستمال خشک کنید و با اسپری خوشبو کننده، بوی بدش را از بین ببرید.

فیلتری را که در پایین بدنه ماشین لباسشویی قرار دارد، خارج کنید و با مسواک و شوینده، آن را تمیز کنید؛ همینطور محفظه قرارگیری فیلتر را.

اکثر ماشین‌های لباسشویی حالت Self Clean یا تمیز کردن خود را دارند. اگر این گزینه در ماشین لباسشویی شما وجود ندارد، آن را در طولانی‌ترین و داغترین حالت ممکنش قرار دهید. سپس مواد ضدعفونی‌کننده، سفیدکننده و خوشبوکننده را در جاپودری ریخته و ماشین را روشن کنید.

شما می‌توانید محلول ضدعفونی‌کننده را خودتان نیز تهیه کنید.

طرز تهیه محلول ضدعفونی‌کننده

یک استکان سفیدکننده یا جوش شیرین را که نقش خوشبوکننده را نیز ایفا می‌کند، با آب مخلط کنید و به‌جای پودر در جاپودری بریزید؛ سپس مقداری سرکه را با آب مخلوط کنید و در محفظه اصلی ماشین بریزید. اکنون در ماشین را بسته و آن را روشن کنید. پس از اتمام کار، با اسفنج یا ابر، رسوبات و آب را پاک کنید.

یادتان نرود که بخش شیشه‌ای در ماشین لباسشویی را نیز تمیز کنیئ.

اکنون ماشین لباسشویی شما کاملا تمیز و خوشبو است.

خرید محصولات جرمگیر ماشین لباسشویی

شما می‌توانید محصولات جرمگیر ازجمله قرص، مایع و پودر ضدعفونی‌کننده ماشین لباسشویی را تهیه کنید و دیگر خودتان زحمت تهیه‌اش را نکشید.

پودر جرمگیر ماشین‌ظرفشویی ال جی بسته ۲۵۰ گرمی، تمیز‌کننده، از بیـن برنـده‌ی لایه‌های سخـت آهکـی و جرم‌های داخل ماشین‌ ظرفشویی و نیز براق کننده سطوح داخلی ماشین‌ ظرفشویی و لباسشویی است و به افـزایـش کارایی و عمـر ماشیـن کمک می‌کند. همچنین با پاک کردن رسوب‌ روی المنت و دیگ ماشین، موجب دوام ماشین و بالا رفتن راندمان آن می‌شود.

جرمگیر ماشین ظرفشویی و لباسشویی شرکت بوش Bosch یک جرم گیر با کیفیت می باشد. این جرمگیر علاوه بر بهبود کیفیت شستشوی دستگاه، آهک تشکیل شده روی المنت را نیز از بین می‌برد و در نتیجه باعث صرفه‌جویی در مصرف برق می‌شود . ازبین بردن باکتری و لجن‌های داخل دستگاه و رسوبات داخل آن نیز یکی دیگر از ویژگی‌های جرم گیر است.

با استفاده از قرص جرم گیر ماشین لباسشویی تمام رسوبات دیگ لباسشویی و المنت پاک شده و لباس ها با کیفیت بهتری شسته می‌شوند. استفاده از پودر کالگون ۲ در ۱ بسیار راحت، بی‌دردسر و بدون ایجاد هیچگونه کثیفی می‌باشد.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :