شایسته عسگریان در
0

با وجود کرونا، چطوری فرزندانم را برای عید خوشحال کنم؟

با وجود کرونا، چطوری فرزندانم را برای عید خوشحال کنم؟

ویروس کرونا تازگی‌ها شده بلای جان مردم؛ نه فقط مردم ایران، بلکه تقریبا کل دنیا.در این میان، مشکل یکی یا دوتا نیست؛ از درخطر بودن عزیزان میانسالمان و افرادی که ناراحتی‌های قلبی، کلیوی و… دارند تا نگرانی برای فرزندانمان (باوجود اینکه اعلام کرده‌اند که خطر کرونا برای کودکان زیر هشت سال کمتر است، اما مگر می‌شود مادر باشی و با شنیدن این حرف‌ها خیالت راحت شود و باز هم از بچه‌ات مراقبت نکنی و او را از خطر دور نکنی؟)، روزهای متوالی ماندن در خانه و… اما در این میان، عید نوروز هم نزدیک است؛ عیدی که زمان جمع شدن خانواده، فامیل، آشنایان و دوستان در کنار همدیگر است. دو هفته‌ای که هم بزرگسالان و هم کودکان از آن لذت زیادی می‌برند؛ اما باتوجه به مسائل پیش‌آمده، دیدوبازدیدها منتفی است و حالا حالاها باید به قرنطینه خانگی خود ادامه بدهیم.

در این میان، بزرگسالان می‌توانند شرایط را درک کرده و خود را با کارهای مختلف سرگرم کنند و حتی قید دیدوبازدیدهای عید را بزنند، اما درک شرایط به‌وجودآمده برای کودکان بسیار دشوار است. کودکان کم‌سن‌وسال نمی‌توانند میان تمامی این ماجراها ارتباط برقرار کنند؛ ازطرفی اگر شرایط را همانطور که خودمان می‌دانیم برایشان تعریف کنیم، دچار غم، اندوه و افسردگی می‌شوند و در روحیه آن‌ها تاثیری بسیار منفی ایجاد می‌شود. پس در این میان چه باید کرد؟

مطالب مرتبط:

 

صحبت با کودکان درباره بیماری

یادتان باشد که کودکان نباید کاملا از شرایط بی‌اطلاع باشند، زیرا در اینصورت به‌هیچ عنوان با شما همکاری نمی‌کنند و کارهایی انجام می‌دهند که به ضرر خودشان و شماست؛ بنابراین بهتر است که مسئله را به‌صورت خلاصه با آن‌ها درمیان بگذارید و طوری برایشان مطرح کنید که بیشتر شبیه به بازی به‌نظر برسد، اما خطر را نیز به آن‌ها گوشزد کنید؛ مثلا به کودکتان بگویید شرایط مانند فیلم‌های سینمایی شده. بیرون رفتن از منزل کار خطرناکی است و اگر این کار را انجام بدهیم، آدم‌هایی که دوست داریم، مجبور می‌شوند برای مدت طولانی از اینجا بروند و مدت‌ها نمی‌بینمشان. بگویید می‌دانید که عید، وقت شادی و عیددیدنی و تفریح است، اما اگر امسال عید این کارها را انجام بدهیم، سال‌های بعدی عمو نوروز، عید را به خانه‌های ما نمی‌آورد. به آن‌ها بگویید که امسال همه وقتتان را باهم می‌گذرانید. می‌توانید به‌جای همه آن عید دیدنی‌ها، مهمان‌بازی کنید. به فرزندتان کمک کنید تا خانه‌ای کوچک در اتاقش بسازد و شما مهمان او شوید و برعکس. به او عیدی بدهید و برای اینکه همه‌چیز کاملا شبیه به سال‌های قبل باشد، لباس‌های عید برایش بخرید؛ درعوض بعد از تمام شدن همه این ماجراها که به‌زودی اتفاق میفتد، می‌توانید تمامی این روزها را جبران کنید.

خرید لباس عید

مورد آخری که گفتیم، یعنی خرید لباس عید، در شرایط حاضر به‌هیچ عنوان به‌صورت حضوری امکانپذیر نیست، زیرا اولا بیرون رفتن از منزل و قرنطینه خانگی خطرناک است و دوم اینکه، پرو کردن لباس‌ها، دست زدن به رگال‌ها و دست زدن به اشیایی مثل دکمه عابربانک‌ها، دکمه دستگاه‌های پوز، پول، کارت بانکی و… مانند دست زدن به منبع ویروس است. ازطرفی امسال به‌علت شیوع ویروس کرونا و تعطیل شدن دیدوبازدیدها، نیازی به خرید عید نیست (چه لباس و چه خوراکی)، اما اگر بخواهید شرایط آرامی برای فرزندتان ایجاد کنید که فکر کند همچنان در شرایط عید قرار دارد و با شما بیشتر راه بیاید، می‌توانید برای فرزندتان به‌صورت اینترنتی، لباس بخرید.

البته یادتان باشد که حتما هزینه را نیز اینترنتی پرداخت کنید؛ هنگامی که پیک، لباس‌ها را می‌آورد، بگویید که خرید را پشت‌در بگذارد؛ سپس بسته را بردارید؛ بسته‌بندی آن را در نایلونی گذاشته و دور بیندازید؛ خود لباس را با روش‌هایی که در سایت گفته شده، ضدعفونی کنید؛ دستانتان را کاملا بشویید (اجازه ندهید فرزندتان قبل از ضدعفونی به لباس‌ها دست بزند)؛ سپس پس از خشک شدن لباس‌ها، آن‌ها را به فرزندتان هدیه بدهید.

برای مقابله با ویروس کرونا، لباس‌ها را چگونه ضدعفونی کنیم؟ + پیشنهاد خرید

درضمن برای خوشحالتر شدن فرزندتان (اگر سنش به‌اندازه‌ای است که قدرت انتخاب دارد)، می‌توانید از او بخواهید که در انتخاب لباسش به شما کمک کند.

پیشنهاد اینترنتی برای خرید لباس بچگانه عید

اگر فرزندتان دختر است، انتخاب‌های زیادی برای فرشته خانه‌تان دارید؛ اما به‌طور کلی یا دوست دارید که لباس دخترانه و رسمی مثل پیراهن‌های چیندار و توری و جذاب با رنگ‌های شاد بپوشد که در آن‌صورت لباس‌های زیر انتخاب‌های خوبی برایتان هستند.

یا اینکه خودتان و دخترتان به استایل‌های کژوآل علاقه دارید یا دوست دارید که دخترتان لباس راحتی بپوشد. در این صورت نیز ما یک ست زیبا برای دختر دلبندتان به شما پیشنهاد می‌کنیم.

اگر فرزندتان پسر است، پس یک جنتلمن در خانه دارید. می‌توانید با انتخاب یک کت تک شیک و پیراهن و شلوار مناسب، از او یک مدل بسازید.

یا اینکه تیپ کژوآل و اسپرت شیکی برایش انتخاب کنید. آن‌وقت هم او راحت است، هم کلی قربان‌صدقه‌اش می‌روید.

عیدی فراموش نشود

عیدی هم که همچنان جای خود را دارد و حتی باوجود کرونا نباید فراموش شود، چون یک بخش بسیار بسیار مهم از عید کودکان را تشکیل می‌دهد. می‌توانید با دادن کارت هدیه به فرزندتان، از به او بگویید که بعد از تمام شدن این اتفاقات، می‌توانید به بازار بروید تا چیزی را که دوست دارد با عیدی‌اش بخرد.

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :