محمد رضا اهوارکی در
0

رازهای داشتن بدنی آماده حتی در شرایط سخت

رازهای داشتن بدنی آماده حتی در شرایط سخت

تاد مک کولاف بازیکن حرفه ای فوتبال در دانشگاه فلوریدا و سازنده ی اپ TMAC FITNESS است. تخصص او کمک به افراد پر مشغله برای داشتن بدنی روی فرم است و با همین فعالیت های ورزشی ترکیب شده و پر قدرت و منحصر به فرد و  موثرش در یوگا هم شناخته شده است. امروز قصد داریم تا خلاصه ای از درس هایش را با شما عزیزان در میان بگذاریم. مطمئنا برای افرادی که پر مشغله هستند و فکر می کنند که فرصت ورزش کردن ندارند موثر خواهد بود. با ما همراه باشید.

تمرینات معروفی در 20 دقیقه یا کمتر بدون هیچ گونه وسایلی!

با ارزش ترین چیز برای ما در این دنیا زمان است. این که چگونه می گذرانیمش و با چه کسی می گذرانمیش مهم است. دلیل فکر کردن مجدد من به تمرینات ورزشیم چند سال قبل همین بود. به عنوان یک تمرین دهنده نمی خواهم مشتریانم بین سخت کار کردن و بردن بچه ها به مدرسه و رفتن به باشگاه یکی را انتخاب کنند. به این معتقدم که برای هر کس یک ساعت در روز تمرین ورزشی برای روی فرم بودن لازم است. این کافی نیست و رژیم غذایی هم خیلی خیلی مهم است.

در تمارین خودتان مصمم باشید :

هدف: عرق کردن شش روز هفته

دلیل: بدن شما برای این طراحی شده که حرکت داشته باشد. همیشه در حرکت باشید

چگونه: جواب سه قسمتی

  • کاری را که دوست دارید انجام دهید و اصطلاحا یک پایه پیدا کنید. همه علاقه دارند کاری که لذت می برند را انجام دهند حتی وقتی پر مشغله هستند. شاید عاشق دویدن هستید. پس یک دوست پیدا کنید که پایه باشد و حالا علاوه بر انجام علاقه تان باید پایه بودنتان را هم ثابت کنید. دو روز در هفته این کار مورد علاقه تان را انجام دهید.
  • هوادار تمرینات سخت ورزشی شوید. HIT یا همان تمارین سخت موثرترین راه تمرین در زمانی کوتاه است. این تمارین از 7 تا 30 دقیقه در روز وقت شما را می گیرد. برای 4 روز در هفته تمرکز کنید اگر زمان زیادی در دست ندارید. تمرین های ” 20 دقیقه برای قوی شدن من “ را امتحان کنید.
  • تمرین های “سه بیست تا” ی من را انجام دهید. شما سه تا بیست دقیقه در روز وقت دارید. یکی از آن ها هنگامی است که بیدار می شوید، ناهار میل می کنید  و بعد از کارتان. نکته استفاده ی بهینه از این سه تا بیست دقیقه است. یک روز عالی شامل بیدار شدن برای انجام تمرینات HIT در خانه است، سپس راه رفتن برای ناهار و برگشت از آن و سپس شام و یا بردن حیوان خاگیتان به بیرون از خانه بعد از کار به جای راه رفتن بیهوده.

تمیز غذا خوردن با عجله:

هدف: خوردن همه ی غذا

دلیل: آیا می دانید چند درصد از مردم به دلیل خوردن سوپ کلم اضافه وزن گرفته اند؟ صفر درصد!! غذای واقعی غذایی است که پر از املاح بوده و کالری بدن شما را پایین نگاه می دارد.

چگونه: چواب چهار قسمتی

  • نکته ی اصلی در ساده بودن است. قبل از انتخاب ابن که چه چیزی بخورید از خودتان بپرسید آیا می توانید آن را بکارید، برداشت کنید و به دست بیاوریدش؟ اگر جواب “بله” است این غذای مناسبی برای شماست.
  • آماده کردن غذا. فریزر منزلتان را پر از پروتئین کنید. که شامل مرغ، ماهی، گوشت و … است. شب قبل از خوردن آن را بیرون بیاورید و بگذارید که یخش باز شود. یک روز در هفته را به پر کردن فریزر با سبزیجات و میوه ها اختصاص دهید.
  • این مدل غذا خوردن را دنبال کنید. وعده هایتان ساده و سریع می شود.

صبحانه: غذای پروتئینی یا تخم مرغ بخورید. اینکه بدانید فردا قرار است چه بخورید زمان باارزش شما را ذخیره می کند. حتی می توانید وعده ی صبحانه فردایتان را شب قبلش آماده کنید. دو روز در هفته تخم مرغ آب پز بخورید. روی آن ها فلفل بریزید و آن ها را در راه محل کار بخورید.

ناهار: سالاد یا سوپ بخورید. هردوی آن ها ساده و سریع هستند.

میان وعده ها: میوه، مغز ها و سبزیجات بخورید.

شام: پروتئین کم و دو نوع سبزیجات بخورید. اگر خیلی وسواسی هستید این فرمول جواب می دهد:

ابتدا پروتئین را در ماهی تابه سرخ کنید و سپس دوش بگیرید. آماده شدن پروتئین شما خیلی وقت گیر است. بعد از قرار دادن آن در ماهی تابه به سمت حمام رفته و دوش بگیرید. سپس سبزیجات را روی گاز با روغن زیتون و یا روغن نارگیل 10 دقیقه بپزید.

مطالب مرتبط:

1- 5 تمرین جدی برای لاغری

2- روش صحیح تنفس حین بدنسازی

3- 6 میان وعده ی مناسب دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :