رازهای داشتن صبحی پر انرژی

در این پست قصد داریم تا شما را با یکی از متخصصان علم شاد زیستن و این که چگونه روز خود را آغاز می کند، آشنا کنیم. تل-بن شاهار پروفسور ارشد دانشگاه هارواد که به فراگیری علم مثبت اندیشی و تدریس آن مشغول است و همچنین نویسنده ی خوبی نیز هست و کتاب هایش در نیویورک تایمز منتشر می شود.

شاهار از بهترین راه های بیدار شدن از خواب سخن می گوید. در این مقاله با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

رازهای داشتن صبحی پر انرژی

  • آیا خودتان را فرد سحر خیزی می دانید؟ 

بله من زود از خواب بیدار می شوم و متناسب با آن زود هم به رختخواب می روم.

  •  معمولا چه ساعتی از خواب بیدار می شوید و روتین زندگی شما چگونه است ؟

من معمولا ساعت 6:30 از خواب بیدار می شوم و روزم را با مدیتیشن شروع می کنم، که 15 دقیقه از وقتم را می گیرد. شامل نفس کشیدن های عمیق، شکرگذاری و برنامه ریزی برای روزی که در پیش دارم است. سپس هدفونم را به گوش می گذارم و به یک موسیقی کلاسیک گوش می دهم. به استور پیازولا، پچلبلز کنون و سمفونی پنجم بتهوون و راپسودی راشمینوف علاقه دارم. سپس دندان هایم را مسواک می کنم و دوش گرفته و بقیه ی اعضای خانواده را در ساعت 7:30 بیدار می کنم. تا ساعت 8:30 آماده کردن بچه ها برای مدرسه، درست کردن غذا و رساندن فرزندان به مدرسه می گذرد و در ساعت 8:45 من می نشینم و 3 الی 4 ساعت را به نوشتن اختصاص می دهم.

رازهای داشتن صبحی پر انرژی

  • آیا ساعتتان را برای ساعت خاصی کوک می کنید؟ اگر اینطور است اهل Snooze کردن و به تعویق انداختن زمان بیداری هستید؟

ساعتم را برای ساعت 7:30 تنظیم می کنم فقط برای مواقعی که خواب بمانم ولی واقعا آخرین باری که خواب ماندم را به خاطر نمی آورم،چراکه همیشه زود از خواب بیدار می شوم.

  • آماده کردن بچه ها برای مدرسه استرس را می افزاید. آیا راهکاری برای آسان تر شدن این کار دارید؟

خوتان کمی زودتر بلند شوید و کودکان را هم زودتر بیدار کنید. 10 دقیقه وقت بیشتر دادن به بچه ها برای خواب نسبت به بیدار کردنشان سروقت استرس آور نیست. وقت بیشتر استرس شما را کم می کند.

  • برای شروع کار از چک کردن ایمیل هایتان شروع می کنید؟ 

اغلب روزها، سریعا شروع به نوشتن می کنم. شاید هفته یکبار ابتدا ایمیل ها را چک می کنم.

  • راهکارهای شروع یک روز خوب چیست؟ 

صبحتان را با کارهایی آغاز کنید که به آن علاقه دارید و شمارا راضی نگه می دارد. برای من نوشتن است. من همچنین مدیتیشن و یا گوش دادن به موسیقی و یا هر دو را پیشنهاد می کنم. تحقیقات طی 40 سال قبل نشان می دهد که مدیتیشن منظم حدود 10-15 دقیقه در روز کارایی مغز را بهبود می بخشد. شادتر می شویم و آسوده خاطر تر.

  • برای صبحانه چه بخوریم؟ قهوه مناسب است؟

من قهوه نمی خورم و تا ساعت 1 بعدظهر فقط میوه می خورم. من کتابی با نام “خودتان را با زندگی وفق دهید” می خواندم و تصمیم گرفتم که از نسخه ی آن برای شروع کردن صبح استفاده کنم. حالا به آن عادت کردم و به عادت دیگری فکر نمی کنم. میوه های مورد علاقه ی من موز، انگور، کیوی و خرما است.

مطالب مرتبط: 

1- رژیمی برای کاهش وزن و خواب بهتر

2- درمان بی خوابی با پوشیدن لباس های نرم و سبک

3- 5 راه برای کم کردن وزن در خواب

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :