چگونه شال و روسری را با مانتو ست کنیم؟

۶ فروردین ۱۳۹۷ ساعت ۰۷:۰۵

توسط سوگل پورمهرام

چگونه شال و روسری را با مانتو ست کنیم؟

روش‌های زیادی برای ست کردن شال و روسری با مانتو وجود دارد. شما می‌توانید از شال و روسری برای زرق و برق بخشیدن به لباس‌های خود استفاده کنید، و همچنین از طریق آن استایل خود را، یا رنگ‌ها و طرح‌هایی که تصمیم گرفته‌اید در آن روز بپوشید، زیباتر نشان دهید. برای اینکه بیشتر در مورد نحوه ست کردن شال و روسری با لباس‌های مختلف یاد بگیرید، بهتر است نکات زیر را با دقت بخوانید. با چی بپوشم همراه باشید!

 

اصول اولیه ترکیب کردن طرح‌ها و رنگ‌های مختلف با یکدیگر

مهم‌ترین رمز یاد گرفتن نحوه ترکیب کردن و تطابق شال و روسری با لباس‌هایتان، این است که از چند رنگ و استایل ساده پیروی کنید. بسیاری از قوانین لباس پوشیدن به سبک قدیمی در اینجا اعمال نمی‌شوند و در عوض هزاران راه جدید دیگر وجود دارند که شما می‌توانید از طریق آن‌ها شال و روسری خود را به زیبایی با لباس‌های مختلف ست کنید. مهم‌ترین چیزی که باید به یاد داشته باشید، هماهنگ بودن رنگ‌ها در استایلتان است. در ادامه راه‌هایی برای ست کردن استایل‌های مختلف با یکدیگر را برایتان بیان می‌کنیم:

  • رنگ‌های مکمل: دو رنگ که در طرف مقابل (متضاد) چرخه رنگ قرار دارند، مثل قرمز و سبز.
  • رنگ‌های مونوکروم (تک رنگ): طرح‌هایی که از مقدار متفاوت و یا سایه‌های متفاوت یک رنگ‌ استفاده می‌کنند، مانند آبی روشن، آبی کاربنی، و آبی تیره.
  • رنگ‌های مشابه: رنگ‌هایی که روی چرخ رنگ در کنار یکدیگر قرار دارند، مثل صورتی، قرمز و نارنجی.
  • رنگ‌های سه گانه: رنگ‌هایی که در فاصله مساوی از یکدیگر روی چرخ رنگ قرار دارند، مانند سبز، بنفش، و نارنجی.
  • رنگ‌های چهار گانه: چهار رنگی که دو جفت رنگ مکمل را شامل می‌شوند، مانند ست کردن رنگ آبی و ارغوانی با رنگ نارنجی و زرد.

زمانی که می‌خواهید یاد بگیرید چطور هرکدام از مانتوهای خود را با شال و روسری خاصی ترکیب و ست کنید، می‌توانید از این ترکیب رنگ‌ها استفاده کرده و آن‌ها را با استایل خودتان آزمایش کنید. بدین ترتیب باعث می‌شوید که استایلتان از حالت بی‌روح و خسته‌ کننده به جذاب و هیجان‌انگیز تبدیل شود.

اصول اولیه ترکیب کردن طرح‌ها و رنگ‌های مختلف با یکدیگر

ست کردن شال و روسری طرح‌دار با مانتو ساده

زمانی که روش‌های مختلف برای ست کردن شال و روسری را آزمایش می‌کنید، بهتر است با یک مدل ساده شروع کنید. برای مثال، بهتر است که شال و روسری طرح‌دار را با یک مانتو تک رنگ ست کنید. می‌توانید از این فرصت برای به کار بردن یک رنگ درخشان در استایل خود استفاده کنید؛ این رنگ معمولا پررنگ‌ترین رنگ در شال یا روسری شما است.

زمانی که یک رنگ درخشان را انتخاب کردید، می‌توانید با استفاده از یک رنگ مکمل یا متضاد (که رنگ هایلایت نامیده می‌شود)، آن را زیباتر نشان دهید. برای مثال، در یک روسری چهارخانه با ترکیب رنگ آبی، سفید و سبز، رنگ آبی و سبز دو رنگ مکمل هستند و بدین ترتیب، رنگ هایلایت شما همان رنگ سفید است. شما می‌توانید با پوشیدن یک مانتو سفید، رنگ سفید موجود در روسری خود را هایلایت کنید، و یا با پوشیدن یک لباس قرمز، رنگ آبی و سبز موجود در شال و روسری خود را تکمیل کنید.

ست کردن شال و روسری طرح‌دار با مانتو ساده

 

ست کردن شال و روسری طرح‌دار با مانتو طرح‌دار

اینکه می‌گویند هرگز نباید لباس‌های طرح‌دار را با هم ترکیب کنید، کاملاً غلط است! ترکیب کردن دو لباس طرح‌دار با یکدیگر، یک سبک کاملا خاص و شیک است. اگرچه ترکیب کردن چند لباس طرح‌دار با هم می‌تواند کار پیچیده‌ای باشد، اما کشف راه‌های جدید برای ترکیب و ست کردن طرح‌های مختلف با هم، می‌تواند کار سرگرم‌کننده‌ای باشد.

در هنگام ترکیب کردن یک لباس طرح‌دار با یک لباس طرح‌دار دیگر، به اندازه چاپ طرح آن توجه کنید. شما می‌توانید یک کت چهارخانه با طرح‌های درشت را با یک شال یا روسری چهارخانه با طرح‌های درشت به رنگ مشکی و سفید ست کنید، تا زمانی که طرح این دو لباس اندازه‌های مختلفی داشته باشد و یا رنگ‌های آن‌ها متضاد باشند. برای مثال، ست کردن یک کت به رنگ مشکی و خاکستری با طرح‌های درشت، همراه با یک شال به رنگ مشکی و سفید با طرح‌های ریز، هر دو الگو را برجسته و زیبا نشان می‌دهد بدون اینکه چشمان شما را اذیت کند.

به هر حال، روش‌های بیشتری برای ست کردن یک شال یا روسری طرح‌دار وجود دارد. زمانی که یاد می‌گیرید چطور شال و روسری خود را با لباس‌های مختلف ست کنید، فراموش نکنید به الگوهایی که توسط بافت پارچه ایجاد شده‌اند نیز توجه کنید. برای مثال، یک روسری ضخیم، یک الگوی شطرنجی متمایز دارد که با یک لباس شطرنجی مکمل شگفت‌انگیز به نظر می‌رسد!

ست کردن دو طرح مشابه با هم به طور شگفت‌انگیزی زیبا دیده می‌شود، اما از ست کردن دو طرح کاملاً متفاوت نیز ترسی نداشته باشید. برای مثال، می‌توانید یک مانتو پارچه‌ای راه‌راه را با یک شال طرح‌دار شطرنجی، و یا یک مانتو طرح خال‌دار را با یک شال چهارخانه ست کنید.

ست کردن شال و روسری طرح‌دار با مانتو طرح‌دار

ست کردن شال و روسری رنگی با مانتو رنگی

اگر ایده دیگری برای ست کردن شال و روسری با مانتوهای خود ندارید، می‌توانید از رنگ‌ها کمک بگیرید. این کار باعث می‌شود هر استایلی زیباتر دیده شود و همچنین، به شما این امکان را می‌دهد که تمام لباس‌های مورد علاقه خود را در به طور هم زمان بپوشید. یادتان باشد که از ترکیب کردن دو رنگ متضاد با هم نترسید.

در هنگام ست کردن مانتو و شال و روسری رنگی ساده، سعی کنید که یک شال با رنگ روشن را همراه با یک لباس تیره رنگ بپوشید. حتی می‌توانید با استفاده از دو آیتم با یک رنگ مشابه، یک استایل مونوکروم یا تک رنگ خلق کنید. همچنین می‌توانید با استفاده از چهار یا چند رنگ متفاوت، استایلی متفاوت خلق کنید. اگر تازه شروع کرده‌اید به یاد گرفتن نحوه ست کردن شال و روسری با مانتو های مختلف، بهتر است که یک ترکیب رنگ سه گانه را امتحان کنید. این یک روش ساده برای زیبا و خوشتیپ دیده شدن است، بدون اینکه بیش از حد رنگی به نظر برسید!

ست کردن شال و روسری رنگی با مانتو رنگی

ست کردن شال و روسری با مانتو رنگ خنثی

اگر شما خانمی هستید که از به کار بردن رنگ‌های خنثی در استایل خود خسته نمی‌شوید، پوشیدن چندین لباس با رنگ‌های خنثی ممکن است کمی حوصله‌تان را سر ببرد. زمانی که یاد می‌گیرید چطور شال و روسری خود را با لباس‌های مختلف ست کنید، می‌توانید با امتحان کردن ترکیب‌های متفاوت به لباس‌های خود کمی زرق و برق بدهید. برای مثال، می‌توانید از یک شال با یک رنگ گرم و یک الگوی بافتنی جالب، و یا یک شال و روسری با رنگ آبی روشن و یک الگوی ظریف استفاده کنید. شما می‌توانید رنگ‌های به کار برده شده در استایل خود را خنثی نگه دارید و با استفاده از یک رنگ یا طرح جذاب در روسری خود (مثلا روسری که لبه‌های طرحدار دارد)، استایل‌تان را دگرگون کنید.

اگر دوست دارید که در استایل خود از رنگ‌های ساده استفاده کنید، بهتر است مطمئن شوید که طرح‌ها و الگوهای دوخت لباس‌هایتان کاری می‌کنند تا به زیباترین شکل ممکن دیده شوید.

ست کردن شال و روسری با مانتو رنگ خنثی

 

مطالب مرتبط: 

۱- چه رنگی را با چه رنگی ست کنیم؟

۲- لباس زرد را چگونه ست کنید؟

۳- لباس مجلسی طوسی را با چه رنگی ست کنیم؟

  • مرسی عزیزم عالی بود

  • آرایش آرایش صورت آرایش چشم استایل استایل آقایان استایل بازیگران استایل زنانه استایل مردانه اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوشتیپ بودن خوش تیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو ساعت مچی سلامت پوست شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مد و فشن مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

    ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است