5 راه برای کم کردن هزینه‌های لباس

خوش تیپ بودن همیشه به معنای پولدار بودن یا ورشکست شدن به دلیل هزینه‌های خرید نیست. بسیاری از افراد خوش تیپی که می‌شناسیم اوضاع مالی متوسطی دارند اما راه‌هایی را می‌شناسند که به کمک آن می‌توانند هزینه‌های خود را کاهش دهند. 5 راه برای کم کردن هزینه‌های لباس را در این مطلب بخوانید.

ad banner

با دوستانتان تبادل کنید

یک راه هوشمندانه برای کاهش هزینه‌ها به ویژه در لباس‌های مجلسی و اکسسوری‌ها این است که یک شریک لباس داشته باشید. این شریک می‌تواند دوست صمیمی و مورد اعتماد شما و یا خواهرتان باشد. شما می‌توانید لباس‌هایی را به طور مشترک خریداری کرده و هر دو استفاده کنید. اگر سایزتان یکسان نباشد مواردی مثل کیف و روسری و دیگر اکسسوری‌ها می‌تواند خرید مشترک شما باشد.

لباس‌های قدیمی را به خیاط بدهید

لباس‌هایی را که تکراری و قدیمی شده‌اند به خیاط بدهید تا ایراد‌های آن را برطرف کرده و یا مدل آن را تغییر دهد و مجددا استفاده کنید. حتی می‌توانید خودتان این کار را انجام دهید به شرطی که مهارت لازم در خیاطی را داشته باشید.

لباس‌هایی که به خشکشویی نیاز دارند نخرید

برخی لباس‌ها به دلیل حساس بودن قابل شستشو نیستند و باید خشکشویی شوند در نتیجه هزینه زیادی را متحمل خواهید شد. بهتر است این لباس‌ها را نخرید و از لباس‌های قابل شستشو استفاده کنید.

حراجی‌های آنلاین را از دست ندهید

سایت‌های فروش لباس که در کشور ما نیز کم نیستند گاه گاهی به مناسبت‌های مختلف حراجی‌هایی برگزار می‌کنند و تخفیف‌های خوبی روی لباس‌های خود می‌زنند که می‌تواند فرصت مناسبی برای صرفه‌جویی در هزینه‌های لباس باشد. در خبرنامه این سایت‌ها عضو شده و از حراجی‌ها به موقع با خبر شوید.

صرفه جویی

حراجی‌های فصلی را فراموش نکنید

بشتر تولید کنندگان و مغازه داران برای جلوگیری از ضرر و زیان، لباس‌های فصلی خود را در انتهای فصل به حراج می‌گذارند و شما می‌توانید لباس‌هایی را که نیاز دارید با قیمت مناسب در این زمان تهیه کنید.

مطالب مرتبط:

1- ۵ راز خرید موفق لباس

2- اشتباه بزرگ در خرید لباس و راه حل‌های آن

3- قانون ۸۰/۲۰ و داشتن یک کمد لباس کامل

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :