این گونه لباس بپوشید

تاریخ انقضای بعضی از قوانین مد گذشته است و کهنه شده اند و فقط آن ها را از روی عادت رعایت می کنیم. یکی از طراحان مد برای این قوانین از مد افتاده، راه حل های جایگزینی پیدا کرده است. این گونه لباس بپوشید!

قانون قدیمی: قد کوتاه ها نباید شلوار دم پا گشاد بپوشند.

راه حل جدید: قد کوتاه ها هم می توانند هر چیزی که قدبلندها می پوشند بپوشند! در مورد شلوارهای دم پا گشاد، باید شلوارهایی را انتخاب کنند که فاق بلند هستند. شلوارتان باید تنگ و تا زانو فیت تنتان باشد و بعد از آن گشاد بشود.

این گونه لباس بپوشید

قانون قدیمی: همه زیورآلاتی که استفاده می کنید باید از یک جنس باشند.

راه حل جدید: شبیه و همرنگ بودن زیورآلات کمی خسته کننده ست. زیورآلات طلایی و نقره ای را در کنار هم به کار ببرید. مثلا ساعت تان را با چند دستبند ظریف با رنگ متضاد ست کنید.

قانون قدیمی: کفش و لباس باید حتما ست باشد.

این گونه لباس بپوشید

این گونه لباس بپوشید

این گونه لباس بپوشید

راه حل جدید: همین که هارمونی داشته باشد کافیست. مثلا برای لباس زرد کفشی که معمولا و با فرمول قدیمی انتخاب می کنند، طلایی یا قهوه ای است (که واقعا هم به زرد می آید!) اما انتخاب شجاعانه تر یک پاشنه بلند نارنجی براق است. یا برای لباس سرمه ای اولین انتخاب می تواند یک کفش نقره ای باشد اما انتخاب شجاعانه احتمالا کفش مشکی است و باید این قانون قدیمی را که پوشیدن سرمه ای با مشکی را رد می کند، دور بریزیم. یا برای پیراهن سفید انتخاب کفش کرمی یا رنگ پوست یک انتخاب کلاسیک است اما پوشیدن یک کفش طرحدار هم میتواند جالب باشد.

این گونه لباس بپوشید

قانون قدیمی: لگ ورزشی باید مشکی باشد.

راه حل جدید: چه اشکالی دارد اگر لگ رنگی و طرحدار بپوشید؟ اصلا شاید پوشیدن لگ های رنگی شما را چاق تر نشان دهد و برایتان انگیزه بشود که بیشتر ورزش کنید و زودتر وزن کم کنید!

قانون قدیمی: در تابستان نمی توانید بوت بپوشید.

راه حل جدید: یک بوت با رنگ روشنتر و پاشنه کوتاه تر انتخاب کنید و در تابستان با دامن بپوشید.

این گونه لباس بپوشید

قانون قدیمی: در مراسم رسمی حتما باید پیراهن بپوشیم.

راه حل جدید: هیچ اجباری در کار نیست. می توانید به جای پیراهن یک لباس سرهمی یا کت و شلوار مجلسی بپوشید.

این گونه لباس بپوشید

قانون قدیمی: کیف دستی های کوچک به عنوان کیف دم دستی مناسب نیستند.

راه حل جدید: مطمئنا اینطور نیست و می شود از این کیف دستی ها برای طول روز استفاده کرد. یک کیف دستی ساده انتخاب کنید و در طول روز به عنوان کیف دم دستی از آن استفاده کنید.

این گونه لباس بپوشید

قانون قدیمی: رنگ عینک آفتابی باید خنثی باشد.

راه حل جدید: عینک های آفتابی رنگی را هم امتحان کنید. عینک های رنگی به چشم های شما بدون اینکه آرایشی داشته باشید، جلوه می دهند. یک عینک رنگی با فریم کلاسیک، تیپ شما را حسابی شیک می کند.

مطالب مرتبط:

1-  قانون مد که هرگز نباید شکسته شوند

2-  قانون مد و فشن که مسخره به نظر میاد!

فاطمه رحیمی
نویسنده: فاطمه رحیمی
گشتن توی سایت های مد و استایل و منتشر کردن مطالب مورد علاقه م توی سایت چی بپوشم به اندازه ی گشتن توی پاساژ ها و خرید کردن برام لذت بخشه!


دیدگاه شما

Faezeh در تاریخ 18 سپتامبر 2016

سلام خسته نباشيد،ممنونم از اين همه مطالب زيبا.من يه سوالي داشتم براي مسير رفت و آمد باشگاه چه نوع مانتويي مناسب هست؟

سارا هنجی در تاریخ 18 سپتامبر 2016

فائزه جان
سلام
بهتر است از مانتوهای نخی ناز استفاده کنید که امکان خنک شدن بدن تان را بعد از تمریم به خوبی داشته باشد. البته این مساله بیشتر در هوای گرم صادق است و در سرما باید بدن خود را گرم نگه دارید تا سرما نخورید.ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :