راهنمای آرایش برای صورت‌های گرد

هر شخصی دارای فرم صورت خاص و منحصر به فرد می‌باشد. افراد زیادی هستند که تمایل دارند فرم صورت خود را برای پوشاندن عیب و ایرادات و یا تنوع تغییر دهند. مثلا کسانی که صورت گرد و نسبتا پری دارند تمایل دارند که کمی صورتشان کشیده‌تر به نظر برسد. برای اینکه صورتتان کمی فرم بگیرد و کشیده شود لازم است آرایشی متناسب با صورتتان انجام شود. خیلی از خانم‌ها دارای صورت گرد و دایره‌ای شکل، لازم است به درستی آرایش صورت مخصوص خودشان را بیاموزند تا بتوانند چهره جذاب‌تری داشته باشند. اگر صورت گرد و بدون زاویه‌ای دارید، حتما متوجه شده‌اید که آموزش اصول آرایش صورت تا چه حد می‌تواند در ایجاد زاویه در چهره شما موثر باشد و باعث شود که صورتتان کشیده به نظر آید. چی بپوشم در این مقاله راهنمای آرایش برای کشیده کردن صورت‌های گرد را به شما آموزش می‌دهد.

آرایش ابرو و چشم

انتخاب مدل ابرو برای جذابیت صورت، بسیار مهم است و می‌تواند در کشیده کردن صورت‌های گرد تاثیر داشته ‌باشد. در واقع هدف از شکل دادن ابروها مدیریت میزان گردی صورت و کمک به کشیده‌تر به نظر رسیدن آن است و این فرم به کشیده‌تر شدن صورت کمک می‌کند. تا می‌توانید در ابرو قوس ابرو ایجاد کنید. از ابروهای گرد پرهیز کنید چرا که این فرم باعث گردتر شدن صورت می‌شود. صورت گرد به این دلیل که زاویه و کشیدگی ندارد، باید ابروهایی زاویه‌دار و کشیده داشته باشد تا از گردتر شدن آن جلوگیری شود. با مداد ابرو کمی ابروها را حالت‌دار کنید و سعی کنید که داخل ابروها را پر کنید. با این شیوه آرایش ابرو، اجازه خواهید داد که صورتتان بازتر و زاویه‌دارتر به نظر آید. همچنین نوع کشیدن خط چشم برای کسانی که دوست دارند خط چشم داشته باشند بسیار مهم است. اگر چشم‌های چندان درشتی ندارید بهتر است خط چشم را شکسته و به سمت بالا بکشید، اما اگر چشم‌های درشتی دارید، می‌توانید خط چشم کشیدن را فاکتور بگیرید و تنها از ریمل استفاده کنید، یادتان نرود که ریمل روی مژه‌های پایینی چشم‌ها را گرد نشان می‌دهد، پس بهتر است خیلی در ریمل زدن به مژه‌های پایینی افراط نکنید. برای سایه هم بهتر است سراغ سایه‌های تیره از گروه دودی و خاکستری بروید. حتی اگر دوست دارید از رنگ‌های روشن مطابق با رنگ لباس‌تان استفاده کنید حتما در زیرساخت سایه از رنگ‌های دودی و تیره استفاده کنید و بعد روی آنها سایه‌های روشن و براق بزنید.

 

کانتور

بسیاری از کسانی که صورت‌های گردی دارند ترجیح می‌دهند که صورت خود را به طور بیضی شکل‌ نشان داده و لب‌ها، گونه‌ها و چشم‌ها را برجسته‌تر از گردی صورت نشان دهند. این کار با کمک  یک آرایش معمولی میسر نیست و باید برای کشیده کردن صورت‌های گرد از کانتورینگ مناسبی استفاده شود. قبل از هرچیز باید بدانید که کدام قسمت از صورت تیره و کدام قسمت باید هایلایت شود تا صورت کشیده‌تر و بیضی شکل به نظر برسد. بهتر است با استفاده از فونداسیون تیره‌تر یا پنکیک تیره، بخش‌هایی از صورتتان را هایلایت کنید تا کشیده‌تر به نظر آید. بخش‌هایی مانند زیر گونه، خط فک و کنار کنار پیشانی از جمله جاهایی هستند که می‌توانند به این منظور کمکتان کنند.

راهنمای آرایش برای صورت‌های گرد

رژگونه

آرایش گونه‌ها همیشه مهم و تاثیرگذار است. رژ گونه را باید طوری بزنید که استخوان گونه برجسته‌تر دیده شود و باید بعد از کرم پودر استفاده شود البته اگر دارای پوست روشنی هستید می‌توانید رژگونه را به تنهایی استفاده کنید رژگونه یکی از سخت‌ترین مراحل آرایش است و برای هر سنی یک رنگ مناسب می‌باشد در انتخاب رنگ دقت کنید رنگ صحیح پوست شما را شاداب نشان می‌دهد در حالی که رنگ اشتباه صورت و چهرتان را پژمرده و خسته نشان می‌دهد. پس اول از همه یادتان باشد که با توجه به نوع رنگ پوستتان باید رنگ رژگونه را انتخاب کنید. رنگ پوست سفید، انواع رژگونه هلویی، صورتی و مرجانی و هر چه که رنگ پوست تیره‌تر و گرم‌تر می‌شود، رنگ رژگونه مانند ارغوانی، صورتی تیره، آجری و… برایش مناسب است. سپس توجه کنید که برای صورت گرد، رژگونه باید کمی پایین‌تر از استخوان گونه باشد تا باعث گردی بیشتر صورت نشود.

راهنمای آرایش برای صورت‌های گرد

آرایش لب

انتخاب رژ لب مناسب به کشیده کردن صورت‌های گرد کمک می‌کند. برای آرایش لب بهتر است از رژ لب‌های به رنگ گرم و شاد استفاده شود چون این کار باعث می‌شود لب‌های شما کمی از پهنای صورت‌تان را بگیرد. همچنین رنگ‌هایی مانند قرمز روشن تا تیره، انواع رنگ قرمزی که به صورتی می‌زند و رنگ رژلب آلویی می‌تواند این کار را به راحتی برایتان انجام دهد و باعث ظریف و کشیده شدن صورتتان شود. توجه داشته باشید اگر لب‌های نازک و باریکی دارید، باید دقت کنید که این رنگ‌ها باعث چاق‌تر و پرتر شدن آن‌ها نیز می‌شود ولی اگر لب‌هایی به شکل طبیعی بزرگ و برجسته دارید، باید سعی کنید که از سایه‌های روشن‌تر رنگ‌های گفته شده در بالا استفاده کنید که در عین حال باعث بزرگ‌تر به نظر رسیدن لب‌ها نشود.

 

مطالب مرتبط:


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :