مهفام میرزایی در
0

لباس هایی با DNA انسان

لباس هایی با DNA انسان

همه مردم دوست دارند مانند ستاره های محبوب خود لباس بپوشند و همیشه فروش لباس هایی که توسط آن ها پوشیده یا طراحی شده بسیار بالاست. اما آیا شما حاضرید لباسی بپوشید که حاوی DNA آن ها باشد؟ مهندسان بافت به فناوری ای دست یافته اند که می توان با آن از نمونه DNA افراد مشهور بافت های پوستی تولید کرده و با آن ها لباس تهیه کرد! این فن آوری که “انسان خالص” نام گرفته است با تولید لباس هایی با DNA انسان می تواند کاربردهای مختلفی داشته باشد.

لباس هایی با DNA انسان

این روزها تحقیقات زیادی روی تولید پارچه از منابع طبیعی و تجدیدپذیر در حال انجام است، لباس های کاشتنی و لباس های ساخته شده از قارچ نتایج این تحقیقات بوده اند که تاکنون 40 میلیون دلار روی آن ها سرمایه گذاری شده است اما هنوز تا ورود به بازار فاصله زیادی دارند اما پروژه انسان خالص چیز دیگری است. تینا گورجانک دانشمند 26 ساله اهل اسلونی که مسوول این پروژه بوده اعلام می کند که این فن آوری از لحاظ قانونی و اخلاقی بسیار چالش برانگیز بوده و مخالفت هایی را در پی داشته است.

 

لباس هایی با DNA انسان

 

نتیجه عملی تحقیقات و مطالعات وی یک کت چرمی و کیف از ژن حیوانات بوده است. این محصولات به رنگ پوست هستند و روی آن ها مارک هم زده شده است. گفته می شود این گروه مشغول کار روی نمونه ژنتیکی الکساندر مک کوئین طراح معروف هستند تا لباس هایی از جنس الکساندر مک کوئین واقعی بسازند.

لباس هایی با DNA انسان

 

گورجانک می گوید: می دانم که افراد زیادی با کار من مخالف هستند و نام فرانکنفشن را روی آن گذاشته اند اما من به دنبال چیزی هستم که در قرن 21 و آینده به آن نیاز است یعنی شخصی سازی محصولات و تغییر روش تولید پارچه برای همیشه و استفاده از منابع تجدید پذیر برای داشتن صنعت مد پایدار.

مطالب مرتبط

1- عصر شکوفايي مد در گجت هاي پوشيدني

2- شش گجت پوشيدني براي افرادي که از کجت ها متنفرند

3- المپيک و مد، بررسي لباس کاروان هاي کشورهادیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :