مهفام میرزایی در
0

دایان فون فورستنبرگ، زن قدرتمند دنیای مد

دایان فون فورستنبرگ، زن قدرتمند دنیای مد

دایان فون فورستنبرگ طراح لباس بلژیکی از چهره های مهم دنیای مد در دهه های اخیر بوده است. او که مدتی همسر شاهزاده اگان فورستنبرگ از اعضای خاندان سلطنتی آلمان بود مخترع لباس لنگی است. برند دایان فون فورستنبرگ یک برند لاکچری است که در 70 کشور جهان شعبه دارد. او از سال 2006 رئیس انجمن طراحان مد امریکا است. این مطلب نگاهی است به زندگی و آثار دایان فون فورستنبرگ، زن قدرتمند دنیای مد

دایان سیمون میشل هالفین در 1946 در بروکسل به دنیا آمد. پدرش رومانیایی و مادرش یونانی و هر دو یهودی بودند. دایان پس از پایان مدرسه به دانشگاه مادرید و سپس به دانشگاه ژنو رفت و در رشته اقتصاد تحصیل کرد. سپس به پاریس رفت و به عنوان دستیار یک عکاس مد مشغول به کار شد. پس از مدتی به ایتالیا رفت و در کارخانه پارچه بافی آنجلو فرتی مشغول به کار شد و در این مرحله بود که او چیز های زیادی درباره پارچه و رنگ و برش آموخت و اولین طراحی اش را که پیراهن های ابریشمی مجلسی بود انجام داد.

دایان فون فورستنبرگ، زن قدرتمند دنیای مد

یک سال پس از ازدواجش با شاهزاده اگان او به طور جدی شروع به طراحی لباس زنانه کرد. او می گوید: نمی خواستم فقط یک دختر خوش شانس باشم که با شاهزاده ازدواج کرده و می خواستم کار و حرفه خودم را داشته باشم. پس از جدایی از شاهزاده او به نیویورک رفت و با سردبیر مجله ووگ دیانا وریلند آشنا شد که طرفدار سرسخت طراحی های وی بود و نام او را در لیست طراحان هفته مد نیویورک قرار داد.

دایان فون فورستنبرگ، زن قدرتمند دنیای مد

او در سال 1974 لباس های کشباف لنگی را معرفی کرد که به دلیل تاثیری که روی لباس های زنانه گذاشته است در موزه متروپولیتن نیویورک نگهداری می شود. به دنبال آن عکس وی روی مجله نیوزویک چاپ شد و از وی به عنوان موفق ترین زن در دنیای مد پس از کوکو شانل یاد کردند. سپس او خط تولید لوازم آرایشی و عطر راه اندازی کرد که فروش آن در سال 1979 بالغ بر 150 ملیون دلار بود.

در سال 1997 او کمپانی شخصی خود را راه اندازی کرد و یک سال بعد کتاب خاطرات خود را منتشر کرد. در سال 2004 او خط تولید جواهرات خود را نیز راه اندازی کرد و در سال 2006 به عنوان رئیس انجمن طراحان مد امریکا انتخاب شد و همچنان در این سمت باقی است. او در سال 2012 خط تولید لباس بچگانه و لباس جین خود را راه انداخت. او طراحی لباس افراد مهمی چون هیلاری کلینتون، کیت میدلتون، میشل اوباما و ستارگان سینما را به عهده داشته است. دایان فون فورستنبرگ در سال 2014 توسط مجله فوربس به عنوان یکی از صد زن قدرتمند جهان برگزیده شد.

دایان فون فورستنبرگ، زن قدرتمند دنیای مد

مطالب مرتبط:

1- نگاهي به برند ورا وانگ

2- نگاهي به برند بوتگا ونتا

3- نگاهي به برند بالمين

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :