۳ راه پیشگیری از بروز آکنه روی پوست

در این مقاله دست گذاشتیم روی معضل بزرگ خانم ها یعنی جوش ها و آکنه های گاه و بیگاهی که روی پوستشان رشد می کند و خدا نکند که این جوش ها روی صورتشان قرار بگیرند. آن وقت است که می شوند بلای جانشان و خانم ها باید به فکر راه چاره برای آن باشند. اما در این مقاله سعی می کنیم با ارایه سه روش ساده و کاربردی و در عین حال طبیعی راهی برای پیشگیری از بروز آکنه را به شما نشان دهیم . با ما همراه باشید.

ad banner

۳ راه پیشگیری از بروز آکنه روی پوست

۱- ماساژ دادن پوست

جوش هایی که با تعداد کم و در دفعات کم روی صورتتان تازه ظاهر شده اند و سر سفید یا مشکی هستند و هنوز به صورت آلودگی روی پوست شما پخش نشده اند را می توانید با استفاده از Exfoliant ها که سلول های مرده روی پوست ار حذف می کنند و سلول های زنده زیرین را جایگزین آن ها می کنند از بین ببرید. آن ها را روی پوست خود به آرامی مالش دهید و بگذارید چند دقیقه ای روی پوست شما بمانند. توجه کنید که از Exfoliant هایی استفاه کنید که مواد سازنده آن ها حاوی پودر شیر ارگانیک، آرد جو و مینیزیم باشد. سعی نکنید آن ها را در خانه با هم ترکیب کنید چون از نظر سطح Ph لازم به سطح مورد نظر نمی رسید و ممکن است برای پوستتان مشکل ساز شود.

۳ راه پیشگیری از بروز آکنه روی پوست

۲- انتخاب نرم کننده 

اکثر ما به اندازه کافی به پوست خود و موارد آرایشی بهداشتی مربوط به آن توجه نمی کنیم. موادی که روی پوست یک نفر دیگر جواب می دهد می تواند برای پوست ما سم باشد و بلعکس . اگر شما به صورت ارثی پوستی چرب دارید باید از نرم کننده های روغنی دوری کنید و یا از سرم های متعادل کننده PH پوست استفاده کنید. این سرم ها از سدیم برای تنظیم چربی پوست شما استفاده می کنند. ضمنا نرم کننده خوب نرم کننده ای است که جذب پوست شما شود نه اینکه روی سطح آن باقی بماند.

اگر پوست خشکی دارید باید از نرم کننده های چرب تر استفاده کنید. در هر صورت نرم کننده ای که انتخاب می کنید باید بعد از استفاده به سرعت جذب پوست شما شود و اثری از آن روی پوستتان نماند. وقتی نرم کننده ها جذب پوست شما نمی شوند و روی سطح آن باقی می مانند می توانند موجب تجمع باکتری ها و نهایتا بروز آکنه و جوش روی پوست شما شوند. پس جذب شدن نرم کننده به داخل پوست را جدی بگیرید.

۳ راه پیشگیری از بروز آکنه روی پوست

۳– برخورد مناسب با آلودگی های پوست

اگر حس کردید جوش یا آکنه ماندگار شده است و آلودگی آن روی پوست شما پخش شده است باید از محصولاتی استفاده کنید که این آلودگی را از بین ببرند و سلول های روی پوست شما را تجدید کنند. از موادی استفاده کنید که حاوی ریشه گیاه آنجلیکا و ترکیباتی از گیاه زنجبیل باشد و پوست شما را نرم کند و آلودگی های آن را از طریق از بین بردن سلول های مرده و روی کار آوردن سلول های زنده از بین ببرد. برای جوش هایی که عمیق هستند و لمس کردن آن ها درد آور است باید اجازه دهید این مواد پاک کننده به مدت ۳۰ ثانیه روی پوست بمانند و ضمنا این کار را روزی چندبار انجام دهید.

۳ راه پیشگیری از بروز آکنه روی پوست

مطالب مرتبط:

۱- آموزش تصویری ماساژ صورت

۲- ترکیب رنگ های لام ناخن در پاییز

۳- سه مدل موی جدید برگرفته از هفته مد امسال

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :