محمد رضا اهوارکی در
0

تاریخچه ی برند لاکچری فرانسوی L’Artisan

تاریخچه ی برند لاکچری فرانسوی L’Artisan

یکی از اولین برندهای موفق در زمینه ی عطر و ادکلن برند L’Artisan است که در سال 1976 توسط شیمیدان و عطرشناس فرانسوی ژین لاپورت تاسیس شد و به عنوان تولید کننده ی تنها عطر Mûre et Musc معروف است. که همچنان بهترین فروش عطر را در میان تمام محصولاتش دارد. رایحه ای تازه و میوه ای و ترکیب شاتوت و مشک که الان شاید در جهان بهترین نباشد ولی تحولی در دنیای عطر ایجاد کرده است. حال این برند عرضه عطرهای تابستانه ی خود را آغاز کرده است، با ما همراه باشید.

لاپورت اولین بوتیک خود را در سال 1979 در خیابان Rue de Grenelle پاریس افتتاح کرد و عطرهای با رایحه ی عنبر خود را عرضه می کرد که دست ساز بود و به آرامی شروع به ساطع کردن بوی خود می کرد. لاپورت تا سال 1982 فروش خوبی داشت و تصمیم گرفت تا کمپانی L’Artisan  را در سال 1988 تاسیس کند.

در دهه ی بعدی برند عطرهای ارجینال دیگری را مانند ‘Premier Figuier در سال 1994 و ‘Dzing!’ در سال 1999 که هردو توسط Olivia Giacobetti فرمول نویسی شدند و ‘Timbuktu’ (2004) و ‘Dzongkha’ (2006)  که توسط  Bertrand Duchaufour فرمول نویسی شدند را عرضه کرد. ولی در چند سال اخیر تعداد برند های عطر خیلی زیاد شده و رقابت سنگین تر شده است.

تاریخچه ی برند لاکچری فرانسوی L'Artisan

در ژانویه ی 2015 برند بزرگ اسپانیایی Puig امتیاز این شرکت را خرید و از آنجایی که این برند در این زمینه خوش شانس بوده است تا به امروز کمپانی Puig از این برند استفاده ی خوبی کرده است و تولید و محبوبیت آن بهتر شده است. با اینکه برخی از فروشگاه های این برند بسته شدند ولی بوتیک هایی هم با یک دیزاین مجدد و بهتر برای تابستان بعدی شروع به کار می کنند.

برای طرفداران این برند خبر خوب است که بدانند نه تنها این برند از نو آغاز به کار خواهد کرد بلکه عطرها و ادکلن های آن دوباره فرمول نویسی می شوند. بطری های مخصوص و معروف 7 ضلعی این برند با رنگ خاکستری تیره هنوز به قوت خود باقی هستند و از آن جالب تر باغچه های کوچکی که در این بوتیک ها ساخته شده و در آن گل هایی که رایحه ی آن ها در عطر به کار رفته است کاشته شده اند.

تاریخچه ی برند لاکچری فرانسوی L'Artisan

ولی همه چیز گذشته ی این برند نیست. در حال حاضر این برند آماده ی عرضه ی نسخه ی محدودی از عطر های با نام ‘Bucoliques de Provence  است که توسط Fabrice Pellegrin خلق شده اند و اولین عطر از سری جدید عطرهای الهام گرفته از همه ی نقاط فرانسه است. در این عطر ترکیبی از رایحه ی استخودوس و چرم را می بینیم که طرفداران زیادی نیز دارد.

مطالب مرتبط:

1- کت و شلوارهای رنگی برند تاپ من

2- برند پلیس از عینک آفتابی تا ساعت مچی

3- برند Frame طرحی جدید از جین ارایه می کنددیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :