آیزاک میزراهی طراح امریکایی

آیزاک میزراهی طراح امریکایی مجری تلویزیون و مدیر طراحی برند های Xcel  است که به دلیل خط تولید های زنجیره ای در طراحی و تولید لباس شهرت دارد. در این مقاله می خواهیم با آیزاک میزراهی طراح امریکایی بیشتر آشنا شویم.

آبزاک میزراهی طراح امریکایی

آیزاک میزراهی در سال 1961 در نیویورک از پدری مصری و مادری یهود به دنیا آمد. پدر آیزاک در کار تولید لباس بود و این مساله باعث شد او از کودکی با لباس و خیاطی آشنا شود. پدر آیزاک در تولد ده سالگی وی به او یک چرخ خیاطی هدیه داد. آیزاک در 15 سالگی به کمک خانواده و دوستان برند خود IS New York  را تاسیس کرد و سپس به کالج پارسونز رفت تا در رشته مد و لباس تحصیل کند.

آبزاک میزراهی طراح امریکایی

آیزاک میزراهی اولین مجموعه خو را در سال 1987 در یک بوتیک به نمایش گذاشت. نویسندگان مجلات مد به سرعت از کار وی استقبال کردند. او در مصاحبه ای کارهای خود را کنترل شده و با شکوه، عصاره گیری شده و اصلاح شده توصیف کرد که از تنوع فرهنگی نیویورک نشات می گیرد. او در سال های 1989 و 1991 برند جایزه انجمن مد آمریکا شد و جایزه طراح برتر سال را از آن خود کرد.

آبزاک میزراهی طراح امریکایی

 استقبال از کارهای میزراهی در سال های مختلف فراز و نشیب های زیادی داشته اما در سال های دهه نود فروش سالانه آثارش به 10 تا 20 میلیون دلار در سال می رسید و بیشتر سال ها به سوددهی نمی رسید. به همین دلیل در اواخر دهه نود کمپانی های متعددی از همکاری با وی دست کشیدند اما ستارگانی مثل نیکول کیدمن و جولیا رابرتز همچنان با وی همکاری می کردند.

آیزاک میزراهی طراح امریکایی

 در دهه های گذشته او به مجری گری در تلویزیون روی آورد و یک فیلم مستند با عنوان Unzipped  در سال 1994 از کارهای وی به نمایش درآمد. در سال های بعد او به طراحی لباس فیلم، تئاتر و اوپرا نیز پرداخت و تا حدود زیادی از کار اصلی اش در فشن فاصله گرفت.

مطالب مرتبط:

1- پل اسمیت طرح لباس مردانه

2- توری برچ طراح موفق امریکایی

3- ایسی میاکه طراح خلاق ژاپنی

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :