مائده قربان زاده در
0

چگونه از شر لباس‌های اضافه کمدتان خلاص شوید؟

چگونه از شر لباس‌های اضافه کمدتان خلاص شوید؟

همیشه تمیز و مرتب کردن کمد لباس ها کاری  استرس زاست. شما می خواهید بعضی از اونا رو دور بندازید ولی چیزی مانع شما می شود.چرا؟ به دلیل اینکه اونا فقط چیزی نیستند که شما می پوشید بلکه به وسیله ی آنها خودتان را معرفی می کنید. بنابراین اگر هنگام بررسی کمدتان دچار شک و وسواس شدید سوالات زیر را از خودتان بپرسید که کارشناسان چی بپوشم برای شما گردآوری نموده اند؛ واقعا چگونه از شر لباس‌های اضافه کمدتان خلاص شوید؟

چگونه از شر لباس‌های اضافه کمدتان خلاص شوید؟

1- آیا اون لباس رو دوست دارید؟

الف- بله: پس به سراغ سوال دوم بروید

ب- نه: پس از شرش خلاص شوید مثلا آن را به یک موسسه خیریه اهدا کنید یا اگر آن را به خوبی نگه داشته اید از طریق فروشگاه آنلاین آنرا به فروش برسانید. (دیوار و شیپور میتونه کمکتون بکنه)

  • اگر آن لباس را دوست ندارید ولی فکر می کنید که هنوز خوب به نظر میرسد و دلتان نمی آید ان را دور بیاندازید، راهکار چیست؟ در واقع اگر شما آن را دوست ندارید پس هیچوقت به سراغ پوشیدن آن نمی روید. نگه داشتن آن فقط باعث می شود کمدتان بیخود اشغال شود و علاوه بر این این حس را به شما منتقل می کند که علاوه بر پر بودن کمدتان چیزی برای پوشیدن ندارید.

2- آیا هنوز رنگ خوبی دارد؟

الف- بله: اگر لکه ای دارد به راحتی پاک می شود؟ آیا ارزش بردن به خشکشویی و بهای زیاد پول را دارد؟ آیا لکه ی زیر بغل آن موقتی است یا ثابت شده است که اگر ثابت شده دیگر نمی شود کاری کرد و باید با آن لباس خداحافظی کنید.

ب- نه: پس به سراغ سوال سوم بروید.

  • اگر به خودتان می گویید حالا کسی متوجه نمی شود این فقط یک لکه دئودورانت است، پس آن را به خشک شویی ببرید و ببینید آنها چکار  می توانند بکنند اگر نتوانستند آن را از بین ببرند  پس آن را دور بیاندازید زیرا وقتی شما می توانید آن را ببینید پس هرکس دیگری نیز می تواند آن را ببیند.

3- آیا رنگ باخته؟

الف- بله: پس از شرش خلاص شوید.

ب-  نه: سراغ سوال چهارم بروید.

  • اگر اینطور فکر می کنید که هنوز خوب است و می توانید اطراف خانه از آن استفاده کنید. در اینصورت اگر می خواهید که اینکار را بکنید قطعا همیشه 2 یا 3 لباس وجود دارد که همواره از آنها در اطراف خانه استفاده می شود و لازم نیست که 20 تا لباس با این شرایط را درکمدتان نگه دارید.

4- آیا پاره یا ساییده شده؟

الف- بله: تعیین کنید که آیا شما یا یک خیاط خوب می توانید آن را رفع کنید. اگر قابل ترمیم است پس آن را ترمیم کنید و اگر ترمیم آن سخت و هزینه بر است پس از ترمیم آن صرف نظر کنید.

ب- نه: پس به سراغ سوال بعدی بروید.

5- آیا هنوز هم اندازه شماست؟

الف- بله: پس به سراغ سوال 6 بروید.

ب- نه: پس آن را دور بیاندازید.

  • اگر اون لباس برای شما کوچک شده است پس آن را دور بباندازید حتی اگر آن را گران خریدید یا اینکه خیل نو است و یا حتی اگر جالب ترین لباس روی زمین است!

چگونه از شر لباس‌های اضافه کمدتان خلاص شوید؟

6- از آخرین باری که آن را پوشیدید چقدر می گذرد؟

الف- کمتر از یک سال: آن را نگه دارید زیرا به زودی  به سراغ آن میروید

ب- بیشتر از یک سال: اگه بیش  از یک سال  از آن استفاده  نکرده اید آن را دور نیاندازید. آن را داخل یک نایلون قرار داده و زیر تخت یا جاهای دیگر قرار دهید، بعدا دوباره از آن استفاده  خواهید کرد ولی در حال حاضر به مرتب شدن کمدتان کمک کرده اید.

  • اگر با خودتان می گویید که من آن را اغلب استفاده نمی کنم و بنابرین نیازی به نگه داشتن آن ندارم، آن را دور بیاندازید.

مطالب مرتبط:

1- چگونه کمد لباس هایتان را مرتب کنید

2- دیوید گندی در کمد لباس خود چه چیزهایی دارد؟

3- روش ساخت کمد جواهراتدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :