سوگل پورمهرام در
0

کرم شب چیست؟ آیا استفاده از آن ضروری است؟ + پیشنهاد خرید

کرم شب چیست؟ آیا استفاده از آن ضروری است؟ + پیشنهاد خرید

حتما شما هم نام کرم مرطوب کننده شب را شنیده‌اید. معمولا همه افراد در مواجهه با نام این کرم مرطوب کننده با خود فکر می‌کنند: آیا واقعا باید از یک کرم شب استفاده کنم؟ دو راه برای تفسیر این سوال وجود دارد؛ راه اول: آیا شما مجبور به استفاده از یک کرم مرطوب کننده در شب هستید؟ راه دوم: آیا شما مجبور به استفاده از یک محصول که روی آن نوشته شده “کرم شب” در شب هستید؟ در مقاله امروز قصد داریم شما را با این کرم مرطوب کننده آشنا کنیم و به سوالاتتان در مورد آن پاسخ بدهیم. با چی بپوشم همراه باشید!

 

خرید کرم شب

پس از مطالعه راهنما می‌توانید برای خرید انواع کرم شب (ضد چروک، ویتامینه، دور چشم ….) به لینک زیر مراجعه کنید:

 

آیا استفاده از کرم شب واقعا ضروری است؟

جواب اولین سوالی که در پاراگراف بالا مطرح کردیم بدون شک بله است. دلیلش هم این است که شبها زمانی که ما می‌خوابیم، تمام اعضای بدن ما خودشان را بازسازی می‌کنند، بهبود می‌بخشند و همچنین خودشان را تعمیر می‌کنند. این قضیه شامل وسیعترین عضو بدن ما یعنی پوست هم می‌شود. در نتیجه شب بهترین زمانی است که پوست ما می‌تواند رطوبت مورد نیاز و مواد مغذی لازم را تا حد امکان به خود جذب کند. در حقیقت هیچ زمان نامناسبی برای رطوبت رساندن به پوست بدن وجود ندارد، اما به دو دلیل، دقیقا زمانی که قصد دارید بخوابید، بهترین زمان برای این کار است؛ اولین دلیل این است که لازم نیست نگران چرب شدن و براق دیده شدن پوست صورت خود باشید.

دومین دلیل این است که لازم نیست نگران استفاده کردن از مواد آرایشی روی کرم مرطوب کننده خود باشید. حدود یک ساعت بعد از به خواب رفتن شما، جریان خون در پوستتان افزایش پیدا می‌کند و در نتیجه، دمای بدنتان نیز به مدت چند ساعت بیشتر از حالت عادی خواهد شد. این مسئله به خودی خود می‌تواند باعث بشود که محصولات مرتبط با مراقبت از پوست بهتر بتوانند به درون پوست نفوذ کنند و در نتیجه، میزان اثربخشی آن‌ها افزایش پیدا کند. یکی از موادی که معمولا در این محصولات از آن استفاده می‌شود رتینول است. رتینول تقریبا قویترین ماده‌ای است که می‌تواند با فرآیند پیر شدن پوست شما مقابله کند. علاوه بر این، این ماده یکی از مواد تشکیل دهنده فعال موجود در کرم‌های مرطوب کننده مخصوص شب است.

آیا استفاده از کرم شب واقعا ضروری است؟

کرم شب چه ویژگی‌هایی دارد؟

حالا می‌رسیم به جواب سوال دوم. محصولی که شما در شب بر روی پوست صورت خود می‌زنید حتما نباید برچسب “کرم شب” را داشته باشد تا بتواند وقتی که خواب هستید، رطوبت مورد نیاز و مواد مغذی لازم را برای پوست‌تان فراهم کند. با این حال، بهتر است محصولاتی که مخصوص استفاده در طول روز هستند و SPF دارند را در شب مصرف نکنید؛ به خصوص اگر پوست صورت شما مستعد بروز آکنه است.

دلیل این مسئله این است که مواد به کار برده شده در یک کرم ضد آفتاب، مثل SPF، می‌توانند منافذ پوست صورت شما را مسدود کنند و جای مواد مغذی ضروری برای پوست که فایده بیشتری برای پوست صورت شما دارند و در شب بهتر جذب می‌شوند را اشغال کنند. غیر از این مسئله، اینکه روی کرم شب نوشته شده باشد “کرم شب” چندان موضوع مهمی نیست. چیزی که بیشتر اهمیت دارد این است که مواد به کار برده شده در ترکیبات این کرم، برای نوع پوست شما و همچنین محیطی که در آن زندگی مناسب باشد و علاوه بر این، مواد مغذی موجود در ترکیبات آن نیازهای مشخص پوست صورت شما را برطرف کنند.

کرم شب چه ویژگی‌هایی دارد؟

چرا از باید کرم شب استفاده کنیم؟

درست است که کرم‌های مرطوب کننده مخصوص شب، دارای ترکیبات خارق‌العاده و مفیدی از جمله رتینول هستند، اما ممکن است که شما این ترکیبات را در یک سرم و یا یک کرم مرطوب کننده عادی هم پیدا کنید. حتی ممکن است که این سرم و یا کرم را به کرم شب ترجیح بدهید. نکته مهم دیگر این است که روتین مراقب شما از پوست صورتتان باید مراحل درستی داشته باشد و شامل محصولات مناسب و با کیفیت و مفید باشد. این به این معناست که بهتر است هم در صبح و هم در شب، از محصولات مراقبت پوستی متفاوتی استفاده کنید تا پوست صورت شما رطوبت مورد نیاز و مواد مغذی ضروری را به طور موثر دریافت کند.

غیر از کرم‌های مرطوب کننده شب، محصولات سبک دیگری مانند ماسک‌های صورت مخصوص شب هم وجود دارند که از بعضی از خانم‌ها آن‌ها را به محصولات مراقبت پوستی دیگر ترجیح می‌دهند. در ادامه این مقاله، فواید یک کرم مرطوب کننده شب را با ماسک شب مقایسه می‌کنیم تا بتوانید بهتر تصمیم بگیرید که کدامیک از این محصولات با نیازها و سلیقه شما متناسب است.

چرا از باید کرم شب استفاده کنیم؟

مقایسه اثر کرم مرطوب کننده شب و ماسک صورت

 مقایسه فواید یک کرم مرطوب کننده مخصوص شب و یک ماسک صورت که باید در هنگام خواب استفاده بشود، فقط بر اساس مواد تشکیل دهنده کار سختی است. هر دو این محصولات دارای ترکیبات مرطوب کننده پوست هستند و هر دو آن‌ها باید در هنگام شب استفاده بشوند. با این حال، فلسفه این ماسک‌ها کمی متفاوت‌تر است.

 

مقایسه مواد تشکیل دهنده این دو محصول

در حالی که یک کرم مرطوب کننده شب معمولا کمی غنی‌تر است و مواد مغذی بیشتری دارد، ماسک‌های شب که در هنگام خواب استفاده می‌شوند کمی سبک‌تر هستند؛ چون در ترکیبات آن‌ها میزان کمتری مواد غلیظ و جذب کننده رطوبت (یعنی موادی که در هنگام خواب طوبت مورد نیاز برای پوست شما را از محیط اطراف به درون پوست جذب می‌کنند) وجود دارد. علاوه بر این، ماسک‌های شب معمولا بافت ژلی و یا کرمی بسیار سبک و نیمه شفافی دارند. هم کرم مرطوب کننده شب و هم ماسک شب حاوی موادی که در قسمت بالا گفتیم هستند، به همین دلیل تفاوت میان این دو محصول مراقبت پوستی نسبی است.

اگر شما پوست خشکی دارید، ممکن است ترجیح بدهید که از یک محصول کمی غنی مانند یک کرم مرطوب کننده شب استفاده کنید. از طرفی دیگر اگر پوست صورت شما چرب است، ممکن است که انتخاب‌تان استفاده از یک محصول سبک‌تر، مثلا یک ماسک صورت در هنگام خواب باشد. البته این تفاوت معمولا از نظر ظاهر دو محصول است. یعنی اگر شما دوست ندارید که در طول روز پوست صورت‌تان براق و چرب به نظر برسد، ممکن است که استفاده از یک کرم مرطوب کننده شب را ترجیح بدهید. علاوه بر این، اگر محصولاتی که در هنگام خواب استفاده می‌کنید ترکیبات مناسبی داشته باشند، منجر به ایجاد آکنه روی پوست صورت شما نخواهند شد.

مقایسه مواد تشکیل دهنده این دو محصول

مقایسه مواد تشکیل دهنده

تفاوت مهم دیگری که بین این دو محصول مراقبت پوستی وجود دارد این است که کرم‌های شب معمولا در ترکیبات خود عناصر فعال ضد پیری بسیار قوی دارند. یک مسئله دیگر این است که بعضی از افراد، از یک کرم مرطوب کننده شب به تنهایی و یا بعد از تونر صورت استفاده می‌کنند. بعضی دیگر ترجیح می‌دهند که بعد از مصرف سرم صورت از یک ماسک صورت در هنگام خواب استفاده کنند. البته این دو روش تنها روش‌های مراقبت از پوست نیستند. در حال حاضر محصولات مراقبت پوستی بسیار متنوعی در بازار لوازم آرایشی و بهداشتی وجود دارند، در نتیجه شما می‌توانید آنطور که دوست دارید، این روش‌ها و محصولات را به طور ترکیبی با هم استفاده کنید. به عنوان مثال، شما می‌توانید به طور هم زمان از یک سرم صورت و یک کرم مرطوب کننده شب استفاده کنید.

مقایسه مواد تشکیل دهنده

سخن آخر

علاوه بر مواردی که در قسمت بالا گفتیم، آب و هوای مکانی که در آن زندگی می‌کنید هم مسئله بسیار مهمی است. به عنوان مثال، در شهری که میزان رطوبت در هوای آن بالاست، استفاده از یک ماسک شب به تنهایی کافیست، چون زمانی که شما خواب هستید، رطوبت مورد نیاز برای پوست صورت‌تان را از محیط جذب می‌کند. بدین ترتیب زمانی که از خواب بیدار می‌شوید، پوست صورت شما به زیبایی می‌درخشد. از طرفی دیگر، در یک آب و هوای خشک کمک زیادی از ماسک‌های شب برنمیاید؛ چون رطوبت زیادی در محیط وجود ندارد که این ماسک بتواند آن را به پوست شما برساند. در این شرایط بهتر است که از یک کرم مرطوب کننده شب استفاده کنید تا رطوبت مورد نیاز و مواد مغذی ضروری برای پوست صورت خود را تامین کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- برس پاک سازی پوست صورت چیست؟

۲- نحوه انتخاب یک پرایمر آرایشی خوب

۳- راهنمای تشخیص نوع پوست و نکات لازم درباره مراقبت از آندیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :