این کفش زنانه هرگز از مد نمی‌افتد

0

دنیای مد دنیای ترندهاست، مدل‌هایی که هر فصل معرفی و چند فصل بعد به دست فراموشی سپرده می‌شوند، شاید چند دهه بعد دوباره مد شوند اما باز هم عمر بلندی ندارند. کفش‌های زنانه از عناصری است که در آن دست طراحان برای خلاقیت و معرفی چیزهای جدید باز است به همین دلیل هر سال مدل‌های بی شماری از کفش‌های زنانه مد می‌شوند. اما این کفش زنانه هرگز از مد نمی‌افتد. 

کفش زنانه جیر مشکی

کفش جیر مشکی پاشنه بلند کلاسیک کفشی است که با گذر دهه‌‎ها همیشه محبوب و قابل استفاده است. اما چرا؟ این کفش چه ویژگی‌های منحصر به فردی دارد که هرگز از مد نیافتاده است؟

این کفش زنانه هرگز از مد نمی‌افتد

۱- رنگ کفش زنانه

یک ویژگی اصل و غیر قابل انکار رنگ آن است. داشتن رنگ مشکی کمک میکند که همیشه بتوانید با هر لباسی آن را بپوشید و با گذشت زمان و مد شدن رنگ‌های مختلف همیشه قابل استفاده باشد.

۲- جنس کفش زنانه

اما رنگ نمی‌تواند تنها دلیل ماندگاری این کفش باشد، دلیل دیگر جنس آن است. جیر پارچه‌ای مات است و همیشه شیک و امروزی به نظر می‌رسد و از نظر بافت با هر لباسی هماهنگی دارد.

۳- فرم کلاسیک کفش زنانه

دلیل دیگر ماندگاری این کفش فرم کلاسیک آن است. پاشنه بلند های کلاسیک در قسمت پنجه ارتفاع ندارند و فقط حدود ۸ تا ۹ سانتی متر پاشنه دارند و با مدل های پاشنه مبلی و پاشنه بلند لژدار که در دوره های مختلف مد بوده و بعد فراموش شده اند متفاوت است. این کفش در قسمت جلو و پشت بسته است و با صندل و کفش های جلوباز که معمولا عمر کوتاهی در چرخه مد دارند تفاوت اساسی دارد.

اما همین کفش با این ویژگی های خاص هم مدل های متفاوت و متنوعی دارد که در تصاویر زیر می بینید:

 

مطالب مرتبط:

۱- ۷ مدل برتر کفش زنانه ایتالیایی

۲- چطور کفش زنانه راحت  بخریم؟

۳- چطور بوت ساق کوتاه بپوشید

۴- روش انتخاب و معرفی ۱۲ مدل صندل زنانه مناسب تابستان

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :