بهترین زمان دوش گرفتن چه موقع است؟

0

دوش گرفتن جدا از اینکه برای رعایت نظافت شما بوده می تواند تاثیرات شرگفی را در روح و حال و احوال شما در طی روز داشته باشد. اما آیا صبح زود دوش بگیریم؟ یا آخر شب؟ بهترین زمان دوش گرفتن چه موقع است؟ با چی بپوشم همراه باشید. 

زمانی که شما نیاز به حموم رفتن دارید کاملا بستگی به عادات شخصی و برنامه ریزی روزانه شما دارد ولی  بهترین زمان آن مزایای  خاص خودش را دارد. دوش گرفتن در ابتدا صبح درست مانند مدیتیشن است و افراد را برای کارهای روزانه آماده می کند. و دوش در این موقع از صبح حس آرامش و ریلکس بودن را در فرد تلقی  می کند و به او انگیزه خلاقیت می دهد.

بنا به گفته روانشناس معروف و مدرس دانشگاه هاروارد شلی کارسون” اگر با مشکلی مواجه هستید که می خواهید خلاقانه حلش کنید؛ ولی مدام روی آن کار کردید و کار کردید ولی نتوانستید حلش کنید، آن را در ذهن خود رها کنید و اجازه بدهید فرایند های ناخوردآگاه آن را برای شما آسان تر کنند”.

بهترین زمان دوش گرفتن چه موقع است؟

دوش صبحگاهی همچنین برای کسانی که تمایل به اصلاح دارند بخصوص آقایان مناسب است. چرا که اگر به هر دلیلی در هنگام اصلاح صورت دچار خونریزی و یا بریدگی شدید، پلاکت های خونی راحت تر و سریع تر لخته می شوند.

دوش گرفتن در شب نیزمزایای خاص خود را دارد مخصوصا برای افرادی که روز سختی داشتند و یا اینکه با خوابیدن مشکل دارند به قول معروف دیر خوابشان می برد.

کریستوفر وینتر شخصی در آکادمی خواب آمریکا و مدیر پزشکی در مرکز خواب در بیمارستان مارتا جفرسون می گوید:

دوش  گرفتن در شب مانند یک القا کننده طبیعی برای خواب است و به فرد حس سبکی می دهد، پس این یک راه فریب دادن بدن‌تان همین کار است.

دوش شب همچنین به  تمیز نگه داشتن پوست کمک می کند زیرا باعث پاک شدن خاک، چربی و مواد حساسیت زا که در طول روز روی پوست تان نشسته است، می شود.

پس واقعا زمان مناسب برای دوش گرفتن چه موقع است؟

این واقعا بستگی به خودتان دارد.

مطالب مرتبط:

1- بهترین روش برای خشک کردن مو

2- پوست سالم و شفاف با این مواد غذایی

3- چگونه بدن خوشبو داشته باشیم؟

مائده قربان زاده
نویسنده: مائده قربان زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :