اصول انتخاب لباس‌ زنانه طرح‌دار

0

لباس‌هایی که مزین به طرح‌های زیبا هستند، می‌توانند گزینه‌ای مناسب برای اضافه کردن جذابیت به کمد لباس شما باشند. این لباس‌ها از تکراری شدن پوشش جلوگیری می‌کنند، اما اگر در کنار یک یا دو طرح و نقش دیگر قرار بگیرند، ممکن است حتی کمی خنده‌دار و عجیب جلوه نمایند. اگرچه در ابتدای امر انتخاب نقش و طرح‌های مناسب برای افراد مشکل خواهد بود، اما اگر راه و روش اصولی این سبک پوشش را فرا بگیرند، قادر خواهند بود که با خلاقیت خود چندین پوشش جذاب و چشمگیر به وجود بیاورند. تنها کاری که لازم است تا انجام دهید، رعایت نکاتی کلیدی در مسیر خریدن لباس‌های طرح‌دار می باشد. پس در ادامه با «چی بپوشم» همراه شوید و اصول انتخاب لباس‌ زنانه طرح‌دار را در این مقاله بخوانید.

 

چگونه طرح را انتخاب کنیم

مهم‌ترین نکته‌ای که هنگام انتخاب این نوع لباس باید به آن توجه کنید، این است که کدام طرح اندام شما را بهتر نشان می‌دهد. بهتر است با خود صادق باشید و مثلاً اگر شکم بزرگی دارید، از پوشیدن لباس‌های طرح‌دار در قسمت شکم خودداری کنید. زیرا طرح و نقش روی لباس توجه مردم را به آن قسمت جلب می‌کند. یا اگر بالاتنه شما باریک‌تر از کمر و شکم شما است، لباسی مناسب شماست که تنها در نواحی بالا طرح‌دار است، و قسمت پایین آن ساده و تک رنگ می‌باشد.

به سایز طرح روی لباس نیز توجه داشته باشید. به عنوان مثال، اگر لاغر اندام هستید، از پوشیدن لباس‌هایی با طرح و نقش خیلی بزرگ بپرهیزید، زیرا ظاهر شما را بچه گانه می‌سازد. در کنار آن، برای افراد نسبتاً چاق نیز طرح‌های درشت خیلی مناسب نیست، چون اندام آن‌ها را بزرگ‌تر هم می‌کند. در حقیقت طرح و نقش‌های بزرگ برای اندام‌های متوسط ایده آل می‌باشد، در حالی که طرح‌های متوسط به شرط اینکه خلوت باشند، به هر اندامی می‌آیند.

اصول انتخاب لباس‌ زنانه طرح‌دار

ادغام طرح‌های مختلف

اکنون به سراغ این می‌رویم که چگونه، طرح‌های مختلف را در کنار هم در پوشش خود انتخاب کنیم. گزینه‌ها در این مورد بی‌انتها هستند. راه راه در کنار لباس گل‌دار، طرح ستاره در کنار نقاط رنگی، گل‌دار به همراه ستاره و چندین چیدمان دیگر، همگی می‌توانند برای شما کار ساز باشند. اما هنوز هم تعدادی قانون وجود دارد، که باید آن‌ها را قبل از ورود به این مبحث بدانیم.

  • طرح‌هایی که انتخاب می‌کنید، باید در چیزی با هم مشترک باشند تا مفهوم یکسانی را منتقل کنند. توصیه ما این است که در رنگ بندی‌ها تا حدی شبیه به یکدیگر باشند.
  • قبل از اینکه به ادغام طرح‌های رنگارنگ بپردازید، بهتر است با گزینه‌های خنثی مثل مشکی شروع کنید. به این ترتیب بعد از کسب اعتماد به نفس لازم، می‌توانید ترکیب‌های رنگی زیبا و خلاقانه را نیز به وجود بیاورید.

اصول انتخاب لباس‌ زنانه طرح‌دار

  • به مقیاس طرح و نقش‌ها دقت کنید. اگر دو طرح بزرگ را در کنار هم بپوشید، اثر یکدیگر را از بین می‌برند. همینطور اگر هر دو طرحی که انتخاب می‌کنید کوچک باشد، کمی گیج گننده به نظر می‌رسد. پس تفاوت در اندازه طرح‌ها می‌تواند گزینه خوبی، برای خلق ترکیبی جذاب باشد.
  • از طرح‌های کاملاً یکسان که تنها در اندازه و رنگ متفاوت‌اند، پرهیز کنید. توصیه ما پوشیدن یک پیراهن گل‌دار به همراه شلوار تک رنگ می‌باشد، تا اینکه در هر دو قسمت پوشش گل‌دار بپوشید. این دو نقش متفاوت وقتی در کنار هم قرار می‌گیرند، باعث می‌شوند تا پوشش شما هر چه زیبا‌تر دیده شود.
  • بین دو لباسی که طرح‌دار هستند فاصله قرار دهید. به طور مثال اگر یک شلوار راه راه خریده‌اید، ترکیب آن با پیراهنی ساده و یک شال طرح‌دار می‌تواند دلنشین به چشم بیاید.
  • از پارچه‌های متنوع نیز در پوشش خود استفاده نمایید. اگر آنقدر که می‌خواهید از استایل نقش‌دار خود راضی نیستید، می‌توانید از یک هدبند یا کراوات طرح‌دار کمک بگیرید.
  • لازم نیست تا همه لباس‌هایی که می‌پوشید تازه و نو باشند. از لباس‌های طرح‌دار قدیمی کمد لباس خود کمک بگیرید، تا هم پوشش خود را کامل کنید و هم اینکه، اعتماد به نفس بیشتری را به خودتان هدیه دهید.
  • از رنگ مشکی، که یک رنگ خنثی کلاسیک می‌باشد در استایل خود کمک بگیرید. اما به خاطر داشته باشید که مشکی، تنها با طرح و نقش‌های تیره ترکیب خوبی را می‌سازد.
  • اگر در ترکیب کردن لباس‌های نقش‌دار به مشکل خورده‌اید، از یک لباس مجلسی طرح‌دار کمک بگیرید، و آن را در کنار یک کفش، که رنگ آن داخل نقش و نگار لباستان استفاده شده باشد، بپوشید.

اصول انتخاب لباس‌ زنانه طرح‌دار

ترکیب نقش و طرح‌های مختلف با یکدیگر، امری هیجان انگیز و جالب است، به شرط اینکه اعتماد به نفس لازم را داشته باشید. با رعایت نکاتی که ذکر شد، تقریباً هیچ راهی برای پوشیدن لباس‌های نامناسب باقی نخواهد ماند. پس استفاده از خلاقیت را شروع نمایید.

 

مطالب مرتبط:

۱- چطور لباس طرح‌دار بپوشید

۲- در سه مرحله در ترکیب لباس طرح‌دار حرفه‌ای شوید

۳- راهنمای ست کردن لباس و کفش مجلسی

 

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :