میوچیا پرادا ، بانوی قدرتمند طراحی مد و لباس دنیا

0

بدون شک همه ما قبول داریم که پرادا یکی از شناخته شده‌ترین برندهای دنیای مد است. کسب و کاری که از تولید کیف‌های چرم در ایتالیا کار خود را آغاز کرد، اکنون مترادف با استایل و لاکچری است و پشت همه این موفقیت‌ها فقط یک نام وجود دارد، میوچیا پرادا. امروز در چی بپوشم تصمیم داریم شما را با یکی از قدرتمندترین زنان صنعت مد آشنا کنیم. با میوچیا پرادا ، بانوی قدرتمند طراحی مد و لباس دنیا بیشتر آشنا شوید. 

میوچیا پرادا ، بانوی قدرتمند طراحی مد و لباس دنیا

میوچیا پرادا طراح مد ایتالیایی در ۱۰ مه ۱۹۴۹ در میلان ایتالیا متولد شد. او کوچکترین نوه ماریو پرادا است و اکنون ریاست برند پرادا را برعهده دارد. ماریو پرادا برند مد پرادا را در سال ۱۹۱۳ با تولید چمدان‌های مناسب و کیف‌های دستی برای مردم میلان آغاز کرد. در حال حاضر خانه مد پرادا به دلیل تولید پوشاک لوکس زنانه و مردانه شناخته شده است و یک برند لاکچری با ارزش چند میلیارد دلاری است.

میوچیا پرادا ، بانوی قدرتمند طراحی مد و لباس دنیا

میوچیا پرادا در سال ۱۹۶۰ از دانشگاه میلان دکترای علوم سیاسی خود را دریافت کرد و تصمیم گرفت در تئاتر پیکولوی میلان آموزش پانتومیم ببیند، پس از پنج سال در نهایت با حمایت پاتریزیو برتلی وارد کسب و کار خانوادگی خود شد تا مجددا شرکتی را که به رخوت و رکود دچار شده بود را به دوران اوج خود بازگرداند. او اولین بار در سال ۱۹۸۵ با طراحی مجموعه از کیف های دستی و کوله پشتی نایلونی مشکی دنیای مد را خیره خود کرد.

میوچیا پرادا ، بانوی قدرتمند طراحی مد و لباس دنیا

سه سال بعد او با تشویق همسرش پاتریزیو برتلی در لباس‌های زنانه برند خود را به بازار عرضه کرد، برند پرچالشی که چمدان و کیف تولید می‌کرد به یک امپراتوری به ارزش سی میلیون دلار تبدیل شد. او سپس برند میو میو را تاسیس کرد. محصولات برند میو میو به نسبت برند پرادا اقتصادی‌تر هستند این درحالیست که میو میو هم توانست شهرت زیادی در دنیای مد کسب کند. برتلی به عنوان مدیر تجاری پرادا منصوب شده بود و پرادا در دهه ۹۰ میلادی به سرعت در حال رشد بود. در آوریل ۲۰۰۵ مجله تایم میوچا پرادا را در لیست ۱۰۰ نفره پرنفوذترین افراد قرن بیستم قرار داد.

میوچیا پرادا ، بانوی قدرتمند طراحی مد و لباس دنیا

میوچیا پرادا و آنا وینتور

او گفته بود که هیچوقت با برندهایی مانند اچ اند ام همکاری نخواهد کرد زیرا فکر می‌کند کپی بد از برند اصلی ایده جالبی نیست. در ژوئن ۲۰۱۱ او به عنوان یکی از گران‌ترین طراحان مد معرفی شد. در ماه اوت سال ۲۰۱۱ اعلام شد که میوچیا پرادا و السا اسکاپارللی موضوع نمایشگاهی در موزه هنر متروپولینن نیویورک خواهند بود. موضوعاتی از قبیل هنر، سیاست و زنان و نقش سورئالیسم در طراحی‌های هر دو هنرمند در این نمایشگاه در کنار هم قرار گرفتند.

 

مطالب مرتبط:

۱- پشت صحنه طراحی جواهرات لاکچری تیفانی

۲- طراحان مطرح دنیای مد از گذشته تا به حال

۳- ۵ طرح معروف از کلکسیون جواهرات بولگاری

ساناز شمس
نویسنده: ساناز شمس


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 27 ژوئن 2017

میوچیا پرادا واقعا اسطوره ای در صنعت مد و لباس بود. ممنونم مهفام عزیزارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :