مت گالا چه مراسمی است؟ همه چیز در مورد برگزاری این مراسم باشکوه

مت گالا یکی از بزرگ‌ترین گردهمایی‌های هنرمندان دنیای مد، سلبریتی ها و افراد سرشناس است که در نیویورک هرساله برگزار می‌شود. همراه «چی بپوشم» باشید تا نگاهی دقیق‌تر به کلیت مت گالا و مت گالا امسال داشته باشیم.

 

مت گالا (Met Gala) چیست و چه کسانی در آن حضور دارند؟

به صورت رسمی، به وجود آمدن مت گالا ایده موسسه موزه هنری متروپولیتن بود که مراسمی برگزار کند و عواید حاصل از این مراسم را به انستیتو لباس و مد کمک نماید. به صورت غیررسمی، جشن مت گالا با عناوین مختلفی شناخته می‌شوند از جمله، جشن سال، اسکار ساحل شرقی (عمدتاً به علت حضور بازیگران و مراسم فرش قرمز مانند).

مت گالا (Met Gala) چیست و چه کسانی در آن حضور دارند؟

مت گالا امسال نشانه‌هایی از آغاز به کار مراسم سالانه‌ای به عنوان نمایش لباس انستیتو طراحی متروپولیتن با خود دارد. مثل همیشه که مراسم مت گالا با سلبریتی ها و مهمانان مد خودش معروف است امسال هم شخصیت‌های مهم دنیای مد در این مراسم حضور خواهند داشت. مهمانان مراسم افرادی همانند آنا وینتور، سردبیر مجله ووگ (جادوگر شهر اوز و برآورده‌کننده آرزوهای امسال! در ادامه توضیح خواهیم داد چرا)، ریحانا، دوناتلا ورساچه و امل کلونی خواهند بود. هر کدام از مهمانان این مراسم به دلایل خاصی دعوت می‌شوند. عده‌ای برای دیده شدن و عده‌ای برای شهرت بیشتر این مراسم.

مت گالا (Met Gala) چیست و چه کسانی در آن حضور دارند؟

 

مهمانان افتخاری مراسم، آ.شوارتزمن، بنیان‌گذار شرکت سرمایه‌گذاری Blackstone و همسرش کریستین هستند. آن‌ها تنها افرادی هستند که از سال ۱۹۹۷ تا کنون بدون وقفه نمایش‌های مد را حمایت می‌کنند. معامله بزرگ با پولی زیاد.

مت گالا چه مراسمی است؟ همه چیز در مورد برگزاری این مراسم باشکوه

هزینه مراسم مت گالا چقدر است؟

بلیت‌های امسال سی هزار دلار هستند و قیمت هر میز برای کرایه دویست و هفتاد و پنج هزار دلار برآورد شده است. مهمانی و جشن توسط گروه‌های مختلفی حمایت می‌شود. تمامی درآمد فروش بلیت‌ها به انستیتو لباس اهدا می‌شود زیرا که در سایه وجود این انستیتو، لباس و مد در این موزه به عنوان هنر شناخته شده است و از طرفی تنها درآمد انستیتو از این مراسم است.

هزینه مراسم مت گالا چقدر است؟

 

سال گذشته دوازده میلیون دلار جمع‌آوری شد. مسلماً هر کسی توانایی خرید بلیت‌های این مراسم را ندارد. از این رو، برندهای مشهور از سلبریتی های معروف برای حضور در مراسم دعوت می‌کند و آنا وینتور که به جادوگر شهر اوز مت گالا و برآورده کنند آرزوها مشهور شده است، هزینه حضور طراحان جوان لباس را بر عهده می‌گیرد تا بتوانند خودی در این مراسم نشان دهند. این کار آن‌ها را به‌شدت هیجان‌زده می‌کند و احساس می‌کنند که مدیون ایشان شده‌اند. حتی اگر آن‌ها آماده حضور در این مراسم نباشند، این فرصت را از دست نمی‌دهند.

مت گالا چه مراسمی است؟ همه چیز در مورد برگزاری این مراسم باشکوه

هزینه حضور در مراسم مت گالا چگونه پرداخت می‌شود؟

خانم وینتور، سردبیر مجله ووگ، در سال ۱۹۹۵ به عنوان مدیر برگزاری مراسم مت گالا انتخاب و در سال ۱۹۹۹ به عنوان رهبر اصلی این مراسم منصوب شد. از آن زمان تاکنون، این مراسم تبدیل به گردهمایی خیرخواهانه جهانی در کنار جنبه‌هایی همانند سیاست، کسب‌وکار و فیلم شده است.

این مراسم باگذشت زمان تبدیل به یکی از مهم‌ترین جشن‌های سالانه شد به‌طوری‌که در سال ۲۰۰۴، همسر رئیس‌جمهور وقت امریکا، باراک اوباما نیز در این مراسم شرکت کرد.جذابیت بیش از حد این مراسم به گونه‌ای است که بلیت‌های مراسم را به سختی می‌توان برای افراد معمولی تهیه کرد.

مت گالا چه مراسمی است؟ همه چیز در مورد برگزاری این مراسم باشکوه

چند نفر در مراسم مت گالا حضور دارند؟

سال گذشته، حدود ۵۵۰ نفر از این مراسم بازدید کردند. مراسم سال قبل درنهایت صمیمیت و حتی می‌توان گفت به صورت خصوصی برگزار شد. در مورد مراسم سال قبل باید گفت که تم یا موضوع آن، ری‌کاواکوبو، طراح ۷۴ ساله ژاپنی که در سال ۱۹۶۹ برندش را ثبت نمود، بود.

 

او پس از ایو سن لورن که در سال ۱۹۸۳ تم مراسم مت گالا قرار گرفت، دومین طراح زنده‌ای است که در جهت تقدیر از اینکه الهام‌بخش دنیای مد بوده در موزه‌ی متروپولیتن نمایشگاه انفرادی برگزار کرده و موضوع مراسم ۲۰۱۷ شد. ری‌کاواکوبو نگاه متفاوتی به زیبایی دارد و همواره سعی می‌کند تا تعریف مخاطب از زیبایی و هویت را به چالش بکشد. او در مسیرهایی از هنر و مد قدم گذاشته که شاید طراحان دیگر از آن‌ها هراس داشته‌اند، البته ری‌کاواکوبو لباس‌های آماده پوشیدن هم دارد و با برندهای نایک و کیت اسپید همکاری دارد اما به طور کلی مد ری‌کاواکوبو آوانگارد و مفهومی است و بیشتر از لباس، هنر پوشیدنی خلق می‌کند.

 

مراسم مت گالا سال ۲۰۱۸ بزرگ‌ترین نمایش مت گالایی خواهد شد که در طول این سال‌ها برگزار شده است. مراسم در فضایی با وسعت ۵۸۶۰۰ مترمربع برگزار خواهد شد که شامل سه گالری است: مرکز لباس آنا وینتور، اتاق لباس‌های قرون‌وسطایی و صومعه کلیسا.

اگر بلیت تهیه کرده باشید می‌توانید به مراسم بروید؟

رؤیاپردازی گناه نیست. متأسفانه برخلاف نمایش‌های دیگری که در نیویورک و مشابه عنوان این مراسم، برگزار می‌شود، مت گالا فقط برای کسانی است که دعوت شده‌اند، ولی کسانی که بلیت تهیه کرده‌اند در یک لیست انتظار قرار می‌گیرند. شما هرچقدر هم که پول داشته باشید زمانی می‌توانید در مراسم حضور داشته باشید که ملزومات حضور را داشته باشید. خانم وینتور نظر نهایی را برای حضور و عدم حضور شرکت‌کنندگان می‌دهد بدین معنی است که اگر شرکت شما یک میز دربست هم خریداری کرده باشد، نمی‌توانید هرکسی را سر میز بنشانید. مهمانان باید همگی توسط مجله ووگ و خانم وینتور تائید شده باشند.

 

آیا شرکت‌کنندگان مت گالا لباس با موضوع خاصی می‌پوشند؟

هنوز اطلاعیه‌ای در مورد اینکه شرکت‌کنندگان تم خود مراسم را باید به تن کرده باشند یا نه منتشر نشده است اما همیشه از این کار شرکت‌کنندگان استقبال می‌شود؛ اما گاهی اوقات این کار خودسرانه مشکلاتی هم به وجود آورده است. مثلا در سال ۲۰۱۶، خانواده کارداشیان، با اینکه تصور می‌کردند که لباس مناسب و همگام با موضوع مت گالا پوشیده‌اند، نامفهوم و مربوط به یک مراسم دیگر بودند.

مت گالا چه مراسمی است؟ همه چیز در مورد برگزاری این مراسم باشکوه

لباس افراد شرکت کننده در مت گالا

اگر سلبریتی‌ها توسط یکی از برندهای شرکت‌کننده در مراسم دعوت شده باشند، بر اساس موضوع نانوشته باید لباسی از همان برند به تن داشته باشد. به همین دلیل برندها علاقه شدیدی به استفاده از یک ستاره مشهور دارند تا بتوانند بیش از پیش خودشان را تبلیغ کنند. به همین دلیل است که در فرش‌های قرمز معمولاً طراحان لباس در کنار هنرپیشه‌ها عکس می‌گیرند. برای مثال استلا مک کارتی، کیت هادسون و نائومی واتس را برای معرفی برندش به کار گرفت.

مت گالا چه مراسمی است؟ همه چیز در مورد برگزاری این مراسم باشکوه

برخی دیگر از برندها، قانون‌شکنی می‌کنند و از سلبریتی هایی که فراموش‌شده‌اند استفاده می‌کند همانند برند ورساچه که در سال ۲۰۱۶ از تمامی مدل‌های فراموش‌شده دنیای مد دعوت کرد تا لباس‌های ورساچه را بپوشند و باز خودی نشان دهند که این کار باعث شد این برند بیش از همه مورد توجه قرار بگیرد.

مت گالا چه مراسمی است؟ همه چیز در مورد برگزاری این مراسم باشکوه

 

نحوه برگزاری مراسم مت گالا ۲۰۱۸

این یک راز است. برای سه سال گذشته، عکس‌های این مراسم پس از مراسم فرش قرمز اسکار، مهم‌ترین و پرطرفدارترین محتوا در شبکه‌های اجتماعی بوده است؛ اما آنچه می‌توان بر اساس سال‌های قبل گفت این است که ورودی مخصوصی برای مهمان‌ها وجود خواهد داشت، مهمان‌ها از ماشین پیاده می‌شوند و با احوال‌پرسی‌های تصنعی به مسیر ادامه می‌دهند، سپس به گردش در قسمت‌های مختلف این نمایش می‌روند.

مت گالا چه مراسمی است؟ همه چیز در مورد برگزاری این مراسم باشکوه

مطالب مرتبط:

۱- با ریکاردو تیشی ؛ طراح ایتالیایی برندهای مطرح مد و لباس آشنا شوید

۲- تست استایل شناسی ؛ سبک لباس پوشیدن مخصوص به خودتان را پیدا کنید

۳- زک پوزن : با اسطوره طراحی لباس عروس و لباس مجلسی بیشتر آشنا شوید

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (4 votes, average: 5٫00 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

  • واقعا لباس های خوشگلی پوشیدن بعضی هاشون

  • با عضویت در خبرنامه چی بپوشم میتونید از آخرین اخبار ما و تخفیفات فروشگاه ها مطلع شوید

    آرایش صورت آرایش چشم آموزش پاک کردن لکه ها استایل بازیگران اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد برندهای معروف بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو زیبایی پوست ساعت مچی ساعت مچی مردانه شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتو پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مجلسی کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

    ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

    This site is protected by wp-copyrightpro.com