آقایان خوشتیپ این 8 لباس را حتما باید داشته باشند!

وقتی صحبت از مد مردان و لباس‌ های مردانه به میان می آید، اغلب فکر می کنند مد مردان به اندازه زنان گسترده نیست، در حقشان اجحاف شده و آیتم های استایل مردانه تنوع چندانی ندارند. اما واقعیت انقدر ناراحت کننده نیست! لباس های مردانه نیز تنوع و دسته بندی های خود را دارند و همه چیز برای داشتن یک استایل فوق العاده برای مردان فراهم است. بنابراین، در این مطلب می خواهیم از انواع لباس های مردانه بگوییم و شما را برای پوشیدن آن ها راهنمایی کنیم. لباس های مردانه در عین سادگی و ظاهرا کم تنوع بودن، دسته بندی و انواع مختلفی دارند که با شناخت آن ها می توانید استایل های بسیار جذابی بسازید. تا انتهای مطلب با ما همراه باشید.

لباس محبوب مردانه

زیرپیراهنی

قبل از توضیح انواع لباس ‌های مردانه، بد نیست اول به یکی از آیتم ‌های ضروری و مورد نیاز کمد آقایان بپردازیم. زیرپیراهنی برای پوشیدن زیر لباس‌ های اصلی، یک انتخاب بسیار درست برای مرتب و تمیزتر به نظر رسیدن است. زیرپیراهنی عرق بدن را به خود جذب کرده و مانع از نفوذ آن به لباس اصلیتان می شود. مناسب ترین رنگ برای زیرپیراهنی، رنگی نزدیک به پوست است. رنگ‌هایی که به پوست خودتان شبیه باشد یا اصطلاحا رنگ‌ های نود، کمتر زیر لباس اصلی جلب توجه می کنند. اگر رنگی برای زیرپیراهن انتخاب کنید که خیلی متفاوت باشد جلوه خوبی نخواهد داشت و استایلتان را بهم ریخته خواهد کرد. به جز رنگ های نود می توانید از رنگ سفید هم برای زیرپیراهنی استفاده کنید.

انواع لباس های مردانه

• تی شرت

اگر بخواهیم از راحت ترین نوع لباس های مردانه بگوییم اولین مورد تی شرت ها خواهند بود. اگر طرفدار راحتی زیاد در پوشش هستید و چندان علاقه‌ ای به پوشیدن لباس‌ هایی که آستین، یقه و دکمه داشته باشند ندارید، اولین و بهترین گزینه پیش رو، تی شرت ها خواهند بود. هرچند برای موقعیت های خاص بهتر است کمی به خود سختی بدهید و لباس مناسب آن موقعیت را بپوشید! اما برای استایل های کژوال و موقعیت های عادی و دوستانه تی شرت یکی از بهترین انتخاب ها خواهد بود. نکاتی که برای پوشیدن تی شرت باید در نظر بگیرید زیاد نیستند و قانون خاصی ندارد. تی شرت را با انواع شلوارها می توان ترکیب کرد. حتی اگر انتخابتان برای شلوار، نوع پارچه ای و رسمی آن باشد، باز هم می توانید از تی شرت بهره ببرید. پوشیدن تی شرت های کلاسیک با شلوار پارچه ای به صورتی که تی شرت را داخل شلوار بگذارید، بسیار زیبا و پرطرفدار است.

تی شرت در استایل مردانه

• پولوشرت

تی شرت های پولو معمولاً آستین کوتاه هستند اما نمونه آستین بلند آن نیز وجود دارد. پارچه پولوشرت ها معمولا حالت کشسانی دارد تا راحتی بیش تری فراهم کند. همچنین چون ابتدا این لباس برای فعالیت ورزشی استفاده می شد، جنس پنبه ای آن، می تواند عرق را هم به خوبی جذب کند.

پولوشرت ها را داخل شلوار نگذارید مگر اینکه ژاکت یا سوییشرتی روی آن پوشیده باشید. ولی در آن صورت هم خیلی اصولی نیست که تمام پیراهن را داخل شلوار قرار دهید، قسمت کمی از جلو را داخل شلوار بگذارید تا سگک کمربندتان مشخص شود.

پولوشرت در استایل مردانه

• پیراهن آکسفورد

از دیگر انواع لباس های مردانه، پیراهن آکسفورد است که توسط John Brooks در سال 1896 طراحی شد و سبک آن عموما کلاسیک تلقی می شود. از ویژگی های این پیراهن، پارچه ضخیم و یقه دکمه دار است. نام آکسفورد به نوعی پارچه اشاره دارد که در اصل در اسکاتلند ساخته شده است. این پیراهن ضخیم تر از پیراهن های عادی است. بنابراین جنس متفاوت پیراهن آکسفورد و نوع بافت آن که معمولا به آن بافت سبدی می‌ گویند، باعث می شود نسبت به پیراهن های دیگر دوام بیش تری داشته باشد. برای بسیاری از رویدادها و موقعیت ها، چه در مراسم عروسی و چه برای سرکار، مناسب است. رنگ‌ های روشن‌ آن برای محیط حرفه‌ای و رسمی مناسب تر هستند. اما برای موقعیت های غیر رسمی به سلایق خود تکیه کرده و بین رنگ های تیره و روشن در گردش باشید.

پیراهن آکسفورد به دلیل بافت و پارچه سنگین‌ تر، معمولاً انتخاب بهتری برای ماه‌ های سردتر است. بنابراین وقتی هوا گرم‌ است، معمولاً بهتر است به سراغ لباس‌های سبک‌ و خنک تر بروید.

پیراهن آکسفورد در استایل مردانه

• پیراهن عصر مردانه

یک پیراهن سفید، شیک و ساده، دقیقاً همان چیزی است که وقتی می خواهید دیگران را تحت تأثیر استایل خود قرار دهید به آن نیاز دارید. این پیراهن معمولاً ضخیم تر از یک پیراهن معمولی است. سرآستین های آن اغلب به صورت دولایه است و به سمت بالا برگشته که به دکمه سر آستین بسته می شود. پیراهن عصر با یک کت و شلوار تاکسیدو یا کت همراه با جلیقه و شلوار، به همراه یک پاپیون یا کروات و دکمه سرآستین بسیار خیره کننده به نظر می رسد.

پیراهن عصر در استایل مردانه

• پیراهن یقه کوبایی

این نوع از لباس های مردانه، با آستین‌ های کوتاه و یقه باز و خاص خود، یکی از آیتم های اصلی تابستان محسوب شده و باعث می‌شوند احساس خنکی داشته باشید و همین احساس را با استایل خود به دیگران منتقل کنید.

منشاء این سبک پیراهن خاص، به قرن هجدهم در آمریکای جنوبی باز می گردد، جایی که به عنوان نوعی لباس برای مردان طبقه کارگر عمل می کرد. اما بعد از آن در بین همه اقشار محبوب شد و افراد زیادی پوشیدن آن را انتخاب کردند. این پیراهن انواع مختلفی از لحاظ طرح و نقش دارد. از مدل های ساده و تک رنگ گرفته تا طرح های آبرنگی و همچنین نقوش هاوایی و ساحلی. شما می توانید بر اساس سلایق و علایق خود طرح این پیراهن ها را انتخاب کنید و از پوشیدن آن لذت ببرید.

نکاتی که برای پوشیدن این پیراهن باید رعایت کنید و استایل های پیشنهادی مناسب را در ادامه بررسی خواهیم کرد.

معمولا اکثر شلوارها را می توانید با این پیراهن ترکیب کنید. مخصوصا شلوارهایی که کمی کلاسیک تر باشند. بدون شک ترکیب خوبی با این دو آیتم خواهید ساخت.

اگر طرفدار پوشیدن شلوارک باشید باید بدانید که مناسب ترین گزینه برای ترکیب با شلوارک، پیراهن های یقه کوبایی هستند که یک استایل خنک و تابستانی به شما هدیه می دهند.

پوشیدن تی شرت زیر این پیراهن نیز محبوب و پر طرفدار است. می توانید همه دکمه ها یا چند دکمه بالا را باز بگذارید. همچنین محدودیتی برای گذاشتن داخل شلوار یا بیرون بودن این پیراهن وجود ندارد.

حتی می توانید با این پیراهن کت نیز بپوشید اما از کروات استفاده نکنید.

پیراهن یقه کوبایی در استایل مردانه

• اورشرت

از دیگر انواع لباس های مردانه اورشرت هاست که این دسته ترکیبی بین پیراهن و ژاکت است که برخی به آن شَکِت هم می گویند. اورشرت معمولاً از مواد کمی ضخیم‌ تر از آن چه در پیراهن‌ های معمولی مردانه استفاده می‌شود، تولید شده و به‌طور قابل‌توجهی گرم تر و بادوام‌ تر است.

اورشرت بسیار سبک تر از یک ژاکت است و برای پوشیدن روی یک پیراهن معمولی زمانی که هوای بیرون سرد است، استفاده می شود. توصیه می شود از اورشرت های فیت استفاده نکنید و کمی بزرگ تر از سایز خودتان انتخای کنید تا هم راحتی بیش تری داشته باشید هم استایل زیباتری بسازید.

اورشرت در استایل مردانه

• پیراهن جین

پیراهن جین از آن نوع لباس های مردانه است که می‌ توان در استایل های کژوال به راحتی از آن استفاده کرد. پوشیدن پیراهن جین چندان قانون و قواعد خاصی ندارد، اما توصیه ای که می توانیم برای بهتر دیده شدنتان بکنیم این است که یک تی شرت با رنگ روشن زیر جین بپوشید و آن را با شلوار تیره ترکیب کنید تا ظاهری ساده و در عین حال شیک داشته باشید. البته این تنها راه استایل ساختن با پیراهن جین نیست و به احتمال زیاد هرآنچه برای ترکیب کردن با آن به نظرتان برسد ، صحیح خواهد بود!

پولوشرت در استایل مردانه

• پیراهن فلانل

فلانل که اغلب با چهارخانه اشتباه گرفته می شود، در واقع به نوع پارچه اشاره دارد تا الگوی یک پیراهن. پیراهن های فلانل می توانند چهارخانه باشند، پیراهن های چهارخانه نیز می توانند فلانل باشند؛ اما فلانل و چهارخانه دو آیتم جدا از هم هستند. یکی پارچه است و دیگری طرح.

فلانل پارچه‌ ای بافته‌ شده از پنبه یا پشم است که برای نرمی و لطافت بیش تر به آن برس می زنند‌. این نوع لباس از پیراهن های نخی ضخیم تر بوده و برای فصل های سرد سال مناسب تر هستند.

پیراهن فلانل در استایل مردانه

در این مطلب با محبوب ترین لباس های مردانه آشنا شدیم و نکات مربوط به استایل ساختن با آن ها را مرور کردیم. اما فکر نکنید کار لباس های مردانه همینجا و به همین هشت مورد به پایان می رسد! در این مطلب برای شروع هشت نمونه از پرکاربردترین انواع لباس های مردانه را معرفی کردیم ولی انواع دیگری نیز وجود دارند و اگر تمایل داشته باشید در آینده آن ها را بررسی خواهیم کرد. نظر شما در مورد لباس هایی که نام برده شد چیست؟ کدام یک از آن ها بیش تر مورد علاقه شما هستند؟ در مورد استایل های مردانه ترجیح می دهید به چه موضوعاتی بپردازیم؟ ما را از نظرات خود آگاه کنید.

 

منبع: بورنوس

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :