چطور کفش چرم مردانه با کیفیت بخریم؟

چرم یکی از پارچه‌های طبیعی بدون بافت است که از پوست حیوانات به دست می‌آید و با عملیات مختلفی به چرمی که می‌شناسیم تبدیل می‌شود. این پارچه چون از پوست ساخته می‌شود قابلیت تنفس دارد و برای ساخت کفش و لباس‌های با دوام دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرد. هر چرم طبیعی باکیفیت نیست چون فرآیند ساخت چرم تاثیر زیادی روی کیفیت آن و در نتیجه قیمت آن دارد بنابراین لازم است که بتوانیم چرم باکیفیت را از چرم بی‌کیفیت تشخیص دهیم تا انتخاب درستی داشته باشیم. اما این مطلب درباره کفش مردانه است. چطور کفش چرم مردانه با کیفیت بخریم؟

کفش چرم مردانه را در قیمت‌های مختلفی می‌توان در بازار پیدا کرد از حدود ۱۰۰ هزار تومان تا بالای دو میلیون تومان! در حالی که هر دو چرم هستند. تفاوت این دو نوع کفش در چیست؟

کفش‌های چرم بی کیفیت ظاهر بسیار براقی دارند چون روی آن‌ها از لاک جلا دهنده استفاده شده است (کفش قهوه‌ای در تصویر) و وقتی به روی آن دست می‌زنید حسی شبیه به پلاستیک دارد. این کفش پس از مدت استفاده در محل تا شدن پنجه پا دچار خط و چروک می‌شود و از همین جا شروع به از بین رفتن می‌کند. این کفش‌ها وقتی نو هستند ظاهر خوبی دارند اما خیلی زودتر از آن چه که از یک کفش چرم انتظار می‌رود کهنه و فرسوده می‌شوند.

چطور کفش چرم مردانه با کیفیت بخریم؟

اما کفشی که از چرم باکیفیت تهیه شده است (کفش مشکی در تصویر) کاملا نرم و انعطاف پذیر است و بافتی دانه‌دار روی آن حس می‌شود چون روکش لاکی ندارد و فقط رنگ شده است. مشکلات چرم‌های بی‌کیفیت مثل چروک شدن روی این کفش خیلی دیرتر ظاهر می‌شود و در نتیجه می‌توان سال‌ها از آن استفاده کرد بدون آن که ظاهری مندرس پیدا کند.

کدام را انتخاب کنیم؟

مشخص است که همه چیز به قدرت خرید شما بستگی دارد چون قیمت کفش های چرم مرغوب حدود دو برابر کفش‌های چرم روکش‌دار است، اما الگوریتم استفاده خود از کفش را هم در نظر بگیرید. اگر اهل تنوع نیستید و یک جفت کفش را می‌توانید سال‌ها بپوشید بهتر است برای خرید کفش با کیفیت سرمایه گذاری کنید اما اگر تعداد کفش محدود شما را خسته می‌کند شاید بهتر باشد مدل‌های ارزان‌تر را انتخاب کنید.

مطالب مرتبط:

۱- ۵ قانون خرید کفش چرم مردانه

۲- اصول پوشیدن کفش مردانه

۳- انواع کفش رسمی مردانه

۴- ۶ مدل کفش مردانه و اصول ست کردن آن ها با لباس

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :