۶ مدل کفش مردانه و اصول ست کردن آن ها با لباس

0

کفش مردانه مدل‌های متفاوتی دارند که هر کدام مختص به استایلی است که هماهنگی با آن باید به درستی انجام گیرد. انتخاب یک جفت کفش مردانه مناسب، نیازمند شناخت دقیق هر کدام از مدل‌های کفش و نحوه درست ست کردن آن کفش با لباس است، امروز چی بپوشم انواع مدل کفش مردانه و لباس ‌های مناسب برای پوشیدن با  آن کفش را به شما معرفی خواهد کرد:

کفش مردانه آکسفورد

آکسفورد یک مدل کفش مردانه کاملا کلاسیک است که بسیاری عقیده دارند پیشینه آن به اسکاتلند و ایرلند باز می‌گردد، این مدل کفش مردانه ظاهری رسمی دارد، همیشه این نکته را در خرید کفش های آکسفورد در نظر بگیرید، هر چه کفش‌ها براق‌تر باشند رسمی‌تر هم هستند. معمولا کفش‌های  آکسفورد در رنگ‌های متنوع تولید می‌شوند اما رنگ‌های قهوه‌ای و مشکی آن طرفداران زیادی دارد. کفش آکسفورد ساده بسیار رسمی است و نیازمند است آن را با یک کت و شلوار رسمی همراه کنید.

کفش مردانه آکسفورد

مدل کفش مردانه دربی

اگر شما می‌خواهید با پوشیدن یک جفت کفش بنددار به یک استایل نیمه رسمی برسید، پوشیدن کفش‌های مردانه دربی بهترین گزینه است. کفش مردانه دربی هم بسیار شبیه به کفش آکسفورد است و تنها تفاوتشان در نحوه دوخت‌شان است. نوع دوخت کفش مردانه دربی کمتر از مدل آکسفورد آن را رسمی می‌کند. کفش دربی هم در رنگ و جنس‌های متفاوت یافت می‌شود. کت‌های اسپرت، شلوار جین و کتان را می‌توانید با این کفش‌ها ست کنید. کفش دربی با طرح‌ی روی پنجه‌ می‌تواند استایلی مناسب برای محل کار و مکمل شلوار جین و کت اسپرت و یا پشمی باشد. همچنین انواع جیر این نوع کفش و کفش‌های دربی هم برای رسیدن به چنین هدفی مناسب هستند. این ترکیب یک ظاهر متعادل و مناسب از شما خواهد ساخت.  به یاد داشته باشید که رنگ می‌تواند برای ایجاد استایل رسمی و غیر رسمی بسیار مفید باشد.

کفش مردانه دربی

مدل کفش مردانه کالج

کالج‌ها کفش‌هایی هستند که آن‌ها را هم با استایل رسمی و هم غیر رسمی می‌توانید ست کنید. طبق قانونی که پیش‌تر گفتیم، کالج‌هایی با رنگ تیره‌تر بیشتر رسمی به نظر می‌رسد. سعی کنید برای پوشیدن انواع کفش کالج از جوراب کالج استفاده کنید، این جوراب ها کمتر دیده می‌شوند و ظاهر بهتری را ایجاد می‌کنند. کفش کالج مردانه مکمل‌ خوبی برای شلوار کتان و جین و کت و شلوار بدون کراوات هستند. همچنین در نظر داشته باشید که کالج‌های که سگک دارند(مانند کفش های کالج برند گوچی) رسمی‌تر هستند و کالج‌های جیر با رنگ‌های روشن کاملا غیر رسمی هستند.

کفش کالج مردانه

مدل کفش مردانه Cap Toe

این نوع کفش‌ها دارای یک قطعه چرم اضافی در جلوی کفش هستند که ظاهرشان را متنوع‌تر کرده است. هر چه این نوع کفش براق‌تر باشد، رسمی‌تر است به طوری که می‌توان این کفش‌ها را با شلوار جین، و کت و شلوار ست کرد. طرح و نقشی که روی این نوع کفش است این کفش را از حالت رسمی خارج کرده و ظاهری غیررسمی ایجاد می‌کند.

مدل کفش مردانه

مدل کفش مردانه سگک‌دار

کفش‌های مردانه سگک‌دار هم مثل کفش‌های بندی انواع متفاوتی دارند که برحسب سلیقه خود می‌توانید یک جفت از آن‌ها را خریداری کنید. برخی از مدل‌های کفش مردانه دارای پنجه‌ای کشیده‌تر هستند که آن‌ها را بسیار منحصر به فرد و خاص می‌کند. بهتر است  رنگ سگک کفشتان را با رنگ سگک کمربند، ساعت مچی و یا دکمه‌ سردست پیراهن خود ست کنید.

مدل کفش مردانه

 

مدل کفش مردانه Wingtip

این مدل کفش مردانه معمولا همان طراحی کفش‌های دربی را دارند با این تفاوت که چرم رویه کفش ساده نیست و طرح و نقوش متفاوتی دارد. مدل‌های کلاسیک این کفش‌ های مردانه در رنگ‌های قهوه‌ای و مشکی یافت می‌شود. اما هنگام گشت و گذار در فروشگاه‌ها ممکن است برخی از انواع این کفش‌ها را ببینید که با دو رنگ چرم طراحی شده‌اند این مدل هم طرفداران زیادی پیدا کرده و برای ست‌های غیر رسمی بسیار مناسب است.

مدل کفش مردانه

مطالب مرتبط:

۱- روش تشخیص چرم طبیعی از چرم مصنوعی

۲- اصول پوشیدن کفش مردانه

۳- اشتباهات رایج در انتخاب کتانی ها

۴- ۲۰ برند پرطرفدار کفش‌های ورزشی

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 08 آگوست 2017

بسیار عالی و جالب بودارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :