از بین بردن موهای زائد چگونه امکان پذیر است؟

0

از بین بردن موهای زائد باعث تغییر بسیار خوبی در ظاهر شما خواهد شد. مهم نیست که دختر خانم و یا مرد باشید کسی دوست ندارد شما را با این موهای زائد ببیند. با چی بپوشم همراه باشید تا راهکارهای از بین بردن موهای زائد را به شما بیاموزیم.

 

از بین بردن موهای زائد مخصوص بانوان

همه خانم‌ها سعی می‌کنند در طول ماه حداقل یکبار را برای از بین بردن موهای زائد بدن و صورت قرار دهد. در این بخش قصد داریم به ارایه چند راهکار مناسب برای از بین مو زائد بپردازیم.

 

از خودتراش استفاده کنید

از بین بردن موهای زائد

این روش سریع، ساده و بدون درد است اما ممکن است باعث ایجاد حساسیت و تحریک پوستی و رشد موها به داخل شود. تصور اضافه شدن رشد موها و ضخیم شدن آنها به دنبال تراشیدن بی‌اساس است. این اشتباه شاید ناشی از آن باشد که موهای کوتاه بعد از تراشیدن حالتی تیز دارد و تا حدودی نسبت به طول خود ضخیم بوده و انتهای آن بریده است که با بلندتر شدن این موها حالت تیغ مانند آن از بین می‌رود. تیغ زدن موها موجب می‌شود موی بدن یا صورت در حال استراحت به فاز فعال برود.

 • برای اصلاح صورت، دست و پا استفاده می‌شود
 • دارای قیمت نسبتا مناسبی نسبت به سایر روش‌هاست
 • همیشه در دسترس است

 

از بند انداز استفاده کنید

از بین بردن موهای زائد

این روش می‌تواند جزو دردناک‌ترین روش‌ها باشد، اما اگر تعداد موهای زائد اندک است جزو بهترین روش‌های برای از بین بردن موهای زائد است. توجه داشته باشید که برای نواحی بزرگ و پر مو نباید از این روش استفاده کرد، چرا که باعث رشد مو در محل یا حتی ایجاد زخم در ناحیه می‌شود. یا کندن به روشی که آرایشگر توسط نخ اقدام به کندن موهای زائد و معمولا صورت می‌کند. این کار را برای زیر ابرو انجام ندهید چون از بین بردن ابرو با این روش می‌تواند با رشد بسیار دیر هنگام یا حتی عدم رشد دوباره ابروها همراه باشد.

 • مناسب برای نقاطی که کم مو هستند.
 • یکی از بهترین روش‌های از بین بردن مو زائد
 • مناسب برای از بین بردن مو زائد صورت
 • در اطراف ابرو استفاده نشود

 

از اپی لیدی استفاده کنید

از بین بردن موهای زائد

اپیلاتور از یک ردیف موچین تشکیل شده است که معمولا موهای بدن را تقریبا از ریشه خارج می‌کند. اثر دراز مدت استفاده از اپیلاتور‌های دوار، می‌تواند باعث افزایش رشد درون پوستی مو شود و در نهایت موجب التهاب و سرخ شدگی و عفونت آن ناحیه گردد و در موارد نادر جای زخم بجا بگذارد.

 • معمولا قابلیت اصلاح صورت را دارند
 • معمولا قابلیت اصلاح مو زائد زیر بغل را دارند
 • اصلاح به کمک این روش معمولا بدون نقص است

 

از وکس کمک بگیرید

از بین بردن موهای زائد

یکی از روش‌های مختلف برای از بین بردن موهای زائد صورت وکس است. مواد وکس از موم و عسل و گلوکز و مواد مختلف دیگری تهیه می‌شود که حالتی چسبناک دارد و به موهای صورت می‌چسبد و پس از خشک شدن آن‌ها را از پوست جدا می‌کند. این روش دردناک است اما عوارض کمتری نسبت به بند و اپیلاتور دارد و باعث ایجاد زخم نمی‌شود. اما چون پوست در این روش کشیده می‌شود توصیه می‌کنیم این کار را با فواصل زیاد انجام دهید تا پوست شل نشود.

 • باعث شل شدن پوست می‌شود
 • این روش دردناک است
 • نسبت به اپیلاتور و بند انداز آسیب کمتری دارد
 • روشی نسبتا به صرفه و ارزان است

 

از بین بردن موهای زائد مخصوص آقایان

بسیاری از آقایان با مشکل پرمویی دست و پنجه نرم می‌کنند. موهای زائد گوش، موهای زائد بینی و گونه‌ها بخشی از این مشکل هستند. در این بخش به معرفی راهکارهایی برای از بین بردن موهای زائد آقایان خواهیم پرداخت.

 

ماشین اصلاح مو گوش، بینی و ابروی آقایان

از بین بردن موهای زائد

موهای گوش و بینی برخی افراد بلندتر از حد طبیعی هستند و ظاهر ناخوشایندی را برای فرد ایجاد می‌کنند. بهترین روش کوتاه کردن این موها با قیچی و وسایل برقی است که دقیقا برای همین کار ساخته شده‌اند. هیچوقت موهای گوش و بینی را ریشه‌کن نکنید.

با بالا رفتن سن، تعداد و ریشه موها هم بالا می‌رود. ولی بهتر است شما برنامه منظمی برای از بین بردن موهای زائد بدن خود در هفته داشته باشید. موی بینی و گوش نقش حفاظتی در برابر عوامل بیرونی دارند و به همین دلیل نباید به طور کامل از بین بروند. همچنین دقت داشته باشید دستکاری بیش از حد موهای گوش ممکن است باعث ایجاد جوش های چرکی و عفونت شود.

 • معمولا قابلیت شستشو دارند
 • مناسب برای اصلاح موی بینی، گوش و ابرو
 • منبع تغذیه باتری و یا شارژی
 • مانع از گازگرفتگی و خراش

 

ماشین اصلاح بدن آقایان

از بین بردن موی زائد

داشتن بدن پر مو همواره می‌تواند باعث آزار و اذیت شما شود. برای از بین بردن موهای زائد بدن آقایان که معمولا شامل موی سینه و پاها و کمر می‌شود می‌توانید از ماشین اصلاح بدن آقایان استفاده کنید. این ماشین‌ها به شما کمک می‌کند نقاطی که به راحتی با تیغ و ریش تراش اصلاح نمی‌شوند را کوتاه و موهای زائد را از بین ببرید.

 

نکات تکمیلی برای از بین بردن موهای زائد

موی زائد

اضافه وزن شما می‌تواند مشکل ساز شود

اضافه وزن و چاقی باعث افزایش تولید هورمون مردانه شده و در نتیجه شانس به وجود آمدن موهای زائد در سطح بدن را افزایش می‌دهد. بنابراین به این نکته توجه کنید.

 

از خمیر ریش استفاده کنید

حتما قبل از از بین بردن مو زائد با تیغ سطح پوست را با فوم و یا خمیر ریش تراش مرطوب کنید تا کمترین آسیب به سطح پوست بدن شما برسد و دچار بریدگی نشوید.

 

بارداری عامل پر مویی است

بارداری باعث بروز و رشد بیشتر موهای زائد در بدن خانم‌ها شود. به همین دلیل اگر باردار هستید از این بابت خیلی نگران نباشید چرا که بعد از این دوران سطح هورمون‌های بدن به حالت اولیه بر خواهد گشت.

 

داروهای استروئیدی می‌تواند یکی از عوامل باشد

اگر از داروهای استروئیدی استفاده می‌کنید یک خبر بد برای شما داریم. یکی از اثرات این داروها افزایش موهای زائد در سراسر بدن است که می‌توان با مشورت پزشک آن را از بین برد.

 

آیا مشکل تروئید دارید

اختلالات تیروئیدی می‌تواند یکی از عواملی باشد که سرعت رشد موهای زائد در بدن را بیشتر کند. بنابراین اگر دچار بیماری تیروئیدی هستید حتما باید سطح هورمون‌های بدن خود را متعادل کنید.

 

خود ترایش باعث افزایش مو نمی‌شود

تراشیدن موهای زائد به وسیله تیغ باعث زیاد شدن آن نمی شود؛ بنابراین اگر تا الان نگران این قضیه بودید و به علت ترس از زیاد شدن موی زائد سراغ استفاده از تیغ نمی رفتید، از حالا به بعد با خیال راحت این کار را انجام دهید.

 

همیشه نمی‌تواند از کرم موبر استفاده کرد

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما همیشه نمی‌توانید از کرم موبر برای از بین بردن موهای زائد بدن استفاده کنید. موهای بلند و ضخیم با این کرم‌ها از بین نخواهند رفت.

 • اگر دارای تبخال و یا جوش هستید از کرم موبر استفاده نکنید
 • برای پاک کردن باقی مانده وکس صورت از روغن بچه استفاده کنید
 • زیاد گرم کردن وکس صورت باعث آسیب رسیدن به سطح پوست می‌شود.
 • برای وکس کردن بهتر است موهای زائد بلند باشند.
 • استفاده از وکس باعث می‌شود تا ۳ هفته موی زائد بیرون نیاید.

 

مطالب مرتبط:

۱- کیف لوازم آرایش مردانه شامل چه مواردی است؟

۲- چطوری بدون آرایش زیبا باشیم؟ – قسمت آخر

۳- مشکلات آرایش تابستانی

بهراد
نویسنده: بهراد
بهراد هستم یه هوادار مد و فشن. بیشتر در مورد استایل آقایون می نویسم و مهندس مکانیکم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :