همه چیز درباره مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری

0

این روزها همه از مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری صحبت می‌کنند! مراسم‌های ازدواج خاندان سلطنتی انگلستان همیشه مورد توجه رسانه‌های جهان هستند. به همین دلیل تصمیم گرفتیم در مقاله امروز، همه چیز را درباره این مراسم برای شما بنویسیم؛ از تاریخش گرفته تا لباس عروس مگان مارکل! با چی بپوشم همراه باشید!

 

مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری در چه تاریخی برگزار می‌شود؟

پیج رسمی توییتر کاخ Kensington، روز ۱۵ دسامبر تایید کرد که پرنس هری و مگان مارکل، در روز ۱۹ ماه می سال ۲۰۱۸، مراسم عروسی‌شان را برگزار می‌کنند. این زوج جوان تصمیم دارند روز شنبه مراسم خود را برگزار کنند. این در حالی است در خانواده سلطنتی، این موضوع برخلاف قانون است. بر اساس قانون، یک مراسم عروسی سلطنتی باید در یکی از روزهای هفته برگزار شود، در آخر هفته. اگر تاریخ را ورق بزنید، متوجه می‌شوید که دوک و دوشس کمبریج در یک روز جمعه و ملکه در یک روز پنج شنبه مراسم عروسی‌شان را برگزار کرده‌اند.

مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری در چه تاریخی برگزار می‌شود؟

 

روزی که برای برگزاری مراسم ازدواج مگان مارکل انتخاب شده، روز فینال جام حذفی در ومبلی هم هست. بازی‌ای که معمولا دوک کمبریج، ساقدوش پرنس هری، در آن به عنوان رئیس انجمن فوتبال برای ارائه جایزه حضور پیدا می‌کند.

 

همه چیز درباره مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری

 

دعوت نامه‌ها در طراحی‌شان، از سال‌ها سنت سلطنتی پیروی می‌کنند و توسط برنارد وستوود ساخته شده‌اند. همه دعوت‌ نامه‌ها با رنگ طلایی و مشکی چاپ شده‌اند. روی کارت انگلیسی با جوهر آمریکایی نوشته شده است. همچنین، در آخر کارت‌ها جلا داده شده و دور آنها طلاکاری می‌شود تا براق به نظر برسند. علامت سه پر شاهزاده ویلز نیز در مرکز آنها قرار دارد.

چه کسی لباس عروس مگان مارکل را طراحی خواهد کرد؟

اندرس کریستین، منتقد مجله ووگ عقیده دارد که بهتر است لباس مگان مارکل توسط ویکتوریا اردم یا جان گالیانو یا گیلز دیکن طراحی شود. البته با نگاهی به عکس‌های مراسم نامزدی سلطنتی، متوجه می‌شویم که احتمال دارد مگان مارکل، طراحی لباس خود را دوباره به مایکل روسو بسپارد.

لباس عروس کلاسیک و ساده مکان مارکل توسط کلیر ویت کلر از برند ژیوانشی طراحی شده است.

 

چه کسی لباس عروس مگان مارکل را طراحی خواهد کرد؟

لباس عروس مگان مارکل

 

چه کسی لباس عروس مگان مارکل را طراحی خواهد کرد؟

 

تاج و تور عروس 

تور لباس عروس مگان مارکل از جنس سیلک بود و حدود ۵ متر بلندی داشت، و با گل‌های نماد کشورهای مشترک المنافع گلدوزی شده بود. تاج مگان مارکل هم در روز عروسی متعلق به کوئین ماری بود که با قطعه‌ای شامل ۱۰ الماس تزئین شده بود.

تاج عروسی مگان مارکل

تاج و تور عروس 

تاج مگان مارکل

حلقه ازدواج مگان مارکل 

این حلقه ازدواج از سه تکه الماس تشکیل شده است که نگین اول در مرکز انگشتر قرار دارد و از یک الماس ۳ قیراطی تراش خورده ساخته شده است و دو نگینی که در دو طرف رکاب انگشتر است بین ۰٫۵ تا ۰٫۷۵ قیراط وزن دارند.

 حلقه ازدواج مگان مارکل 

 

براساس آن چیزی که طراحان جواهر اعلام کرده‌اند ارزش این حلقه ازدواج حدود ۵۰۰،۰۰۰ دلار تا ۱،۰۰۰،۰۰۰ دلار ارزش دارد.

جزئیات مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری

اگر چه در سال ۱۹۸۱ و روز جمعه که جشن عروسی پرنس چارلز و دیانا اسپنسر برگزار شد، و روز مراسم عروسی پرنس ویلیام و کیت میدلتون در سال ۲۰۱۱ و همچنین روز عروسی شاهزاده آن با مارک فیلیپس در سال ۱۹۷۳ همه مردم تعطیل بودند تا با خانواده سلطنتی جشن بگیرند، ازدواج پرنس هری و مگان مارکل در روز ۱۹ می هنوز به طور قطع یک تعطیل رسمی به حساب نمی‌آید.

 

همه چیز درباره مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری

 

کاخ کنزینگتون در روز ۹ آوریل از طریق اکانت توییتر خود تأیید کرد که این زن و شوهر جوان مایل هستند هر گونه هدایای عروسی سنتی را به نفع این مراکز اهداء کنند: انجمن ایدز کودکان، موسسه خیریه افراد بی‌خانمان بریتانیا، بنیاد ماهیلا یعنی یک خیریه که از زنان محله‌های شهر بمبئی حمایت می‌کند، بازی‌های خیابانی یعنی یک بنیاد که از ورزش برای تغییر زندگی افراد استفاده می‌کند، سرفرز که یک موسسه مبارزه در برابر فاضلاب است، و بنیاد ویلدرنس که از لذت بردن از طبیعت وحشی حمایت می‌کند.

 

ساقدوش‌های مگان مارکل چه کسانی هستند؟

مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری در چه مکانی برگزار می‌شود؟

مراسم ازدواج پرنس هری و مگان مارکل، ساعت ۱۲ بعد از ظهر در کلیسای سنت جورج واقع در قلعه ویندزور برگزار خواهد شد. ملکه اجازه داده است که مراسم مذهبی در محل عبادت برگزار شود. این محل حدود ۸۰۰ نفر را در خود جای می‌دهد. هزینه جنبه‌های اصلی مراسم، از جمله لوازم و خدمات، موسیقی، گل‌ها، دکوراسیون و پذیرایی، توسط خانواده سلطنتی پرداخت می‌شود. یک هفته قبل از مراسم، ملکه موافقتنامه را امضا می‌کند؛ اسناد رسمی‌ای که در آنها، ملکه به نوه خود اجازه می‌دهد با نامزدش ازدواج کند.

 

مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری در چه مکانی برگزار می‌شود؟

 

کیک با طعم لیمو و گل‌های بهاری، توسط Claire Ptak قنادی وایولت پخته می‌شود. گل‌های مراسم یعنی شاخه‌های راش، گل رز سفید، پونه و گل انگشتانه از باغ‌های مناطق سلطنتی و ویندزور پارک، توسط فیلیپا کاددک تهیه می‌شوند. موسیقی این مراسم نیز شامل تعدادی از سرودهای روحانی شناخته شده و سرودهای گروهی است که تحت نظر جیمز ویویان، مدیر گروه موسیقی کلیسای سنت جورج اجرا می‌شوند.

کیک عروسی مگان مارکل

پس از اینکه مراسم ازدواج تمام شد، زوج جوان با کالسکه از کلیسای سنت جورج حرکت کرده، از شهر ویندزور عبور می‌کنند و به کاخ ویندزور بازمی‌گردند. عکس‌های آنها در کاخ، توسط الکسی لوبومیرسکی گرفته خواهد شد.

چه کسانی به مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری دعوت می‌شوند؟

کاخ کنزینگتون اعلام کرده است حدود ۶۰۰ نفر به این مراسم دعوت می‌شوند. تصمیم گرفته شده است که حضور افراد شناخته شده سیاسی انگلیسی و بین‌المللی برای مراسم ازدواج پرنس هری و مگان مارکل ضروری نباشد. علاوه بر دوستان و آشنایان نزدیک پرنس هری و مگان مارکل، تعدادی از سلبریتی‌ها نیز به این مراسم دعوت شده‌اند. از جمله: پریانکا چوپرا، التون جان، اد شیرن، کارا دلوین، دیوید و ویکتوریا بکهام، و همچنین سرنا ویلیامز.

 

چه کسانی به مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری دعوت می‌شوند؟

دوریا راگلند ، مادر مگان مارکل در لباسی از برند اسکار دلارنتا

پیپا میدلتون

پیپا میدلتون در مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری

ویکتوریا بکهام و دیوید بکهام

ویکتوریا بکهام و دیوید بکهام در مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری

 امل کلونی در مراسم ازدواج مگان مارکل

امل کلونی در مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری

کیت میدلتون

 

گابریل مکت بازیگر سریال Suits در مراسم ازدواج مگان مارکل

سارا رافرتی در مراسم ازدواج مگان مارکل

ادریس البا

ادریس البا از میهمانان مراسم ازدواج مگان مارکل و پرنس هری

ساقدوش‌های مگان مارکل چه کسانی هستند؟

مگان مارکل علاقه دارد ساقدوش‌هایش را از میان دوستان صمیمی‍اش انتخاب کند. با این حال، به احتمال زیاد شاهزاده‌های کوچک یعنی پرنس جورج و پرنسس شارلوت هم جزو ساقدوش‌ها هستند. پریانکا چوپرا، سرنا ویلیامز، میشا نونو و جسیکا مالرونی اسامی احتمالی ساقدوش‌ها هستند.

 

ساقدوش‌های مگان مارکل چه کسانی هستند؟

کیت میدلتون

مطالب مرتبط:

۱- نگاهی به برند رالف و روسو

۲- بیوگرافی کریستوفر بیلی ، طراح مد بریتانیایی را در چی بپوشم بخوانید

۳- لباس عروسی رویایی پیپا میدلتون

سوگل پورمهرام
نویسنده: سوگل پورمهرام


دیدگاه شما

حسین زاده در تاریخ 18 می 2018

این دو نفر هم که شدند نقل هر مجلسی این روزها
به چه درد ما میخوره آخه

سونیا عباسی در تاریخ 19 می 2018

کل اینترنت امروز در مورد مراسم این دو تا بود!!!ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :