انتخاب مانتوی مناسب برای اندام‌های مختلف

انتخاب مانتو یکی از مهمترین انتخاب در حوزه خرید لباس برای خانم‌هاست، زیرا تنها آیتمی که خانم‌ها می‌توانند در محیط بیرون از منزل بپوشند، مانتوست. البته در سال‌های اخیر، روپوش‌های خانم‌ها تغییرات زیادی کرده و تنوع زیادی در آن ایجاد شده، از تبدیل شدن به کت گرفته تا تونیکی که همراه با دامن می‌پوشند تا پیراهن بلند گلدار و… اما درهرصورت ما تمامی آن‌ها را مانتو یا همان روپوش درنظر گرفته و در این مطلب، نکاتی درباره انتخاب مانتو باتوجه به نوع اندامتان ارائه می‌دهیم.

ad banner

با ما همراه باشید.

مطالب مرتبط:

آیا می‌دانید که با هر اندامی، باید چه لباسی پوشید؟

خانم‌های ریز اندام چه لباسی بپوشند؟

اصول ست کردن مانتو و شال یا روسری

نو کردن مانتوهای قدیمی با این راهکارها

مانتوی مناسب برای خانم‌های چاق

خانم‌هایی که درشت اندام هستند، بهتر است از مانتوهایی با جنس پارچه نخی، کتان و… استفاده کنند و دور پارچه‌های کشی و استرچ و.. را که به بدنشان می‌چسبد، خط بکشند، زیرا آن‌ها را چاقتر نشان می‌دهد. مانتوی شما باید آزاد باشد، البته نه آنقدر گشاد که شما را چاقتر از آنچه که هستید، نشان دهد. از لحاظ دوخت نیز مانتوی راسته و آزاد بهترین انتخاب برای آن‌هاست و رنگ‌های تیره نیز آن‌ها را لاغرتر نشان می‌دهد.

مانتوی مناسب برای خانم‌های لاغر

خانم‌های لاغر (اگر دوست دارند که درشت‌تر به‌نظر برسند)، بهتر است که مانتوهای رنگ روشن بپوشند و طرح‌هایی مثل راه‌راه افقی یا مورب را انتخاب کنند. مانتوهایی که دامنشان چیندار است یا دوختشان کمی پفی، برای خانم‌های لاغر بهترین انتخاب است. استفاده از حریر و تور در دوردوزی دامن و آستین‌ها نیز باعث چاقتر نشان دادن فرد می‌شود. پارچه‌های طرحدار و مانتوهای گلدار تابستانی نیز به چاقتر نشان دادن شما کمک می‌کند.

مانتوی مناسب برای خانم‌های قدبلند

اگر قدتان بلند است و دوست ندارید بیشتر از این قدبلند به‌نظر برسید، باید از مانتو و شلوارهای یک‌رنگ و ست دوری کنید؛ اما اگر مانتو شلوار فرم کارتان یکدست است، بهتر است اگر می‌توانید رنگ روشن‌تری انتخاب کنید یا اگر نمی‌توانید، حداقل کفشی با رنگ کاملا متفاوت از شلوار بپوشید. مانتوهای تنگ و کوتاه، پاهای شما را بلندتر نشان می‌دهد، بنابراین بهترین اندازه مانتو برای شما تا روی زانو یا تا مانتوهای بلند تا روی قوزک پاست.

مانتوی مناسب برای خانم‌های قد کوتاه

قد مانتوی خانم‌های کوتاه قد بهتر است که چندان بلند نباشد، چون آن‌ها را کوتاهتر نشان می‌دهد. بهترین اندازه مانتوی برای کوتاه‌قدها تا روی زانو یا بالاتر است. اگر آستین مانتو لوله‌ای باشد و کمی آن را بالا بزنید، به بلندتر نشان دادن شما کمک می‌کند. از پوشیدن مانتوهایی با پف و چین و پلیسه، خصوصا در قسمت پایین‌تنه خودداری کنید و درعوض، مانتو و شلواری بپوشید که یکرنگ هستند یا رنگشان به‌هم نزدیک است.

مانتوی مناسب برای خانم‌هایی با سینه‌های بزرگ

اگر سینه‌های بزرگی دارید و دوست ندارید که جلب توجه کنند، بهتر است مانتویی بپوشید که دامن خاصی داشته باشد و توجه‌ها را به‌سمت پایین‌تنه بکشاند. استفاده از کفش یا کیفی با رنگ متفاوت و خاص یا شالی با رنگ و لعاب و خوشرنگ نیز توجه را ازروی سینه‌هایتان برمی‌دارد. مانتوی شما نباید در قسمت بالاتنه، دکمه، دوخت خاص یا جیب داشته باشد. از پوشیدن مانتوهایی با دوخت امپایر، یعنی مانتوهایی که از زیر سینه برش خورده و در زیر سینه کمی جمع می‌شوند، خودداری کنید. از گردنبند رومانتویی و بزرگ نیز استفاده نکنید. مانتو یه انگلیسی نپوشید.

مانتوی مناسب برای خانم‌هایی با سینه‌های کوچک

درست برعکس مورد قبلی؛ مانتویی بپوشید که در قسمت بالاتنه، طرح، گلدوزی، جیب یا… داشته باشد. یقه هفت مانتو هم می‌تواند به بزرگتر نشان دادن بالاتنه کمک کند، به‌شرطی که در زیر آن بلوز یا تیشرت رنگ روشن بپوشید. بهتر است که برای برداشتن توجه از پایین تنه، شلوار ساده‌تری انتخاب کنید. مانتوهایی که دوخت امپایر دارند نیز برای این نوع افراد مناسب هستند و همینطور یقه انگلیسی، خصوصا ز نوع چهاردکمه. می‌توانید گردنبند رومانتویی بزرگی نیز روی مانتویتان بیندازید.

مانتوی مناسب برای خانم‌هایی با شانه‌های پهن

بهترین انتخاب برای شما مانتوی یقه هفت است که شانه‌ها را جمع‌وجورتر نشان می‌دهد. بهتر است از پوشیدن مانتوهایی با یقه گرد یا مربعی خودداری کنید. مانتویتان نباید به‌هیچ عنوان، فیلر (نوعی حجم‌دهنده در قسمت شانه) داشته باشد. مانتویی با بالاتنه بدون طرح و ساده انتخاب کنید و درعوض، مانتوی کمرکش یا دامن پلیسه بپوشید. بهتر است که از آستین‌هایی که در قسمت سرشانه پفی هستند هم استفاده نکنید.

مانتوی مناسب برای خانم‌هایی با شانه‌های کوچک

درست برعکس مورد قبلی؛ از فیلر در شانه‌های مانتو استفاده کنید. مانتوهایی با بالاتنه طرحدار، یقه مربعی یا گرد بپوشید. مانتویی انتخاب کنید که در قسمت دامن، ساده و ترجیحا خمره‌ای باشد و شلوارتان را نیز ساده و به‌رنگ تیره انتخاب کنید. آستینی که سرشانه آن پفی باشد، بسیار مناسب شماست.

مانتوی مناسب برای خانم‎‌هایی با شکم بزرگ

مهمترین چیزی که خانم‌هایی با چاقی شکم یا خانم‌های باردار باید از آن دوری کنند، مانتوی کمرکش‌دار یا کمربنددار است، زیرا شکم را بیش از پیش نمایان می‌کند. مانتوی لنگی بهترین انتخاب برای شماست؛ مانتوی جلوبازی که اطرافش مانند لنگ روی هم می‌آیند، البته بهتر است که بند آن را در پهلو ببندید، نه روی شکمتان. یقه گرد باز یا یقه مربعی نیز به کوچکتر نشان دادن شکم شما کمک می‌کند.

مانتوی مناسب برای خانم‌هایی با باسن بزرگ

مانتوی جلوباز برای شما بسیار مناسب است، زیرا در قسمت پشت آزاد می‌ایستد و توجه را ازروی باسن شما برمی‌دارد. اگر اهل پوشیدن مانتوی جلوباز نیستید، مانتوی راسته و گشاد (البته نه خیلی گشاد) انتخاب کنید و شلوار رنگ تیره بپوشید. درضمن مانتوی شما نباید در قسمت پهلو جیب داشته باشد و پشت مانتو نیز باید ساده و ترجیحا رنگ آن تیره‌تر باشد.

درآمد ماهیانه 5-20 میلیون از توی خونه با موبایل

آموزش رایگان کسب درآمد 5-20 میلیون ماهیانه از خونه و فقط با یه موبایل ساده رو در یک وبینار رایگان آموزشی یاد بگیر

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شما



ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :