ساناز شمس در
0

نو کردن مانتوهای قدیمی با این راهکارها

نو کردن مانتوهای قدیمی با این راهکارها

برای شیک پوش بودن نیازی به داشتن کمد لباسی پر از مدل‌های متنوع لباس نیست. اگر مهارت کافی در ترکیب و به کاربردن طرح‌های مختلف لباس در کنار یکدیگر داشته باشید، می‌توانید از لباس‌های قدیمی خود نیز به نحو احسن استفاده کنید. با کمی خلاقیت می‌توانید لباس‌های قدیمی خود را نو کنید. در این مطلب نو کردن مانتوهای قدیمی را به شما آموزش خواهیم داد و به شما خواهیم گفت که چگونه مانتوهای قدیمی را تبدیل به لباسهای شیک کنیم!

 

تعویض دکمه مانتوهای قدیمی

دکمه‌هایی که در دوخت مانتو به کار می‌روند به ظرافت هرچه بیشتر آن کمک زیادی می‌کنند و باعث می‌شوند جلوه لباس شما دوچندان شود. گاهی اوقات دکمه‌های لباس‌ها در اثر استفاده مکرر و شستشو رنگ خود را از دست می‌دهند و ظاهری نازیبا پیدا می‌کنند. یکی از روش‌های نو کردن مانتوهای قدیمی تعویض دکمه‌های آن است که با هزینه کم و کمی حوصله می‌توانید این کار را در خانه انجام دهید. فقط دقت داشته باشید که دکمه‌های مانتو باید کاملا صحیح و مساوی به دو طرف لباس متصل شوند و نامیزان نباشند.

گلدوزی روی مانتوهای قدیمی

اگر مانتو شما پارچه ساده‌ای دارد می‌توانید قسمت سرشانه و حاشیه جلویی مانتو را با المان‌های تزئینی پر کنید و یا گلدوزی کنید و به این ترتیب یک مانتو مناسب مهمانی و مجلس خواهید داشت.

تزیین مانتوهای قدیمی با دانتل و تور 

بسیاری از مانتوهای مجلسی امسال طرح تور و دانتل دارند. اگر از طرح ساده مانتوی مشکی خود خسته شده‌اید می‌توانید قسمت آستین‌ها و پایین مانتو را با پارچه توری طرح‌دار و دانتل چین‌دار تزئین کنید. علاوه بر دوختن دانتل بر روی آستین و حاشیه پایینی لباس می‌توانید از نوارهای دانتل برای تزیین جیب مانتو هم کمک بگیرید. رنگ دانتل و توری که برای تزئین لباس خود انتخاب می‌کنید باید با رنگ پارچه اصلی لباس همخوانی داشته باشد.

یک راه دیگر برای نو کردن مانتوهای قدیمی دوختن لایه‌ای پارچه چین‌دار با الگوی هفت از روی سر شانه در پشت و جلو مانتو است. همانطور که می‌دانید لباس‌های چین‌دار و رافل سال گذشته به شدت محبوب بودند و این کار می‌تواند مانتو قدیمی شما را تبدیل به یک مانتو جدید و خوش دوخت کند.

 

نو کردن مانتوهای کمردار

اگر مانتوی قدیمی شما کمردار است، می‌توانید از کمربندی متفاوت و جدید به جای کمربند خود مانتو استفاده کنید. شاید این کار جزئی به نظر برسد ولی مطمئن باشید که با این کار استایل مانتو عوض می‌شود. بهتر است کمربند را با کیف یا کفش خود هماهنگ کنید.

 

مطالب مرتبط:

۱- دامن ماکسی را با چه لباس‌هایی ست کنیم؟

۲- بهار و تابستان امسال، کدام مدل‌های بلوز و تاپ زنانه را در کمد لباس‌مان داشته باشیم؟

۳- جدیدترین مدل های شلوار زنانه برای بهار و تابستان

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :