نکاتی برای داشتن کمد لباس منظم و شیک

کمد لباس جایی است که شما لباس‌های محبوبتان را در آن قرار می‌دهید تا در زمان استفاده بعدی آماده و در دسترس باشند. اگر این کمد مرتب و شیک و دسته بندی شده باشد مشکل شما نیز برای پیدا کردن لباس‌ها و ست کردن آن‌ها با هم بسیار کمتر خواهد شد به همین دلیل است که گفته می‌شود هر خانم خوش لباسی حتما یک کمد شیک و مرتب دارد. اما چطور چنین کمدی داشته باشیم؟ نکاتی برای داشتن کمد لباس منظم و شیک را در این مطلب بخوانید.

ساختن اساس کمد

روش‌های مختلفی برای ساختن اساس کمد وجود دارد، مرتب کردن بر اساس رنگ بر اساس فصل یا بر اساس بلندی. اما روشی که ما به شما توصیه می‌کنیم این است که کمد را بر اساس لباس‌های کلیدی خود مرتب کنید. یعنی مانتویی که بیشتر از همه می‌پوشید را در جایی در دسترس و لباس‌های دیگری را که با آن هماهنگ می‌کنید در نزدیکی آن قرار دهید و به همین ترتیب پیش بروید.

نکاتی برای داشتن کمد لباس منظم و شیک

تکنیک یکی داخل یکی خارج

این روش کمک می‌کند تا کمد لباس‌های شما به مرور زمان از چیزهای مختلف انباشته نشود. در این روش شما به ازای هر لباس جدیدی که می‌خرید یک لباس هم ارز آن را از کمد لباس‌ها خارج می‌کنید، آن را می‌بخشید یا استفاده دیگری از آن می‌کنید.

نکاتی برای داشتن کمد لباس منظم و شیک

برنامه منظم برای مرتب کردن

شما باید برنامه منظمی برای مرتب کردن کمد لباس و حذف لباس‌های بدون کاربرد و کهنه داشته باشید. این کار می‌تواند در پایان هر فصل یا دو بار در سال صورت بگیرد. هرچه لباس‌های شما بیشتر باشد این کار باید در فواصل زمان کمتر انجام بگیرد.

نکاتی برای داشتن کمد لباس منظم و شیک

جای مشخص برای هر لباس

سعی کنید برای هر لباس و کیف و هر وسیله دیگری جای مشخصی در نظر بگیرید و بعد از هربار استفاده آن را به جا قبلی خود بازگردانید. به این ترتیب سرعت شما در پیدا کردن لباس‌ها به طرز چشم‌گیری افزایش می‌یابد.

نکاتی برای داشتن کمد لباس منظم و شیک

مطالب مرتبط:

۱- قانون ۸۰ ۲۰ و داشتن یک کمد لباس کامل

۲- لباس های ضروری در کمد لباس یک خانم فرانسوی

۳- ۵ نکته برای تمیز کردن کمد لباس ها در تابستان

۴- ۱۵ مدل کت زنانه جدید به انتخاب سردبیر چی بپوشم

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :