نکات آرایشی که در تابستان باید به آن‌ها توجه کنیم

0

با گرم شدن هوا در فصل تابستان و در پی عرق کردن صورت، معمولا آرایش‌ها چندان دوامی ندارند و به زیبایی صورت کمکی نمی‌کنند. در این مقاله نکات آرایشی را بیان می‌کنیم، تا در فصل تابستان هم بتوانید آرایشی ماندگار داشته باشید. با چی بپوشم همراه باشید:

ضد آفتاب را فراموش نکنید

آفتاب گرم تابستان اهمیت مراقبت از پوست در برابر نور خورشید را بیشتر می‌کند. فرقی نمی‌کند چه نوع پوستی داشته باشید، به هرحال استفاده از یک ضد آفتاب مناسب برای هر فردی در این فصل ضروری است. توصیه می‌کنیم اگر در فصل تابستان زیاد استخر می‌روید، حتما از محصولات آرایشی ضد آب استفاده کنید.
 نکات آرایشی که در تابستان باید آن‌ها توجه کنیم

کرم پودر مناسب استفاده کنید

در فصل تابستان به دلیل گرمای هوا و شدت نور آفتاب ماسیدگی کرم بر روی پوست زیادتر از هر زمان دیگیر اتفاق می‌افتد، به همین دلیل در انتخاب رنگ کرم پودر دقت داشته باشید و از انواع فاقد چربی این کرم پودرها استفاده کنید.

 نکات آرایشی که در تابستان باید آن‌ها توجه کنیم

پاکسازی پوست را فراموش نکنید

قبل از خواب حتما صورت خود را کاملا از مواد آرایشی که در طول روز استفاده کرده‌اید، پاک کنید تا پوست امکان تنفس داشته باشد. این کار را می‌توانید به وسیله دستمال مرطوب و یا انواع شیر‌ پاک‌ کن‌ها انجام دهید. همچنین در انتها، تمام صورت خود را با یک مرطوب کننده مناسب، مرطوب کنید. توجه کنید که برای پاک سازی و مرطوب کردن اطراف چشم از شیر پاک‌ کن و مرطوب‌کننده مخصوص چشم استفاده کنید.
  نکات آرایشی که در تابستان باید آن‌ها توجه کنیم

نکات آرایشی فصل تابستان

۱- در این فصل به جای استفاده از سایه‌های کرمی از سایه‌های پودری با رنگ روشن استفاده کنید. توجه داشته باشید، استفاده از سایه‌هایی با رنگ تیره در صورت عرق کردن، ماسیدگی سایه را به وضوح نشان می‌دهد.
۲- بهتر است به جای استفاده از خط چشم مدادی، از خط چشم‌های ضدآب استفاده کنید. با این کار هم چشمانی زیبا خواهید داشت و هم با محو شدن خط چشم مواجه نخواهید شد.
نکات آرایشی که در تابستان باید آن‌ها توجه کنیم
۳- همیشه ابروهای مرتبی داشته باشید. بهتر است رنگ ابروهای شما در این فصل روشن‌تر باشند. همچنین می‌توانید از مداد و سایه ابرو برای روشن کردن ابروهای خود استفاده کنید.
۴-  برای جلوگیری از خشک شدن لب‌ها از برق لب استفاده کنید و همیشه آن‌ها را مرطوب نگه دارید.
۵- به جای استفاده از دستگاه سولاریوم برای برنزه کردن پوستتان، از انواع کرم براق کننده بدن استفاده کنید تا از خطرات ناشی از آن جلوگیری شود.
۶- برای جلوگیری از شکنندگی ناخن‌هایتان در فصل تابستان، به تغذیه خود توجه کنید و از تقویت‌کننده‌های ناخن استفاده کنید.
 نکات آرایشی که در تابستان باید آن‌ها توجه کنیم
 
مطالب مرتبط:
نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 26 جولای 2017

عالی مثل همیشه

نرگس حسین زاده در تاریخ 28 جولای 2017

ممنونم سارا جان به خاطر دنبال کردن مطالب سایت خودتونارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :