راه‌های از بین بردن غبغب

0

غبغب توده ای از چربی است که به دلیل اضافه وزن زیر چانه  ایجاد می گردد. راه‌های از بین بردن غبغب عنوان مقاله ای است که در ادامه به آن اشاره خواهیم نمود. 

برای از بین بردن غبغب باید چربی کل بدن را کاهش داد و می دانیم که این کار بدون تغییر در سبک زندگی و کاهش کالری دریافتی و سوزاندن کالری بیشتر  با ترکیبی از ورزش و رژیم غذایی ممکن نیست. اما در کنار ورزش و رژیم، استفاده از حرکات صورت هم برای کاهش این چربی ها بسیار مفید است.
از یک رژیم غذایی سالم، غنی از غلات سبوس دار، میوه، سبزیجات و گوشت بدون چربی پیروی کنید، آب کافی در طول روز بنوشید و از خوردن غذاهای چرب و سرخ شده بپرهیزید.
از کالری سنج استفاده کنید و هر هفته 500 کالری از کالری های دریافتی خود را کاهش دهید تا به کالری مناسب وزن خود برسید. با این روش هفته ای نیم کیلو از وزنتان کاهش خواهد یافت؛ که مقداری از وزن کم شده از چربی های غبغب شما خواهد بود.

راه‌های از بین بردن غبغب

پیاده روی، دوچرخه سواری، حرکات ایروبیک، شنا و تمام ورزش های هوازی به مدت 30 دقیقه یا بیشتر در روز به سوزاندن چربی های بیشتر کمک می کند.

هر نوع ورزش هوازی اگر ضربان قلب را افزایش دهد مناسب خواهد بود. ورزش برای عضله سازی، افزایش سوخت و ساز بدن و سوزاندن چربی، و همچنین چربی های غبغب مفید است.

راه‌های از بین بردن غبغب

ورزش صورت

برای سفت کردن عضلات زیر چانه  این حرکات را انجام دهید:

  • یک دست را  زیر چانه خود قرار داده و  با حرکات سریع فک خود را بالا و پایین ببرید و به دست فشاری ملایم وارد کنید.
  • با انگشت خود حرکت ضربه ای آرام  به چربی های زیر چانه بزنید.
  • سرتان را به عقب ببرید و لب پایین و چانه خود را به سمت جلو بکشید و 5 ثانیه نگه دارید، این  بهترین حرکت برای از بین بردن چربی های چانه و فک است.
  • دهان را باز و زبان را به فک بالا بچسبانید و فشار دهید.
  • همه این حرکات را 20 تا 30 بار در روز انجام دهید.

راه‌های از بین بردن غبغب
نکاتی برای از بین بردن غبغب
برنامه غذایی روزانه خود را یادداشت کنید، این کار به شما کمک می کند تا بفهمید که چه روز هایی و با چه شرایطی میل شما به خوردن بیش تر می شود تا بتوانید آن ها را کنترل کنید.

مطالب مرتبط:

1- آموزش تصویری ماساژ صورت

2- چگونه چاقی شکم را بپوشانیم؟

3- آب کردن چربی های شکم بدون ورزش

نرگس حسین زاده
نویسنده: نرگس حسین زاده


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :