چرا این طراح مد مشهور همیشه موهایش را دم اسبی می‌بست؟

احتمالا وقتی اسم کارل لاگرفلد، طراح لباس بزرگ آلمانی را می‌شنوید، به یاد کت شلوار مشکی، عینک آفتابی و موهای سفید بلند او می‌فتید که به صوت دم اسبی بسته شده‌اند.

دم اسبی لاگرفلد

این تصویر او در دنیای فشن بر روی اکسسوری‌های بسیاری نیز نقش بسته است. اما باید بدانید که این نابغه مد و فشن که با برندهای مطرح و لوکسی همچون شانل و فندی همکاری می‌کرد، همیشه این ظاهر را نداشته است و رسیدن به این امضای شخصی در استایلش، نیازمند گذر روزها و تصمیمات جدید بوده است.

دم اسبی لاگرفلد

استایل رنگارنگ در جوانی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید کارل لاگرفلدی که این روزها با کت و شلوار مشکی و پیراهن سفیدش در گوشه ذهن ما جا خوش کرده است، در دوران جوانی استایل‌های رنگارنگ و متنوعی را به تن می‌کرده است. البته جالب‌ترین قسمت استایل این طراح، موهای بلند و دم اسبی‌اش بود که یکی از مهم ‌ترین مولفه‌های او در دنیای فشن به شمار می‌رفت.

دم اسبی لاگرفلد

از موی جعد تا دم اسبی مشهور

لاگرفلد تا سال ۱۹۷۶ با موهای مجعد و بلندش در انظار عموم ظاهر می‌شد اما پس از آن به یکباره تصمیم گرفت که با موهای دم اسبی چشم‌ها را خیره کند. همین مدل موی جدید رفته رفته باعث مطرح شدن اسم او شد و پس از آن این طراح با اثبات توانایی‌هایش به یک چهره شناخته شده تبدیل شد. البته باید بدانید که دم اسبی او از ابتدا سفید و یک‌دست نبود ولی کارل پس از مدتی تصمیم گرفت از رنگ موی سفید استفاده کند و بدین ترتیب با موهای خاکستری و گندمگونش خداحافظی کرد. چهره جدید او جدیت و صلابت خاصی را به مخاطب نشان می‌داد.

دم اسبی لاگرفلد

برند کارل لاگرفلد

این روزها که بیش از سه سال از مرگ کارل لاگرفلد می‌گذرد، اسم و افتخارات او که به عنوان تم مراسم مت گالا ۲۰۲۳ انتخاب شده است، را بسیار می‌بینیم. برند لاگرفلد نیز امروزه از برندهای محبوب و مطرح جهان است که بر خلاف بسیاری از برندهای دیگر، به جای لباس‌های اوت کوتور (لباس‌های مجلل و سفارشی)، به برندی برای لباس‌های آماده‌ی پوشیدن معروف است.

دم اسبی لاگرفلد

دم اسبی لاگرفلد

مریم فخری
نویسنده: مریم فخری


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :