این طراحان مد، غم‌انگیزترین سرنوشت‌ها را داشته‌اند!

بقا در صعنت مد و فشن کار دشواری به نظر می‌رسد؛ از طرفی باید روی کار خود تمرکز کنید، باید خلاق و نوآور باشید و با ایده‌های ناب و استراتژی پیش بروید. همچنین روی روابط اجتماعی و نحوه ارائه سبک خود حسابی کار کنید. از سویی دیگر باید رقبای خود را بشناسید و از آن‌ها سبقت بگیرید و پیشروی کنید. با این حال افراد زیادی توانسته‌اند در این عرصه بدرخشند. متاسفانه بسیاری از آن‌ها با سرنوشت غم انگیزی مواجه شدند؛ برخی با بیماری مبارزه کردند، برخی در اوج افسردگی به زندگی خود پایان دادند و بعضی از آن‌ها به شیوه‌ای مرموز و رازآلود زندگی خود را از دست دادند.

مرگ طراحان مد

ورساچه یکی از برندهای مشهور مد در دنیاست و نقطه تاریک آن مرگ طراح بزرگ جیانی ورساچه است. درست زمانی که دنیا برای سالگرد تاسیس این برند در روز پانزدهم جولای آماده می‌شد، خبری سراسر دنیا را شوکه کرد؛ روز چهاردهم جولای سال 1997 موسس برند ورساچه به ضرب گلوله کشته شد. ابتدا گزارش رسید که جسد دو مرد در عمارت قدیمی ورساچه در آمریکا که تبدیل به هتل ویلایی کاسا کاسورینا شده، پیدا شده است. این اتفاق را بعد از ظهر روز قبل از سالگرد، کارکنان خانه فهمیده بودند. پلیس هنوز جزئیات و ماهیت مرگ آن دو مرد را پخش نکرده است. این رویداد غم انگیز و غیرمنتظره بخشی از داستان جانی ورساچه را تشکیل داد.

در این مطلب با چند طراح معروف شما را آشنا خواهیم کرد. تمام این افراد در زمان اوج خود دنیا را برای همیشه ترک کردند.

جانی ورساچه

مرگ طراحان مد

ورساچه که همچنان یکی از معتبرترین خانه‌های مد در جهان است محبوبیت خود را مدیون بنیانگذار خود جانی ورساچه است. جانی در پله‌های عمارت خود در ساحل میامی با اصابت گلوله در سال ۱۹۹۷ به قتل رسید‌. کسی که او را کشت، اندروکونانان، یک قاتل زنجیره‌ای بود که بعدا خودکشی کرد.

ایزابل تولدو

مرگ طراحان مد

ایزابل تولدو، طراح لباس کوبایی – آمریکایی به خاطر کلکسیون‌هایی که در بوتیک خود ارائه می‌کرد به شهرت رسید. او همچنین برای میشل اوباما، که به مدت ۸ سال بانوی اول ایالت متحده آمریکا بود، استایل طراحی کرده بود. ایزابل پس از مبارزه نفس‌گیر با بیماری سرطان سینه سرانجام در روز بیست و ششم آگوست سال ۲۰۱۹ در سن ۵۹ سالگی درگذشت.

مرگ طراحان مد

الکساندر مک کوئین

مرگ طراحان مد

لی الکساندر مک کوئین یکی از طراحان اصلی ژیوانشی در دهه 90 و 2000 میلادی بود. او چهار بار برنده جایزه طراح برتر بریتانیا شد و برند خود را نیز تاسیس کرد. مک کویین وقتی که به شدت افسرده بود و به مواد مخدر معتاد شده بود، در خانه‌اش در می فر لندن  سال 2010 جان خود را گرفت. قبل از آن هم دوبار تا سر حد مرگ مواد مصرف کرده بود.

مرگ طراحان مد

لورن اسکات

مرگ طراحان مد

لورن اسکات ابتدا در پاریس به عنوان مدل شروع به کار کرد اما قبل از اینکه در صنعت مادلینگ صعود کند برای سلبریتی‌هایی هم چون مدونا و جولیا رابرت طراحی استایل انجام داد و بارها برای طراحی لباس‌های سیلوئت خود مورد تحسین قرار گرفت. او پس از گذراندن دوره کامل افسردگی در منهتن در سال 2014 خودکشی کرد. او با مایک جاگر خواننده و فیلم ساز آمریکایی در رابطه بود. جاگر در این باره گفت: “من هنوز در تلاشم تا بفهمم چگونه زندگی معشوق و بهترین دوستم به شیوه‌ای غم انگیز و به دست خودش به پایان رسید؟”

مرگ طراحان مد

کیت اسپید

مرگ طراحان مد

اسپید با کیف دستی‌هایی که در دهه 90 طراحی کرد، ترند بازار کیف دستی شد و رکوردها را شکست و سنبل مد در نیویورک شد. همچنین او برند جدیدی را در سال 2016 ثبت کرد. متاسفانه اسپید مدتی طولانی از افسردگی و اضطراب رنج می‌برد دوام نیاورد و خود را در آپارتمان خود حلق آویز کرد و جان خود را از دست داد.

کریتیسن دیور

مرگ طراحان مد

دیور راه را برای دید جدید در صنعت مد هموار کرد، او به طراحی‌های منحنی سیلوئت معروف بود.  پیشرو فوانسوی صنعت مد در سال 1957 بر اثر حمله قلبی در 52 سالگی درگذشت. دستیار ارشد دیور، ایو سن لوران را او را ادامه داد و میراث سبک نوآورانه دیور را به ارث برد.

کارل لاگرفلد

مرگ طراحان مد

مرد اول برند شانل زندگی حرفه‌ای مفصلی داشت و از سال 1983 تا زمان مرگش در سال 2019 به عنوان گرداننده اصلی برند شنل کار می‌کرد. او همچنین با خانه مدهای دیگری مشغول به کار بود. او پس از موفقیت‌های بسیاری در بازار مد، نتوانست بر بیماری سرطان پانکراس قلبه کند و در بیمارستان آمریکایی پاریس از دنیا رفت.  او قبل از مرگ خواسته بود هرگز تشیع جنازه رسمی برای او برگزار نشود.

اوسی کلارک

مرگ طراحان مد

مایک و بیانکا جاگر از مشتری‌های پر و پا قرص اوسی کلارک بودند. کلارک از طراحان پویا و برجسته دهه 60 و 70 محسوب می‌شد. کلارک برای طراحی لباس های چاپی، پیراهن های زنانه و سرهمی شناخته شده بود. متاسفانه او توسط عشق سابقش به ضرب گلوله جان باخت و قاتل تنها 6 سال برای این قتل در زندان مجازات شد.

رودولف موشامر

مرگ طراحان مد

رودولف موشامر یکی از مورد احترام ترین طراحان آلمانی در دهه 1990 بود. موشامر به طراحی‌های افراطی خود و لباس‌های عجیب غریبی که می‌پوشید به شهرت رسید.  موشامر علی رغم تعهدی که به کار خیر داشت، توسط مردی که به عنوان برده جنسی استخدام شده بود، خفه شد و در سال 2005 به قتل رسید.

هالستون

مرگ طراحان مد

هالستون یکی از مشهورترین ترین در دهه 70 میلادی بود. او به برش‌های تمیز و ظریف طراحی‌هایش و همچنین مینیمال بودن سبک لباس‌هایش محبوب شد. او از آن دسته افرادی بود که با افراد سرشناس بسیاری از جمله الیزابت تیلور و اندی وارهول رابطه صمیمانه‌ای داشت. او بعد از 18 ماه مبارزه با سرطان نای از ایدز در سال 57 سالگی درگذشت. خانه مد هالستون همچنان پابرجاست و به حیات خود ادامه می‌دهد.

رقیه باقری
نویسنده: رقیه باقری
«فشن محو می‌شود و از بین می‌رود، اما استایل جاودان است و همیشه زنده می‌ماند.» سخن ایو سن لورن طراح مد نیز باید در ذهن همه ما نقش ببندد، زیرا امروزه به جای اینکه استایل یونیک و منحصر به فرد خود را بسازیم، سعی می‌کنیم با ترند‌هایی که بزرگان تعیین می‌کنند پیش برویم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :