راهنمای خرید شلوار جین زنانه

شروع فصل پاییز بهترین زمان برای کنار گذاشتن شلوارهای جین قدیمی و خرید شلوارهای جدید است. اگر شما قصد خرید شلوار جین زنانه دارید باید بگوییم که کار بزرگی در پیش دارید. برای داشتن یک خرید موفق شما باید به نکاتی توجه کنید که در این مقاله با عنوان راهنمای خرید شلوار جین زنانه خواهید خواند.

با فاق شروع کنید

اولین قدم در انتخاب یک شلوار جین زنانه (Jean) مشخص کردن طول مناسب برای فاق شلوار است. فاق در راحتی و فیت بودن شلوار اهمیت زیادی دارد و نقش مهمی در استایل شلوار نیز ایفا می کند. فاق ها اندازه های مختلفی دارند که بر اساس ابعاد زیر به آن ها فاق بلند متوسط یا کوتاه می گویند. فاق کوتاه برای خانم هایی که کمر باریک و پایین تنه پر تری دارند مناسب‌تر است و فاق بلند برای خانم‌های با قد کوتاه تر که اندام لاغری دارند و یا شکم برجسته‌ای دارند توصیه می‌شود.

راهنمای خرید شلوار جین زنانه

مدل شلوار جین زنانه

مرحله بعدی مشخص کردن مدل شلواری است که می‌خواهید. انتخاب مدل به فرم اندام و شخصیت شما بستگی دارد. در زمان های گذشته هر سال یک مدل خاص مد می‌شد و همه بدون توجه به ویژگی‌های جسمی و روانی خود آن را می پوشیدند اما خوشبختانه امروز همه مدل شلواری در همه زمان‌ها مد است و محدودیتی وجود ندارد.

  • شلوار تنگ برای اندام‌های مختلف مناسب است به شرطی که با لباس مناسب پوشیده شود.
  • شلوار زانو به پایین گشاد برای خانم‌های با اندام مستطیلی که می‌خواهند در اندام خود فرم ایجاد کنند مناسب است.
  • شلوار آزاد که از کمر به پایین گشاد و آزاد است با همه نوع اندام سازگار است و پاها را لاغرتر نشان می‌دهد.
  • شلوار راسته اصلی‌ترین نوع شلوار است که با هر فرم اندامی هماهنگی دارد.
  • شلوار دمپا گشاد برای اندام های گلابی  شکل مناسب است و اندام را متناسب تر نشان می‌دهد.

راهنمای خرید شلوار جین زنانه

رنگ شلوار جین زنانه

مرحله بعدی انتخاب رنگ شلوار جین زنانه است که بر اساس میزان شستشوی آن با اسیدها به دست می‌آید. اگر به دنبال شلواری مقاوم هستید و همچنین اگر چاق هستید شلوارهای تیره‌تر را انتخاب کنید. در غیر این صورت می توانید هر رنگی را که دوست دارید انتخاب کنید. شلوارهای جین علاوه بر آبی رنگ‌های دیگری هم دارند که در صورت علاقه به ایجاد تنوع در استایل خود می توانید از آن‌ها تهیه کنید.

راهنمای خرید شلوار جین زنانه

شلوار جین زنانه براساس فرم بدن انتخاب کنید

۱- شلوار جین زنانه برای افراد قد بلند: برای زنان قد بلند، یافتن یک شلوار جین که فاصله بین مچ پا تا بالای ران را زشت نشان ندهد، بدون رفتن به یک فروشگاه خاص دشوار است. کارشناسان ما شلوارهایی را پیشنهاد می‌دهند که خیلی بلند بوده و چین‌های بالای آن عمداً کمتر باشند.

۲- شلوار جین زنانه برای افراد با باسن کوچک: یک شلوار لی مناسب می‌تواند این مشکل را هم برطرف کند. به دنبال شلواری با جیب‌های بزرگ‌تر باشید تا با این کار قسمت پشت خود را بیشتر پوشش داده و فرم بهتری به آن بدهید.

۳- شلوار جین زنانه برای افراد با شکم بزرگ: اگر شکم شما کمی بزرگ‌تر از اندازه‌ی دلخواه است، یک شلوار جین زنانه فاق بلند و کمی گشادتر را انتخاب کنید تا در عین پوشش دادن شکم، راحت‌تر هم باشید.

راهنمای خرید شلوار جین زنانه

۴- شلوار لی زنانه برای افراد درشت: شلوار جین تیره، کمی گشاد همراه با فاق متوسط تا بلند، پاهای شما را کشیده‌تر نشان داده و ظاهر کلی شما را بهتر می‌کنند.

۵- شلوار لی زنانه برای افراد با باسن بزرگ: مطمئن شوید که از شلوارهای خیلی تنگ با فاق کوتاه  که اندام شما را بد نشان می‌دهند دوری می‌کنید. در عوض به سراغ شلواری آزاد همراه با قسمت فاق بلندتر بروید.

۶- شلوار جین زنانه برای افراد با را بزرگ: حرف ما با زنانی با ران‌های عضلانی است. زمانی که تناسبی میان ران‌ها و کمر شما وجود ندارد، چیزی که می‌تواند مشکل شما را حل کند شلوار جینی کاملاً راسته است.

۷- شلوار جین زنانه برای افراد با اندام ظریف: زمانی که صحبت از شلوار جین می‌شود، بزرگ‌ترین مشکل مساله قد است؛ اما اگر فرد خیلی هم ظریف باشد، مشکل اندازه نبودن کمر هم به آن اضافه می‌شود. به دنبال شلوارهای تیره رنگ با اندکی چین در جلوی آن باشید تا با این کار کمی خود را قد بلند تر نشان دهید.

 

مطالب مرتبط:

۱- ۷ مدل شلوار زنانه ضروری برای شیک پوش ها

۲- انواع شلوار زنانه

۳- همراه با شلوار جین مشکی چی بپوشیم ؟

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شما

sara در تاریخ 16 اکتبر 2016

مثل همیشه عاااااااالی

مهشید در تاریخ 16 اکتبر 2016

ممنون سارای عزیزارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :