از صدف بیوتی تا ملینا تاج؛ با مشهورترین بلاگرهای ایرانی آشنا شوید!

عصری است که یکی از راه‌های پولدار شدن، از «دیده شدن» می‌گذرد. عصری که می‌توانی یک ورزشکار معروف، بازیگر سرشناس، سیاست مدار محبوب نباشی و سر از دنیای سلبریتی‌ها در بیاوری. تنها هم این نیست! سر از دنیای سلبریتی‌ها در میاوری اما بالاتر از بسیاری از آن‌ها قرار می‌گیری. البته به لطف دنیای مجازی و سردمدار این روزهایش «اینستاگرام»!

بیوتی بلاگرها

یکی از گروه‌هایی که از راه این پلتفرم، معروف و حسابی پولدار شده اند، بلاگرها هستند. بلاگرهایی که در شاخه‌های بسیار متفاوت فعالیت می‌کنند و البته ما می‌خواهیم به گروهِ «بیوتی بلاگرها» ی ایرانی و البته، خانم بپردازیم. کسانی که تمرکزشان بر زیبایی و لباس و آرایش و… است. قبل از آن اما باید یک واحد، واژه‌شناسی و اقتصاد بگذرانید.

یوتیوبرها آمدند بعد اینستاگرامی‌ها

اول از همه اینکه یوتیوبرهای زیبایی خیلی زودتر دست به کار شدند. اسم‌شان هم بود «وبلاگر زیبایی»، یا «اینفلوئنسر زیبایی».

بیوتی بلاگرها

این افراد ویدیوهایی را در مورد لوازم آرایشی، مد، آرایش مو، هنر پرداختِناخن و…هرچیزی که به نوعی مرتبط با زیبایی بود، در YouTube منتشر می‌کردند.

درآمد وبلاگ نویسانِ زیبایی چقدر است؟

بلاگرهای زیبایی بسته به اینکه در کدام کشور زندگی می‌کنند درآمدهای متفاوتی دارند، مثلا متوسط درآمد سالانه یک بلاگر زیبایی در امریکا سال گذشته، ۴۳.۸۰۰ دلار بوده است. یعنی حدود ۲۱.۰۶ دلار در ساعت، ۸۴۲ دلار در هفته و ۳۶۵۰ دلار در ماه!

بیوتی بلاگرها

وبلاگ تخصصی Millennial Money هم یک گزارش داشته مبنی بر اینکه وبلاگ نویسان می‌توانند سالانه بیش از ۱۰۰۰۰۰ دلار درآمد داشته باشند که البته این درآمد در سال اول، بین ۵۰۰ تا ۲۰۰۰ دلار متغیر است. این‌ها را گفتیم تا اگر تصمیم به ورود در این راه دارید بدانید پشت در سبزِ این باغ چه چیزها خوابیده! و حالا نوبت می‌رسد به بیوتی بلاگرهای ایرانی!

الناز گلرخ؛ زیبایی ضدربدر دو با سایه‌های رنگی

الناز، ۳۷ساله است. یک متر و ۷۳ سانت قد دارد و در دبی و لس آنجلس زندگی می‌کند. صفحه او در حال حاضر نزدیک به ۷ میلیون نفر دنبال کننده دارد. زمینه تخصصی که او «میکاپ» است.

بیوتی بلاگرها

او ظاهری بی‌عیب و نقص دارد که احتیاجی به آرایش ندارد؛ اما با این حال با آرایش کردن خودش و تهیه فیلم و انشار در اینستاگرام توانست یک اینفلوئنسر موفق و شناخته شده ایرانی شود.

بیوتی بلاگرها

بیوتی بلاگرها

مهارت او در انتخاب و ترکیب رنگ‌ها در میکاپ؛ آرایش او را خاص می‌کند. الناز همچنین مهارت زیادی در سایه زدن دارد و چهره‌هایی جذاب از خودش می‌سازد.

بیوتی بلاگرها

پریا عرب زاده؛ مهندس پرواز روی صحنه مد و فشن

پریا یک سوپراستار اینستاگرام با ۳.۹ میلیون دنبال کننده است. در ایران به دنیا آمده اما بیشتر دوران کاری خود را در دبی گذرانده است.

بیوتی بلاگرها

او که در دو مسابقه زیبایی و مدلینگ- به ترتیب Miss Beauty ۲۰۱۰ و Miss World Next Top Model- برگزیده شده است؛ در رشته مهندسی پرواز تحصیل کرده است.

بیوتی بلاگرها

طراحی لباس ورزشی یکی از تجربه‌های این سال‌های این مدل پر سر و صدا بوده است که طرفداری خود را از تیم پرسپولیس هم نشان داده.

بیوتی بلاگرها

پریا یکی از ثروتمندترین مدل‌ها و در لیست محبوب‌ترین آن‌ها است. طبق گزارش‌هایی که درباره دارایی‌های او نوشته شده؛ دارایی خالص پریا عرب‌زاده ۵ میلیون دلار است.

صدف بیوتی؛ جراح پلاستیکی که آرایشگر شد

صدف یکی از نام آشناترین بیوتی بلاگرهای ایرانی برای ایرانیان است. او با ۳.۹ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام یکی از موفق‌ترین زنان ایرانی در زمینه آرایش و زیبایی به شمار می‌آید.

بیوتی بلاگرها

صدف در حال حاضر در آمریکا زندگی می‌کند و در مصاحبه‌هایش گفته است؛ از کودکی به آرایشگری علاقه زیادی داشته و معتقد بوده که یا باید آرایشگر شود یا جراح پلاستیک! اما به پیشنهاد مادرش تحصیل در رشته شیمی را انتخاب کرد تا بتواند بر اساس اطلاعاتی که در این زمینه به دست آورده بود، کارخانه لوازم آرایشی و بهداشتی راه اندازی کند.

بیوتی بلاگرها

صدف از هفت سال پیش فعالیت خودش را در این زمینه شروع کرده است ئ خیلی زود رشد پیدا کرد و میزان شهرتش تا جایی رسید که مجله امریکایی فوربس که مسایل تجارت و مشاغل را دنبال می‌کند او را به عنوان اولین اینفلوئینسر زیبایی ایرانی در جهان معرفی کرد.

بیوتی بلاگرها

این بلاگر مشهور ایرانی با انتشار ویدیوهای آموزشی در مورد آرایش، ماسک صورت و سایر مطالب مرتبط با زیبایی در صفحه اینستاگرام خود توانسته توجه بسیاری را به خود جلب کند.

بیوتی بلاگرها

شاید برایتان جالب باشد اگر بدانید او پیش از این عمل زیبایی هم داشته است.

بیوتی بلاگرها

صدف با گذاشتن فیلم‌های آموزشی در صفحه اینستاگرامش و در کمتر از یک سال؛ بدون هیچ تبلیغاتی حدود ۱.۹ میلیون فالوور پیدا گرد و تیک آبی هم گرفت.

بیوتی بلاگرها

در نهایت هم اینکه این بیوتی بلاگر ایرانی در سال ۲۰۱۹ به مراسم «بیوتی کین» دعوت شد که یکی از بزرگترین گردهمایی‌های برندهای آرایشی معروف دنیا است.

ملینا؛ تاجِ اینفلوئنسرهای زیبایی ایرانی

ملینا یکی از برجسته‌ترین اینفلوئنسرهای ایران است. او جایگاه خود را به عنوان اینفلوئنسر زیبایی، میکاپ آرتیست و گریمور تثبیت کرده است.

بیوتی بلاگرها

ملینا ۲.۱ میلیون دنبال کننده در اینستاگرام و ۹.۴۳ مشترک یوتیوب به دست آورده است. دلایل محبوبیت بی‌وقفه او هم به راحتی قابل درک است.

بیوتی بلاگرها

بیوتی بلاگرها

آموزش‌های ویدیویی او همیشه نکات مفیدی را برای مخاطبانش دارد که شامل: «نحوه آرایش کردن، حفظ پوست سالم و دستور العمل‌هایی برای ماسک‌های ارگانیک خانگی» است.

بیوتی بلاگرها

شهرت ملینا به عنوان یک تأثیرگذار و متخصص زیبایی از مرزها عبور کرده است و او در رویدادهای بزرگی با موضوع آرایش و زیبایی حضور دارد. ملینا موفقیت خود را مدیون فالوورهایش است.

بیوتی بلاگرها

در نهایت اینکه با افرادی مانند سواروسکی Swarovski برند مشهور تجهیزات تزیینی، نارس NARS برند آرایشی معروف فرانسوی و بابی براون برند وسایل آرایشیِ میکاپ آرتیست مشهوری به همین نام است، همکاری کرده است.

مصی روشن
نویسنده: مصی روشن


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :