کفش چرم عسلی مردانه را با چه لباسی ست کنیم؟

0

کفش‌های چرم مردانه با رنگ قهوه‌ای مایل به زرد که در ایران به عسلی هم معروف است، با نام Tan shoes شناخته می‌شود. بسیاری از آقایان بر این تصور هستند که انتخاب برای ست کردن این کفش دشوار خواهد بود. سایه‌های تیره در برخی نمونه‌های این مدل کفش جلوه خاصی به آن می‌بخشد، شاید از نظر شما یک جفت کفش قهوه‌ای عسلی به اندازه یک جفت کفش مشکی کاربردی نباشد اما به راحتی می‌توانید آن را در کنار مشکی، آبی ملوانی و البته انواع قهوه‌ای‌ها قرار دهید. کفش چرم عسلی مردانه را با چه لباسی ست کنیم؟

کفش چرم عسلی مردانه را با چه لباسی ست کنیم؟

کفش عسلی می‌تواند در کنار شلوار خاکستری یک کنتراست یکنواخت لطیف بسازد اما اگر اهل ریسک کردن نیستید و نمی‌دانید بهترین انتخاب‌ها درکنار کفش قهوه‌ای چیست بهتر است به سراغ تیره‌ترین‌ها بروید، سرمه‌ای گزینه مناسبی است و با یک جفت کفش عسلی تیره ترکیبی همه جاپوش می‌سازد.

 

اگر کفش قهوه‌ای شما یک جفت  Brogues یا همان هشترک خودمان باشد بهتراست لباس‌هایی که با آن ست می‌کنید طرح و رنگ برجسته‌ای نداشته باشند، کفش‌های هشترک درعین حال که به نظر رسمی هستند می‌توانند کاربردی و تطبیق پذیر با انواع موقعیت‌ها باشند، هم مناسب رویدادی رسمی و هم متناسب با استایل روزمره، مثلا یک جفت هشترک چرم قهوه‌ای با یک شلوار جین تیره کلاسیک ترکیبی فوق العاده به وجود می ‌آورد.

 

کفش چرم عسلی مردانه را با چه لباسی ست کنیم؟

جین آبی روشن و کفش عسلی از ترکیب‌های رویایی محسوب می‌شوند، ترکیبی قوی و ایده‌آل که بیشتر مناسب استایل روزمره هستند. تنالیته روشن جین احساس راحتی بیشتری را منتقل می‌کند و در کنار یک پیراهن سفید و متعلقات ظریفی همچون یک عینک آفتابی یا یک حلقه ساده می‌تواند ظاهری جذاب برای شما به ‌وجود ‌آورد.

از دیگر مدل‌های کفش چرم قهوه‌ای راحتی‌های لوفر هستند که ما بیشتر با لقب کالج آن‌ها را می‌شناسیم. ویژگی اصلی این مدل راحتی است پس نیازی به هماهنگ کردن تکه‌های رسمی نداریم. کافی است رنگ‌های درستی را انتخاب کنیم، این مدل هم همچون هشترک با سرمه‌ای و آبی ملوانی خوش ترکیب خواهد بود و اگر می‌خواهید که کالج شما خیلی هم ساده و روزمره به نظر نرسد از مدل‌های منگوله‌دار یا سگک‌دارکفش کالج انتخاب کنید.

کفش چرم عسلی مردانه را با چه لباسی ست کنیم؟

 

پیش از این درباره انواع چکمه‌های چلسی صحبت کردیم و اینکه چه استایلی مناسب این مدل بوت مردانه می‌باشد. حالا اگر یک جفت بوت چلسی قهوه‌ای عسلی داشته باشید به راحتی می توانید با گستره متنوعی آن را استایل کنید، از جین آبی و تی‌شرتی ساده گرفته تا کت و شلواری یکدست و کلاسیک، درمورد رنگ هم قهوه‌ای سوخته یا طیف‌های تیره دیگر بسیار سازگار خواهد بود.

کفش چرم عسلی مردانه را با چه لباسی ست کنیم؟

 

راهنمای مراقبت از کفش چرم قهوه‌ای

مهمترین نکته این است که به هیچ وجه کفش چرم را با آب نشویید در هنگام نگه‌داری آنها را در فضایی قرار دهید که به دور از گرد و خاک و نفوذ آب باشند. اگر کفش شما در یک روز شلوغ و بارانی کثیف و خیس شده، ابتدا با یک پارچه پنبه‌ای کاملا نرم خاک و گل را از آن پاک کنید، بعد اجازه دهید تا در دمای طبیعی اتاق خشک شود، بهتر است که از سشوار یا شوفاژ برای این کار استفاده نکنید. بهترین ماده برای تمیز و براق کردن کفش چرم واکس‌های سنتی و روغن‌های مخصوص کفش هستند فقط دقت کنید که حتما همرنگ کفش باشند تا دچار تغییر رنگ و شکل نشود، واکس‌های فوری به هیچ عنوان برای کفش چرم توصیه نمی‌شود.

حالا اگر یک جفت کفش جیر قهوه‌ای داشته باشید باید قبل از پوشیدن آن را تمیز وآماده کنید، اسپری مخصوص کفش‌های جیر باعث می‌شود که گرد و خاک کمتری بر آن‌ها بنشیند و این ذرات به عمق جیر نفوذ نکند، با استفاده از اسپری بعد از هربار پوشیدن به راحتی تنها با یک برس نرم می‌توانید سطح کفش را پاکیزه کنید. اگر کفش جیر شما پیش از این کثیف و آسیب دیده شده نگران نباشید با وجود جنس حساس جیر این امکان وجود دارد که با یک پاک کننده چند منظوره با قدرت متوسط کفش‌هایتان را نجات دهید، فقط فراموش نکنید که پس از این هیچ گاه بدون استفاده از اسپری کفش جیر را نپوشید.

 

درنهایت دانستیم که بهترین ترکیب‌ها برای کفش قهوه‌ای عسلی طیف آبی‌ها و قهوه‌ای‌ هستند و فراموش نکنید که رنگ‌های روشن و جنس جیر این مدل کفش‌ها به آسانی کثیف می‌شوند پس روش و ابزار تمیزکردن آن را بشناسید و تهیه کنید.

مطالب مرتبط:

۱- ۸ نکته کلیدی برای خرید کفش مناسب پاهایتان

۲- انتخاب کفش مناسب مردانه برای تابستان

۳- چه جوری کفش مناسب بخرم؟

۴- با کتانی مشکی چی بپوشیم ؟

فاطمه نظیفی
نویسنده: فاطمه نظیفی


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 31 مارس 2017

واقعا نکاتی که در مورد کفش مردانه نوشتید کامل بود مرسی چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :