chadmin در
0

چگونه یک ساعت مچی مناسب دستم کنم؟

چگونه یک ساعت مچی مناسب دستم کنم؟

چگونه یک ساعت مچی مناسب دستم کنم؟  سوالی که شاید همیشه در گوشه ذهن خود داشته باشید. ساعت های مچی دارای اندازه ها و استایل های مختلفی هستند که بسته به نوع کاربرد آن دارای جواهرات گرانقیمت نیز خواهند بود. هر چند این روزها افراد زیادی از جامعه را می بینیم که بسته به سلیقه خود ساعت های مچی رنگارنگ به دست می کنند اما باید به یاد داشته باشید که انتخاب ساعت مچی نیز دارای قواعد و قوانینی است که اگر مطابق آن گام بردارید مطمئنا خوشتیپ تر از قبل خواهید شد. بعلاوه به یاد داشته باشید که هرگز نباید ساعت مچی اسپرت را با کت و شلوار پوشید و این یکی از نبایدهای دنیای مد و فشن است.

در ادامه برای آشنایی با این قوانین با کارشناسان چی بپوشم همراه باشید.

چگونه یک ساعت مچی مناسب دستم کنم؟

۱- ساعت مچی مناسب برای محل کار خود انتخاب کنید

ساعت مچی که به صورت مرتبط هر روز در محل کار به دست می کنید باید ساعتی مقاوم و در عین حال راحت باشد. بسیاری از افراد از ساعت های مچی بند چرمی و یا لاستیکی برای محل کار خود استفاده می کنند که کارشناسان چی بپوشم به شما توصیه می کنند که ساعت هایی را به دست کنید که از جنس استیل هستند؛ زیرا هم مقاوم تراند و هم به هر نوع لباسی می توان آن ها ست نمود.

۲- به هنگام حضور در اماکن رسمی، حتما از ساعت های مچی مناسب استفاده کنید

هنگامی که به یک مراسم رسمی مانند ختم، عروسی، جشن فارغ التحصیلی و … می روید همیشه از ساعت های مچی رسمی استفاده کنید. ساعت های مچی رسمی معمولا از فلزات گرانبهایی چون طلا، نقره و یا پلاتین ساخته شده اند و قطرصفحه این دسته از ساعت های مچی بیش از ۴۱ میلی متر نخواهد بود.  همچنین در این نوع اماکن هرگز از ساعت های کامپیوتری استفاده نکنید.

همچنین به یاد داشته باشید که جنس ساعت مچی با سایر جواهرات شما باید یکسان باشد. به عنوان مثال اگر یک خانم هستید و از ساعت پلاتینی استفاده نموده اید باید گردنبند، گوشواره و … از جنس پلاتین داشته باشید. آقایان نیز توجه داشته باشند که جنس ساعت و دکمه سردست آنان نیز باید یکسان باشد.

۳- به یاد داشته باشید که چه زمانی ساعت مچی اسپرت به دست کنید

 همیشه به خاطر داشته باشید که انتخاب ساعت مچی اسپرت به نوع فعالیتی که قصد شرکت در آن را دارید بستگی دارد. ساعت های مچی مسابقه ای، شیرجه، خلبانی و … اساسا زمانی از ساعت مچی اسپرت استفاده خواهید نمود که می خواهید از آن به عنوان قطب نما، عمق سنج، ارتفاع سنج و … استفاده نمایید. و هرگز از ساعت مچی اسپرت به همراه کت و شلوار استفاده نکنید.

۴- ساعت مچی خود را با کمربند و کفش ست نمایید

 هنگامی که از ساعت مچی بند چرمی استفاده می کنید حتما به یاد داشته باشید که باید ساعت خود را با کمربند و کفش خود ست نمایید.

۵- ساعت مچی مناسب خود را انتخاب کنید

قبل از خرید ساعت مچی ابتدا تصمیم بگیرید که چه نوع ساعتی می خواهید به دستان خود کنید؟ خیلی به مد روز بودن ساعت مچی نباشید و راحتی مچ دستانتان را نیز مد نظر قرار دهید.

۶- بند ساعت مچی باید اندازه دستانتان باشد

بند ساعت مچی شما نباید خیلی گشاد باشد که ساعت دور دستانتان باشد و خیلی تنگ که مچ تان دچار خون مردگی شود. ساعت های مچی زنانه از آنجایی که گاهی از اوقات به جای دستبند استفاده می شوند نباید تنگ باشد.

چگونه یک ساعت مچی مناسب دستم کنم؟

۷- از ساعت های جیبی زمانی استفاده نمایید که مناسب ظاهرتان است

برای آقایان اگر این نوع ساعت ها را با کت و شلوار رسمی استفاده کنند انتخابی بسیار مناسب است.  زنجیر ساعت را از درون دکمه جلیقه عبور داده و سپس ساعت را در جیب جلیقه خود قرار دهید.  این مدل ساعت ها در نوعی تزئینی تر برای خانم ها نیز وجود دارد که آن را مانند گردنبند به دور گردن  و ساعت را در جیب پیراهنتان قرار دهید.

مطالب مرتبط:  

۱- چگونه یک ساعت مچی مردانه شیک انتخاب کنیم؟

۲- ۵ دلیل دوست داشتنی بودن ساعت پتک فیلیپ

۳- ۵ روش برای ست کردن زیورآلات و جواهرات با لباس

۴- ۱۱ ساعت مچی مردانه مارک دار اصل و شیک

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :