۵ دلیل دوست داشتنی بودن ساعت پتک فیلیپ

0

پتک فیلیپ به عنوان پیشتاز در صنعت تولید ساعت‌های مچی شناخته می‌شود که اختراع کرونوگراف به عنوان یکی از مهم ترین دستاوردهای این برند به شمار می رود.  دیگر ویژگی این برند لوکس تولید تمام قطعات ساعت در کارخانه‌های خود است. اما دلیل اصلی کلکسیونرها برای خرید و جمع آوری این ساعت مچی چیست؟ ۵ دلیل دوست داشتنی بودن ساعت پتک فیلیپ را در چی بپوشم بخوانید. 

تاریخچه کوتاه برند پتک فیلیپ

پتک فیلیپ (Patek Philipe) به عنوان پیشتاز در صنعت تولید ساعت‌های مچی شناخته می‌شود که اختراع کرونوگراف به عنوان یکی از مهم‌ترین دستاوردهای این برند به شمار می‌رود.  دیگر ویژگی این برند لوکس تولید تمام قطعات ساعت در کارخانه‌های خود است.

تقریبا تمام ساعت‌های این برند مشهور در حراجی‌های مختلف در جهان به قیمت‌های گزاف به فروش می‌رود.  این کمپانی در سال ۲۰۱۰ میلادی ۴۰،۰۰۰ و در سال ۲۰۱۲  حدود ۵۰،۰۰۰ ساعت مچی تولید نموده است. این کمپانی از سال ۱۹۳۲۲ توسط خانواده استرن مدیریت می‌شود.

پتک فیلیپ تاکنون برای بسیاری از افراد سرشناس و پادشاهان به تولید مدل‌های خاصی از ساعت پرداخته است که از آن میان می‌توان به ملکه انگلستان، پادشاه دانمارک و پادشاه مصر اشاره نمود.

۵ دلیل دوست داشتنی بودن ساعت پتک فیلیپ

۵ دلیل دوست داشتنی بودن ساعت پتک فیلیپ

۱- کمیاب بودن ساعت پتک فیلیپ: نکته جالب در مورد این برند ساعت سازی این است که از سال ۱۸۳۹ میلادی تاکنون تنها حدود یک میلیون ساعت مچی تولید کرده است! پتک فیلیپ به جزئیاتی زیادی در فرآیند تولید ساعت دقت می‌کند، فرآیند ساخت برخی از ساعت‌های این برند ۹ ماه زمان می‌برد و یک ساعت لاکچری حدود ۲ سال زمان برای ساخت نیاز دارد.

۵ دلیل دوست داشتنی بودن ساعت پتک فیلیپ

۲- طراحی خاص این ساعت: تمام فرآیند طراحی و ساخت قطعات ساعت پتک فیلیپ توسط انسان و دستی و بدون استفاده از ماشین‌آلات است. این به معنای این است که طراحی سری و ماشینی در این برند سوئیسی انجام نمی‌شود و همواره بهترین مدل ساعت توسط کارمندان و کارگران آن ساخته می‌شود به طوری که شبیه به هیچ ساعت مچی در جهان نیست.

۵ دلیل دوست داشتنی بودن ساعت پتک فیلیپ

۳- ارزش سرمایه گذاری دارد: نکته جالبی که د مورد این برند وجود دارد این است که ساعتی که در سال ۱۹۳۰ حدود ۳۰۰ دلار خریداری شده است امروز به قیمتی بیش از ۴۰،۰۰۰ دلار به فروش می‌رشد که نشان دهنده ارزش سرمایه گذاری کلکسیونرهای ساعت بر روی این ساعت است.

۵ دلیل دوست داشتنی بودن ساعت پتک فیلیپ

۴- شناسنامه‌دار بودن ساعت پتک فیلیپ: شاید دانستن اینکه قبل از شما صاحب این ساعت مچی چه شخصی بوده است جالب نباشد، اما مطمئنا برای یک کلکسیونر بسیار ارزشمند و مهم خواهد بود. بنابراین به راحتی می‌توانید با مراجعه به سایت پتک فیلیپ یک ساعت مچی با شناسنامه برای خود دست و پا کنید!

۵ دلیل دوست داشتنی بودن ساعت پتک فیلیپ

۵- هویت مشخص و اصیل: طراحی، ساخت و سایر موارد در این برند همگی توسط انسان انجام می‌پذیرد و تقریبا تمام قطعات ساعت از پلاتین و طلاست. همچنین هیچ قطعه از این ساعت به صورت برونسپاری تولید و ساخته نمی‌شود.

 

مطالب مرتبط:

۱- چگونه یک ساعت مچی رولکس بخرم؟

۲- راهنمای خرید ساعت رادو اصل

۳- چگونه ساعت مچی دنیل ولینگتون بخرم؟

سارا هنجنی
نویسنده: سارا هنجنی
دوستام به من میگن خوره مد بعضی هام میگن عشق تیپ زدن. لباس پوشیدن از بچگی برام مهم بوده، چند وقتی میشه که با سایت چی بپوشم به عنوان نویسنده همکاری میکنم. خیلی خوبه که آدم کاری انجام بده که دوست داره:)


دیدگاه شما

حسین کریمی در تاریخ 14 ژوئن 2017

من عاشق ساعت مچی پتک فیلیپ هستمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :