چگونه سایز خودتان را درست اندازه بگیرید؟

0

حتما برای شما هم پیش آمده که برای خرید لباس به فروشگاه مراجعه کرده‌اید و وقتی از شما پرسیدند که سایزتان چند است تا لباس مناسب را به شما بدهند، سایز درست خود را نمی‌دانستید. این وضعیت وقتی مشکل‌ساز می‌شود که مجبورید بخاطر ندانستن سایز، چند لباس را با چند سایز مختلف امتحان کنید، یا وقتی که فروشگاه، اتاق پرو ندارد؛ البته در هنگام خرید آنلاین هم این مسئله بسیار مشکل‌ساز است.

بنابراین بهتر است که یک بار برای همیشه، اندازه‌های خود را بدانید تا برای خرید لباس دچار دردسر نشوید.

با ما همراه باشید تا نحوه گرفتن اندازه‌های بدن را به شما آموزش دهیم.

نکته: البته تعداد بخش‌هایی از بدن که اندازه‌شان مهم است، زیاد می‌باشد، اما بسیاری از آن‌ها بیشتر برای الگوکشی و دوخت لباس موردنیاز هستند و برای خرید لباس، همین اندازه‌ها هستند که بیشتر از همه به کمکتان می‌آیند.

 

مطالب مرتبط:

اندازه گیری سایز کت و شلوار با راهکارهای ساده و کاربردی

چطور شلوار جین را اندازه کنیم؟

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

دور سینه

برای اینکار باید دورتادور سینه را اندازه بگیرید. متری بردارید، یک طرف آن را برروی برآمدگی یکی از سینه‌ها گذاشته و سر دیگر متر را از زیر بغل‌ها و از روی برآمدگی سینه دیگر رد کنید و دور بدن بپیچانید تا به نقطه اول برسد.

 

دور کمر

متر را کمی بالاتر از ناف خود بگذارید، همچون کمربند، دورتادور کمر خود بپیچید و به نقطه آغازین برگردانید. هنگام اندازه‌گیری، شکم خود را به داخل ندهید. قبل از اندازه‌گیری دور کمر، لباستان را از تن دربیاورید.

 

دور باسن

دور تا دور باسن خود را اندازه بگیرید. یک سر متر را روی یکی از برآمدگی‌های باسن گذاشته و دور بدن بپیچانید تا به نقطه آغازین برگردد. مطمئن شوید که ابتداو انتهای متر برروی برآمده‌ترین بخش باسنتان قرار می‌گیرد. بهتر است که این کار را جلوی آینه انجام دهید تا دچار اشتباه نشوید.

 

قد شلوار

به فاصله بین بالاترین بخش داخلی ران، یا همان فاق شلوار، تا پایین قوزک پا، قد شلوار می‌گویند. قد شلوار را به دو صورت می‌توانید به دو روش اندازه بگیرید.

با کمک دیگران: اگر کسی دارید که کمکتان کند، شلوار بپوشید و از او بخواهید که از فاق تا سجاف شلوار (انتهای لبه برگردان) را اندازه بگیرد.

بدون کمک دیگران: اگر کسی را ندارید که اندازه شما را بگیرد، یکی از شلوارهایی را که اندازه شماست (نه تنگ، نه گشاد)، برداشته، از قسمت لنگه‌ها روی هم تا کنید و از قسمت فاق تا سجاف شلوار را اندازه بگیرید تا قد شلوار را به‌دست بیاورید.

البته یادتان باشد که قد مناسب هر شلواری باتوجه به کفشی که می‌پوشید و اندازه پاشنه‌اش، کمی متفاوت است.

دور ران

حجیم‌ترین بخش ران خود را انتخاب کرده و متر را دورتادور آن بپیچید. یادتان باشد که حتما قطورترین بخش ران را انتخاب کنید، درغیر این‌صورت شلوار برایتان تنگ خواهد شد.

 

دور بازو

دور تا دور بازوی خود را اندازه بگیرید. متر را برروی حجیم‌ترین بخش بازوی خود قرار دهید، دورتادور بازو بپیچید تا به نقطه آغازین برگردد. عدد موردنظر، اندازه دور بازوی شماست.

 

قد آستین

اندازه‌گیری قد آستین، به‌تنهایی سخت است. دستتان را به کمرتان بزنید (آرنجتان باید زاویه ۹۰درجه ایجاد کند). سپس از پشت گردنتان، جایی که به دستتان وصل می‌شود، اندازه‌گیری را شروع کرده و متر را تا آرنجتان پایین آورده و شانه‌تان را اندازه بگیرید؛ سپس از آرنج تا مچ دستتان را اندازه گرفته و دو اندازه را باهم جمع کنید یا این کار را یکسره انجام دهید.

شایسته عسگریان
نویسنده: شایسته عسگریان


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :