chadmin در
0

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

پیراهن مردانه یکی از اصلی‌ترین لباس‌هایی است که آقایان استفاده می‌پوشند، این لباس دارای طرح و رنگ های متنوعی است که برای استفاده از آن باید به نکاتی توجه نمود، یکی از آن‌ها انتخاب سایز دقیق پیراهن مردانه است. چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟ عنوان مقاله ای که کارشناسان چی بپوشم در ادامه در مورد آن صحبت خواهند نمود.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

  • نحوه اندازه گرفتن سایز دور گردن به این صورت است که شما می توانید دور گردن خود را در قسمتی که معمولا یقه پیراهن‌تان را می بندید و یا با قرار دادن یک انگشت بین نوار متر و گردن سایز گردن خود را اندازه گیری کنید.

 

  • نحوه اندازه گرفتن سایز آستین به این صورت است که دست خود را به صورت معمولی کنار بدنتان قرار دهید. در این حالت، یک نفر با نوار متر دقیقا از نیمه پشت گردن تا کتف و از کتف تا مچ دست را اندازه گرفته و سایز آستین شما را تعیین می کند.

 

 

  • زمانی که به سایز روی یک پیراهن مردانه نگاه می کنید. اولین شماره ای که روی آن درج گردیده مربوط به سایز گردن و دومین شماره، مربوط به اندازه و سایز آستین می باشد؛ به عنوان مثال روی برچسب سایز یک پیراهن (اعداد به این صورت درج گردیده‌اند (۱۵ تا ۳۳))، این به معنی آن است که این پیراهن برای افراد با دور گردن ۱۵ اینچ و بلندی دست ۳۳ اینچ مناسب است.

 

  • در صورتی که اندازه های گردن شما بین دو عدد بود، می بایست عدد بزرگتر را برای خود در نظر بگیرد. امروزه تولید کنندگان پیراهن برای رفع مشکل افرادی که بین دو سایز هستند یک میانگین سایز در تولیدات خود در نظر می گیرند.

 

  • بلندی آستین پیراهن شما باید تا حدی باشد، زمانی که دست خود را از قسمت آرنج تا می کنید مچ آستین شما از مچ دستتان بالاتر نیاید.

 

  • تعیین سایز گردن و قد آستین برای انتخاب پیراهن مناسب اندام، با توجه به جدول زیر ساده تر می شود:
سایز بندیسایز گردناندازه بلندی قد آستین
Small۱۴ تا ۱۴٫۵۳۲ تا ۳۳
Medium۱۵ تا ۱۵٫۵۳۲ تا ۳۳
Large۱۶ تا ۱۶٫۵۳۴ تا ۳۵
X-Large۱۷ تا ۱۷٫۵۳۴ تا ۳۵
XX-Large۱۸ تا ۱۸٫۵۳۵ تا ۳۶

 

  • در برخی از پیراهن های آستین بلند، دو سایز برای قد آستین روی پیراهن خورده است. این دو شماره بیانگر ان است که دو نفر با قد آستین مختلف، قادر به استفاده از یک پیراهن می باشند. به عنوان مثال سایز ۳۵-۱۷٫۳۴ مناسب افرادی است که سایز پیراهنشان ۱۷ بوده و قد آستین شان ۳۴ و یا ۳۵ است.

 

اندازه مناسب پیراهن مردانه را به بدست آورید

۱- یقه پیراهن مردانه

یقه مناسب گردن شما، آن یقه‌ای است که دورتادور گردن شما را لمس کند اما به آن فشار نیاورد به صورتی که جا برای فرو کردن یک انگشت داشته باشد. یقه‌ای تنگ است که به گردن شما فشار بیاورد و نتوانید یک انگشت در آن فاصله ایجاد کنید؛ و اما یقه‌ای که پوست گردن شما را لمس نمی‌کند و تقریباً آویزان از گردن شما است برای شما گشاد خواهد بود.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

۲- سرشانه پیراهن مردانه

برش حلقه آستین دقیقاً باید روی ناحیه‌ای قرار بگیرد که محل اتصال شانه به بازو است و خط اتوی سرشانه دقیقا در امتداد خط افقی شانه شما قرار بگیرد. حلقه آستین نیز باید طوری باشد که در شانه لباس ایجاد کشیدگی نکند. وقتی برش حلقه آستین بالاتر از شانه باشد و در ناحیه شانه و سینه ایجاد کشیدگی کند این یقه برای شما تنگ است. هنگامی‌که سرشانه افتادگی دارد و پیراهن در زیر بازو موج ایجاد کرده است، پیراهن برای شما بزرگ است.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

۳- کمر پیراهن مردانه

دکمه‌ها به راحتی بسته می‌شوند و پس از بسته شدن شما با آن‌ها احساس راحتی دارید و نوار دکمه‌ها درست و صاف روی خط وسط سینه قرار می‌گیرند، در عین حال پیراهن بدون ایجاد موج داخل شلوار قرار می‌گیرد. چنین پیراهنی اندازه شماست؛ اما اگر دکمه‌ها به سختی بسته می‌شوند، پس از بسته شدن بین آن‌ها فاصله می‌افتد و نوار دکمه‌ها صاف نمی‌ایستد و همین‌طور روی پیراهن کشیدگی ایجاد می‌شود، شما پیراهنی کوچک انتخاب کرده‌اید؛ اما پیراهن که برای شما بزرگ باشد دور کمر و شکم شما موج ایجاد می‌کند. نوار دکمه‌های آن نیز موج دار می‌ایستد و صاف روی جناغ سینه فیکس نمی‌شود.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

۴- آستین پیراهن مردانه

یک آستین متناسب باید در بخش‌های بالایی گشادتر از ناحیه پایینی و سرآستین باشد و فرمی مخروطی داشته باشد. وقتی دست آویزان است آستین باید کمی گشاد باشد تا هنگام خم کردن آرنج دچار مشکل نشوید. این گشاد بودن باید به‌طور مساوی و متعادل در سرتاسر آستین تقسیم شود. وقتی آستین در حالت آویزان دست بچسبد به بدن شاید خوب به نظر بیاید اما هنگام حرکت دادن بازو و آرنج به طور حتم شما را دچار مشکل خواهد کرد. همین‌طور تنگ بودن آستین باعث می‌شود خطوطی روی آستین ایجاد شود. وقتی آستین گشاد باشد، این گشادی به صورت موج‌هایی که به خاطر جاذبه روی سرآستین تجمع می‌کنند خود را نشان می‌دهد.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

۵- طول پیراهن مردانه

قد پیراهن باید هنگامی‌که روی شلوار قرار می‌گیرد به اندازه‌ای باشد که کمربند و کمر شلوار را به خوبی بپوشاند. در عین حال هنگامی که آن را داخل شلوار قرار می‌دهید باید به راحتی یک اینچ یا بیشتر داخل شلوار باشد. پیراهن کوتاه کمربند یا کمر شلوار را به طور کامل نمی‌پوشاند، وقتی داخل شلوار قرار بگیرد بخش‌هایی از لبه پیراهن بیرون میزند یا اینکه مقدار بسیار کمی پارچه داخل شلوار مانده است.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

مطالب مرتبط:

۱- انتخاب پیراهن با توجه به اندام

۲- ۵ روش تا زدن آستین پیراهن مردانه

۳- چگونه لکه عرق زیر بغل را از پیراهنم پاک کنم؟

۴- چگونه چرک یقه و یا لبه آستین را پاک کنم؟

mobile_sticky_top ad banner


دیدگاه شما

سارا هنجنی در تاریخ 08 ژانویه 2018

عالی بود. مرسی چی بپوشمارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :