چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

۲ شهریور ۱۳۹۴ ساعت ۰۰:۰۱

توسط مدیر سایت

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

پیراهن مردانه یکی از اصلی‌ترین لباس‌هایی است که آقایان استفاده می‌پوشند، این لباس دارای طرح و رنگ های متنوعی است که برای استفاده از آن باید به نکاتی توجه نمود، یکی از آن‌ها انتخاب سایز دقیق پیراهن مردانه است. چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟ عنوان مقاله ای که کارشناسان چی بپوشم در ادامه در مورد آن صحبت خواهند نمود.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 • نحوه اندازه گرفتن سایز دور گردن به این صورت است که شما می توانید دور گردن خود را در قسمتی که معمولا یقه پیراهن‌تان را می بندید و یا با قرار دادن یک انگشت بین نوار متر و گردن سایز گردن خود را اندازه گیری کنید.

 

 • نحوه اندازه گرفتن سایز آستین به این صورت است که دست خود را به صورت معمولی کنار بدنتان قرار دهید. در این حالت، یک نفر با نوار متر دقیقا از نیمه پشت گردن تا کتف و از کتف تا مچ دست را اندازه گرفته و سایز آستین شما را تعیین می کند.

 

 

 • زمانی که به سایز روی یک پیراهن مردانه نگاه می کنید. اولین شماره ای که روی آن درج گردیده مربوط به سایز گردن و دومین شماره، مربوط به اندازه و سایز آستین می باشد؛ به عنوان مثال روی برچسب سایز یک پیراهن (اعداد به این صورت درج گردیده‌اند (۱۵ تا ۳۳))، این به معنی آن است که این پیراهن برای افراد با دور گردن ۱۵ اینچ و بلندی دست ۳۳ اینچ مناسب است.

 

 • در صورتی که اندازه های گردن شما بین دو عدد بود، می بایست عدد بزرگتر را برای خود در نظر بگیرد. امروزه تولید کنندگان پیراهن برای رفع مشکل افرادی که بین دو سایز هستند یک میانگین سایز در تولیدات خود در نظر می گیرند.

 

 • بلندی آستین پیراهن شما باید تا حدی باشد، زمانی که دست خود را از قسمت آرنج تا می کنید مچ آستین شما از مچ دستتان بالاتر نیاید.

 

 • تعیین سایز گردن و قد آستین برای انتخاب پیراهن مناسب اندام، با توجه به جدول زیر ساده تر می شود:
سایز بندی سایز گردن اندازه بلندی قد آستین
Small ۱۴ تا ۱۴٫۵ ۳۲ تا ۳۳
Medium ۱۵ تا ۱۵٫۵ ۳۲ تا ۳۳
Large ۱۶ تا ۱۶٫۵ ۳۴ تا ۳۵
X-Large ۱۷ تا ۱۷٫۵ ۳۴ تا ۳۵
XX-Large ۱۸ تا ۱۸٫۵ ۳۵ تا ۳۶

 

 • در برخی از پیراهن های آستین بلند، دو سایز برای قد آستین روی پیراهن خورده است. این دو شماره بیانگر ان است که دو نفر با قد آستین مختلف، قادر به استفاده از یک پیراهن می باشند. به عنوان مثال سایز ۳۵-۱۷٫۳۴ مناسب افرادی است که سایز پیراهنشان ۱۷ بوده و قد آستین شان ۳۴ و یا ۳۵ است.

 

اندازه مناسب پیراهن مردانه را به بدست آورید

۱- یقه پیراهن مردانه

یقه مناسب گردن شما، آن یقه‌ای است که دورتادور گردن شما را لمس کند اما به آن فشار نیاورد به صورتی که جا برای فرو کردن یک انگشت داشته باشد. یقه‌ای تنگ است که به گردن شما فشار بیاورد و نتوانید یک انگشت در آن فاصله ایجاد کنید؛ و اما یقه‌ای که پوست گردن شما را لمس نمی‌کند و تقریباً آویزان از گردن شما است برای شما گشاد خواهد بود.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

۲- سرشانه پیراهن مردانه

برش حلقه آستین دقیقاً باید روی ناحیه‌ای قرار بگیرد که محل اتصال شانه به بازو است و خط اتوی سرشانه دقیقا در امتداد خط افقی شانه شما قرار بگیرد. حلقه آستین نیز باید طوری باشد که در شانه لباس ایجاد کشیدگی نکند. وقتی برش حلقه آستین بالاتر از شانه باشد و در ناحیه شانه و سینه ایجاد کشیدگی کند این یقه برای شما تنگ است. هنگامی‌که سرشانه افتادگی دارد و پیراهن در زیر بازو موج ایجاد کرده است، پیراهن برای شما بزرگ است.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

۳- کمر پیراهن مردانه

دکمه‌ها به راحتی بسته می‌شوند و پس از بسته شدن شما با آن‌ها احساس راحتی دارید و نوار دکمه‌ها درست و صاف روی خط وسط سینه قرار می‌گیرند، در عین حال پیراهن بدون ایجاد موج داخل شلوار قرار می‌گیرد. چنین پیراهنی اندازه شماست؛ اما اگر دکمه‌ها به سختی بسته می‌شوند، پس از بسته شدن بین آن‌ها فاصله می‌افتد و نوار دکمه‌ها صاف نمی‌ایستد و همین‌طور روی پیراهن کشیدگی ایجاد می‌شود، شما پیراهنی کوچک انتخاب کرده‌اید؛ اما پیراهن که برای شما بزرگ باشد دور کمر و شکم شما موج ایجاد می‌کند. نوار دکمه‌های آن نیز موج دار می‌ایستد و صاف روی جناغ سینه فیکس نمی‌شود.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

۴- آستین پیراهن مردانه

یک آستین متناسب باید در بخش‌های بالایی گشادتر از ناحیه پایینی و سرآستین باشد و فرمی مخروطی داشته باشد. وقتی دست آویزان است آستین باید کمی گشاد باشد تا هنگام خم کردن آرنج دچار مشکل نشوید. این گشاد بودن باید به‌طور مساوی و متعادل در سرتاسر آستین تقسیم شود. وقتی آستین در حالت آویزان دست بچسبد به بدن شاید خوب به نظر بیاید اما هنگام حرکت دادن بازو و آرنج به طور حتم شما را دچار مشکل خواهد کرد. همین‌طور تنگ بودن آستین باعث می‌شود خطوطی روی آستین ایجاد شود. وقتی آستین گشاد باشد، این گشادی به صورت موج‌هایی که به خاطر جاذبه روی سرآستین تجمع می‌کنند خود را نشان می‌دهد.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

۵- طول پیراهن مردانه

قد پیراهن باید هنگامی‌که روی شلوار قرار می‌گیرد به اندازه‌ای باشد که کمربند و کمر شلوار را به خوبی بپوشاند. در عین حال هنگامی که آن را داخل شلوار قرار می‌دهید باید به راحتی یک اینچ یا بیشتر داخل شلوار باشد. پیراهن کوتاه کمربند یا کمر شلوار را به طور کامل نمی‌پوشاند، وقتی داخل شلوار قرار بگیرد بخش‌هایی از لبه پیراهن بیرون میزند یا اینکه مقدار بسیار کمی پارچه داخل شلوار مانده است.

چگونه سایز پیراهن خود را اندازه بگیرم؟

 

مطالب مرتبط:

۱- انتخاب پیراهن با توجه به اندام

۲- ۵ روش تا زدن آستین پیراهن مردانه

۳- چگونه لکه عرق زیر بغل را از پیراهنم پاک کنم؟

۴- چگونه چرک یقه و یا لبه آستین را پاک کنم؟

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 4٫00 out of 5)
Loading...
دیدگاه خود را ارسال کنید ( ۱ دیدگاه )

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

 • عالی بود. مرسی چی بپوشم

 • با عضویت در خبرنامه چی بپوشم میتونید از آخرین اخبار ما و تخفیفات فروشگاه ها مطلع شوید

  آرایش صورت آرایش چشم آموزش پاک کردن لکه ها استایل بازیگران اصول انتخاب لباس اصول انتخاب لباس مناسب اصول انتخاب کفش مردانه اصول خوش پوشی اصول درست لباس پوشیدن اصول شیک پوشی اصول لباس پوشیدن افراد مشهور انتخاب رنگ لباس انتخاب ساعت مچی انتخاب شلوار جین انتخاب لباس عروس انتخاب لباس مجلسی انتخاب لباس مردانه انتخاب پیراهن مردانه انتخاب کت و شلوار مردانه اکسسوری برند لاکچری برند مشهور برندهای مشهور برندهای مشهور جهان برندهای مشهور مد برندهای معروف بوت زنانه ترفند خوشتیپ شدن تناسب اندام جواهرات خوشتیپ خوش تیپ بودن خوشتیپ بودن خوشتیپ شدن خوشتیپ شدن آقایان خوش پوشی راهنمای خرید رنگ لباس رنگ مو زیبایی پوست ساعت مچی ساعت مچی مردانه شلوار جین شلوار جین زنانه شلوار زنانه طراح لباس طراحی لباس عطر عطر و ادکلن عینک آفتابی لباس لباس زمستانی لباس زنانه لباس شب لباس عروس لباس مجلسی,مدل لباس مجلسی,لباس شب,مدل لباس شب لباس مجلسی زنانه لباس مردانه مانتو,مدل مانتو,مانتو مجلسی,مدل مانتو مجلسی مانتو مجلسی مدل لباس شب مدل لباس مجلسی مدل مانتو مدل مانتو مجلسی مدل مو مراقبت از مو مراقبت از پوست نکات خوشتیپ شدن پالتو پالتوی زنانه چی بپوشیم کت و شلوار کت و شلوار مردانه کفش زنانه کفش مجلسی کفش مردانه کفش پاشنه بلند کمد لباس کیف زنانه

  ©چی بپوشم / بازنشر مطالب تنها با کسب اجازه کتبی و پرداخت هزینه بابت هر مطلب و همچنین ذکر منبع و لینک مستقیم به همان مطلب مجاز است

  This site is protected by wp-copyrightpro.com