از بین بردن بوی عرق بدن

بارها برای ما رخ داده است که به دلیل نداشتن فرصت کافی میان مشغله روزانه‌مان زمان استحمام عقب می افتد و به دلیل ازدیاد عرق های به جا مانده روی پوست بدن یا پوست سر، بدن ما بوی نامطبوعی می دهد که موجب آزرده خاطر شدن خودمان و اطرافیانمان می شود. در این مقاله قصد داریم ۷ راه سریع و آسان برای خوشبو تر شدن بدنتان و از بین بردن بوی عرق وقتی فرصت حمام رفتن ندارید را به شما معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

۱- اعمال کردن دئودورانت در شب

طبق گفته محققان و اهل علم بهتر است که دئودورانت ها را شب ها و بعد از حمام رفتن روی پوستتان اعمال کنید. زیرا هنگام شب و خوابیدن رطوبت کمی روی پوست شما وجود دارد و همین عامل موجب می شود ماندگاری دئودورانت و تاثیر آن روی پوست شما بیشتر شود. بیشتر افرادی که فعالیت و تحرکشان در طول روز زیاد است هم دئودورانت ها را شب هنگام و زمانی که تعرق کمتری دارند روی پوست خود اعمال می کنند.

۲- استفاده از اسپری مو

همانطور که از اسمشان معلوم است این اسپری ها مخصوص معطر کردن موی شما هستند و بنابراین وقتی که تعرق شما زیاد شده و حس می کنید بوی عرق از پوست سر و موی شما به ممکن است آزاردهنده باشد می توانید با اعمال کردن این اسپری پوست سر و موی خود را خوشبو کنید.

۳- شستن پایتان با صابون

از بین بردن بوی عرق بدن

این قسمت از بدن قسمتی است که توجه بسیار کمی به آن می شود و اکثر افراد آن را فراموش می کنند. پای شما و مخصوصا کف پای شما قسمتی است که در طول روز باکتری های زیادی جذب آن می شوند و بنابراین نیاز به مراقبت بیشتری دارند. هربار که وارد حمام می شوید می توانید کف پا و لای انگشتان پا را با آب و صابون به خوبی بشویید و به محض بیرون آمدن آن را خشک کنید تا از آلوده شدن آن به باکتری ها جلوگیری شود.

۴- دوری کردن از شلوار جین تنگ و چسبان

این یک اصل است که اگر شما فرصت حمام رفتن ندارید باید از پوشیدن لباس های تنگ و چسبان دوری کنید زیراکه قسمت های حساس بدن شما به عرق کردن اگر در معرض فضای کم و کشیده شدن قرار بگیرند بیشتر عرق می کنند. این مورد را با جنس های تنگ و چسبان شلوارهای تنگ که برای پوست شما قابل نفس کشیدن نیستند ادغام کنید و ببینید که عامل بوی عرق که از بدن شما به مشام می رسد چیست.

۵- استفاده از شامپوی خشک

از بین بردن بوی عرق بدن

موی شما به سرعت شروع به عرق کردن می کند اگر زمان حمام رفتن شما عقب بیفتد. مخصوصا اگر پوست سر شما چرب باشد. برای کم کردن تعرق پوست سر می توانید کمی شامپوی خشک از فاصله ۳۰ سانتی به روی موهای خودتان اسپری کنید و سپس با دست آن را روی پوست سر ماساژ‌ دهید و به ریشه مویتان بمالید تا تاثیرش را روی پوست سرتان بگذارد.

۶- استفاده مناسب از عطر

از بین بردن بوی عرق بدن

تا به حال کسانی را که عطر را روی مچ دستان خود اسپری می کنند و سپس مچ ها را به هم می مالند دیده اید؟ کاری که آن ها انجام می دهند اشتباه است و سعی کنید این کار را انجام ندهید. این کار موجب از بین رفتن سریع تر عطر از روی پوست شما می شود. به جای آن می توانید عطر را روی قسمت های نبض دار مثل زیر مچ، آرنج و گردن خود اسپری کنید. راه دیگر شما استفاده از عطر بلافاصله بعد از بیرون آمدن از حمام است. این کار به دلیل اینکه رطوبت بدن شما در آن زمان بیشتر است موجب ماندگاری بیشتر عطر می شود.

۷- از بین بردن بوی بد درون کفش

مجددا تکرار می کنیم که پای شما قسمتی است که مستعد عرق کردن و متساعد کردن بوی زیاد است. برای جلوگیری از این حالت می توانید کمی پودر بچه روی پای خود و درون کفشتان ریخته و با این کار از عرق کردن و بوی عرق جلوگیری کنید و ضمنا از رشد باکتری ها هم جلوگیری کنید.

مطالب مرتبط:

۱- پوست سالم و شفاف با این مواد غذایی

۲- چگونه در ۳۰ سالگی جوان تر به نظر برسیم؟

۳- این کارها را با موهایتان نکنید

محمد رضا اهوارکی
نویسنده: محمد رضا اهوارکی
چند وقتی است که در حوزه ی استایل به طور جدی فعالیت می کنم و مطالبی رو که در ارتباط با آخرین مد روز برایم جالب باشد در سایت " چی بپوشم " قرار می دهم. مهندس مخابرات هستم و برنامه نویسی iOS نیز انجام می دهم.


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :