چگونه از لباس‌های دور ریختنی استفاده کنیم؟

0

طبق آمار سالانه هر فرد بیش از سی کیلوگرم لباس را به عنوان زباله دور می ریزد. با توجه به این که این لباس ها اکثرا از الیاف مصنوعی هستند می توان تصور کرد که این حجم از زباله چه آسیبی به محیط زیست وارد می کند. برای کاهش این زباله ها چه باید کرد؟ یک راه استفاده مجدد از لباس ها است. استفاده مجدد از لباس ها به روش های مختلفی انجام می گیرد که در این مطلب با همه آن ها آشنا خواهید شد. چگونه از لباس‌های دور ریختنی استفاده کنیم؟

چگونه از لباس‌های دور ریختنی استفاده کنیم؟

لباس ها را به جواهرات تبدیل کنید

جواهرات پارچه ای این روزها بسیار باب هستند و می توانید با یک روش ساده تیشرت، دامن یا هر لباس دیگری را به دستبند تبدیل کنید. اگر پارچه زیادی در اختیار دارید می توانید یک سرویس جواهرات پارچه ای بسازید و با مهره های مختلف و قطعات فلزی طبق سلیقه خود آن ها را زیبا تر و شیک تر کنید.

لباس‌های دور ریختنی را به لباس های دیگر تبدیل کنید

شلواری که وسط آن پاره شدن باشد می تواند به یک بلوز زیبا تبدیل شود و یا شلواری که زانووهایش پاره شده می تواند به شلوارک تبدیل شود. تشرتی که آستین هایش مشکل دارد می تواند به یک تاپ تبدیل شود و یا هر نوع پارگی و ایرادی را می توان با وصله های زیبا و متنوعی که در بازار وجود دارد می توان پوشاند و لباسی نو به وجود آورد.

چگونه از لباس‌های دور ریختنی استفاده کنیم؟

لباس های بافتنی را با آب داغ بشویید!

لباس های بافتنی کهنه پشمی را به جای دور ریختن می توانید با آب داخل بشویید تا کوچک شوند. به این ترتیب بافت آن ها مقاوم و محکم می شود و می توانید از پارچه آن برای ساختن اشیا مختلف مثل زنبیل، جا لباسی و اکسسوری های مختلف استفاده کنید. همه چیز به میزان سلیقه و دوق شما بستگی دارد.

مطالب مرتبط:

1- چطور آویز چرمی کیف بسازید

2- چطور یک کفش ساده را طرح دار کنید؟

3-  تغییراتی که می توانید در لباس هایتان بدهید

مهفام میرزایی
نویسنده: مهفام میرزایی
کارشناس ارشد طراحی صنعتی، طراح لباس، تصویرساز و نویسنده مد


دیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :