مهفام میرزایی در
0

چند ترفند ساده برای نگهداری از لباس ها

چند ترفند ساده برای نگهداری از لباس ها

در این مطلب چند توصیه و ترفند ساده برای نگهداری از لباس ها برای شما تدارک دیده ایم. نکاتی درباره نگهداری از کفش های چرم، لباس های مشکی و جواهرات. این شما و این هم چند ترفند ساده برای نگهداری از لباس ها

عمر کفش چرم خود را افزایش دهید
کفش های چرمی هر چند گران و زیبا هستند و دوست دارید تا با پوشیدن آن ها خود را خوش لباس و با کلاس نشان دهید اما هر روز این کار را نکنید. چون این کار عمر کفش را خیلی بیشتر از آنچه تصور می کنید کاهش می دهد. چرم طبیعی نسبت به چرم مصنوعی مقاومت کمتری دارد و زود تر فرم خود را از دست می دهد همچنین در مقابل خش و سایش نیز آسیب پذیر است به خصوص زمانی که مرطوب باشد. اگر هر روز و تمام روز کفش های چرمی تان را به پا داشته باشید عرق پا آن را مرطوب می کند، ممکن است تغییری در ظاهر آن مشاهده نکنید ولی این رطوبت کفش را آسیب پذیر می کند. پس توصیه می شود که یک کفش چرمی را هر روز نپوشید و بعد از هربار استفاده آن را در محلی قرار دهید تا استراحت کند. اما اگر اصرار به پوشیدن کفش چرمی به صورت روزانه دارید بهتر است دو جفت کفش چرمی داشته باشید و یک روز درمیان آن ها را بپوشید.

چند ترفند ساده برای نگهداری از لباس ها

عمر لباس های مشکی خود را افزایش دهید
لباس های مشکی اعضای ثابت کمد لباس های همه افراد هستند. اما معمولا بعد از چند بار شستشو بور شده و کهنه به نظر می رسند. یک راه ساده برای حل این مشکل وجود دارد. قبل از شستن لباس های مشکی آن ها را پشت و رو کنید. نگهداری از لباس ها ی مشکی به همین سادگی است!

چند ترفند ساده برای نگهداری از لباس ها

تی شرت خود را دستبند کنید
اگر تیشرتی دارید که دیگر آن را نمی پوشید قبل از آن که مادرتان آن را به دستمال گردگیری تبدیل کند می توانید با یک روش ساده آن را به یک دستبند زیبا تبدیل کنید. یک خط کش و قیچی و مداد بردارید و تیشرت را با برش هایی عرضی به نوارهایی با عرض 8 سانتی متر برش دهید نگران ناصافی برش ها نباشید. انتهای نوارها را به هم گره بزنید سپس شروع به بافتن کنید. دو انتهای بافته را با رنجیر یا کش به هم متصل کنید. دستبند شما آماده است.

چند ترفند ساده برای نگهداری از لباس ها

قفل گردنبند خود را موقتا تعمیر کنید
اگر در حال آماده شدن برای رفتن به مهمانی هستید و متوجه می شوید که قفل گردنبند محبوبتان شکسته است نگران نباشید. می توانید موقتا این مشکل را با یک راه حل ساده برطرف کنید. یک گیره کاغذ بردارید و دو حلقه قلاب گردنبند را با آن به هم وصل کنید. به همین سادگی! بعد از مهمانی می توانید به یک کغازه تعمیر جواهرات مراجعه کرده و قفل آن را تعمیر کنید.

چند ترفند ساده برای نگهداری از لباس ها

مطالب مرتبط:

1- ترفندهايي ساده براي نو کردن کفش ها

2- تکنيک هاي ساده براي نگهداري از کفش چرمي

3- افزايش عمر چرم با تکنيک هايي جالبدیدگاه شماارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :