چگونه صورت بدون جوش داشته باشیم؟

هم طور که می‌دانید جوش‌ها می‌توانند بر روی صورت، گردن، شانه و … نمایان شوند؛ ولی اگر این جوش‌های مزاحم روی صورت قرار گیرند باعث زشت شدن صورت ما می‌شوند. داروها و لوسیون‌های مختلفی برای درمان جوش‌ها وجود دارد اما جز این روش‌های پر هزینه و بعضا گرانقیمت، از روش‌های زیر برای داشتن صورت بدون جوش استفاده کنید.

۱-روزی دوبار صورت تان را بشویید

حداقل یکبار صبح که بیدار می‌شوید و یکبار هم شب قبل از خواب صورتتان را بشویید. حتما قبل از شستن صورت دست‌های تان را بشویید.

۲- از کرم مرطوب کننده استفاده کنید

حتما بعد از شستن صورت از نرم کننده‌ی سبک استفاده کنید. شستن صورت، مخصوصا با آب گرم باعث از دست رفتن چربی‌های طبیعی پوست و خشک شدنش می‌شود. با استفاده از نرم کننده پوست‌تان را دوباره آبرسانی کنید.

۳- هفته‌ای یکبار لایه برداری کنید

پوست دارای منافذی است که مسوول خارج کردن چربی و مو هستند. اما مانند هر حفره‌ی دیگر، امکان جمع شدن عوامل بیرونی از قبیل چربی، کرم، مواد آرایشی و گرد و خاک وجود دارد. با استفاده از اسکراب‌های طبیعی و آماده این مواد را از منافذ پوست خارج کنید.

چگونه صورت بدون جوش داشته باشیم؟

۴- کرم ضد آفتاب

نور خورشید دارای تاثیر منفی بر کلاژن و الاستین (دو عنصر سیستم حمایت ساختاری پوست) دارد. قرار گرفتن در معرض اشعه‌های فرابنفش، مولکول‌هایی به نام رادیکال‌های آزاد تولید می‌کند که کلاژن و الاستین فعلی‌تان را از بین می‌برد. پس همیشه در طول روز از کرم ضد آفتاب استفاده کنید و هر دو تا سه ساعت آن را تمدید کنید.

۵-هیچ وقت با آرایش روی پوست نخوابید

باقی ماندن مواد آرایشی روی پوست باعث پر شدن منافذ پوست با این مواد و ایجاد جوش می‌شود. قبل از شستن مواد آرایشی، از ژل آرایش پاک کن استفاده کنید و سپس صورت‌تان را با صابون بشویید تا مطمئن شوید که همه‌ی مواد از صورت‌تان پاک شده است.

پس به طور کلی فرمول این شد که:

شستن دست => شستن صورت => مرطوب کننده => کرم ضد آفتاب

شستن دست => آرایش پاک کن => شستن صورت => مرطوب کننده

مطالب مرتبط:

۱- ۸ نکته برای مژه‌های بلندتر و ضخیم‌تر

۲- کک و مک چیست؟ و چگونه از آن پیشگیری کنیم؟

۳- تقویت موها با خوردنی هایی که نمی دانستید

۴- همه چیز درباره رنگ مو آمبره و آموزش گام به گام تکنیک رنگ موی آمبره

مدیر سایت
نویسنده: مدیر سایت
کارشناسان معتقدند که ۹۰ درصدِ نظر مردم راجع به شما در ۹۰ ثانیه اول ملاقات شما شکل می گیرد و شما هیچ وقت فرصت دیگری برای تغییر دادنِ تاثیر اولیه به دست نخواهید آورد.


دیدگاه شما

تینا در تاریخ 29 مارس 2017

پوست من خیلی چربه و جوش میزنه، من هم میتونم مرطوب کننده استفاده کنم ؟ارسال دیدگاه

نام :

پست الکترونیکی :